Vítězství juniorů v Opavě režíroval čtyřgólový Vladimír Rosypka

27.08.2012, Adam Bagar

Junioři zajížděli v pátek k odvetě do Opavy. V prvním vzájemném měření sil zvítězil těsně RT TORAX, který to neměl zpočátku lehké ani na půdě Slezanu. Ten si vypracoval náskok dvou branek a byl v první tercii lepším týmem. Přesto dokázala Poruba ještě do přestávky srovnat krok a zcela obrátit obrázek hry. Od druhé třetiny se již svěřenci trenéra Petra Trojana dostali do herní pohody a postupně navyšovali svůj náskok až do konečné podoby 3:7. Čtyřikrát se trefil Vladimír Rosypka, který tak byl hlavním strůjcem obratu. Dvě branky přidal David Maček, jeho bratr Marek si připsal na konto celkem 37 zákroků. Další utkání čeká juniory v úterý na ledě Havířova.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 24.8.16:30
Hokejový klub Opava
3:7(2:2, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Svoboda (Cios), 13. Svoboda (Stindl, Havlíček), 54. Boubeníček (Trčka) – 16. Rosypka (Mihal, Ryška), 17. Maček (Kameníček), 22. Rosypka (Mihal, Ryška), 33. Maček (Kameníček), 37. Rosypka (Piják), 55. Rosypka (Jasiok, Piják), 57. Piják (Ryška). Rozhodčí: Klapetek – Krenželok, Jureček. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 65. Střely na branku: 40:44 (20:13, 8:14, 12:17). Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5, 3:7.
Hokejový klub Opava: Kober – Bendík, Trčka, Vaněk, Hájek, Ježek, Harazim, Březina, Havlíček, Cios, Chvěja, Stindl, Vrábel, Svoboda, Volf, Boubeníček.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček M. – Lužný, Franek, Ryška, Jasiok, Chamrád, Baca, Soukal, Cháňa – Maček D., Kameníček, Kofroň – Piják, Mihal, Rosypka – Halla, Wolný, Kaleta – Vícha, Lukašík, Pelech.