Ve 40. kole si dorostenci poradili s Třebíčí

04.02.2007, Jiří Mokrý, Jan Škarpa

První únorový den zajížděli dorostenci Ostravy na Vysočinu k zápasu se stejně starými hráči Třebíče. Po vyrovnané první třetině, která skončila smírně 2:2 se ujala Horácká Slavia vedení 3:2 v prostřední části. Toto vedení však nakonec k bodovému zisku nevedlo, v závěrečné třetině totiž Sareza vstřelila 3 branky a vyhrála tak 5:3. Vítězný gól vstřelil při vlastním oslabení Lukáš Kičmer, který rozhodl zápas 70 sekund před třetí sirénou.

- 40.kolo čt 1.2.18:30
SK Horácká Slavia Třebíč
3:5(2:2, 1:0, 0:3.)
Branky a nahrávky: 1. Dočekal (Němec), 13. Vítek (Kesner), 35. Vítek (Klíma, Kesner) - 8. Vajda, 11. Jelšík (Uherek), 46. Richter (Barčák), 58. Kičmer (Jelšík, Parma), 60. Šiška (Jelšík, Uherek).

Rozhodčí: Přikryl - Boháček, Černín. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 124. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:5.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Studený, Hájek, Dvořák, Jaroš, Kotrba, Švaříček, Čtveráček - Vítek, Dočekal, Vyhnálek, Mikule, Kesner, Giz, Němec, Krutiš, Klíma, Molák.
HC Sareza Ostrava: Kubáň - Spusta, Parma, Špok, Mládenka, Kičmer, Šiška - Vajda, Uherek, Richter, Motyka, Jelšík, Barčák, Voznica, Šimkovič, Jach.

Utkání začali domácí velmi dobře. Už v první minutě, přesně v čase 00:54, dal první branku utkání Martin Dočekal, který gólově zakončil akci po objetí branky Sarezy a bekhendové střele 1:0. Branka domácím dala na začátku zápasu herní jistotu, která se ale z jejich hokejek postupně vytrácela. První přesilovku domácí hráli v šesté minutě, kdy musel na trestnou Jiří Uherek za napadení. Přesilová hra se však domácím nepovedla a dvě minuty po jejím skončení hosté srovnali. Domácí obránce ztratil těsně před brankářem Mikulkou puk a Radovan Vajda dokázal této chyby využít - 1:1. V jedenácté minutě šli ostravští hosté do jednobrankového vedení. Nepříliš povedeného střídání domácích využil po přihrávce Jiřího Uherka kapitán Sarezy Ivo Jelšík, který se v samostatném nájezdu nemýlil 1:2. Domácí však dokázali rychle vyrovnat. Povedlo se jim to v čase 12:51. To tentokrát kapitán domácích David Vítek dostal od Karla Kesnera perfektní přihrávku mezi beky, unikl jim a blafákem vyrovnal na 2:2. Do konce první třetiny se už skóre neměnilo a do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Druhá část hry nepřinesla hezký hokej. Oba týmy předváděly spoustu nepřesností a plynulých hokejových akcí bylo k vidění velmi málo. Ani přesilovky se nedařily, a to ani hostům, ani domácím. Trochu vzrušení přinesla sedmadvacátá minuta, kdy byli po strkanici v brankovišti Slavistů vyloučeni na každé straně dva hráči. Jedinou branku druhé třetiny přece jen dali domácí. Svým druhým gólem v zápase dal Třebíčským vedení 3:2 opět jejich kapitán David Vítek. Po vhazování si Vítek lišácky zajel za obranu Sarezy, kam mu přihrál, po Karlem Kesnerem vyhraném buly, Jakub Klíma. To běžela pětatřicátá minuta utkání. Stavem 3:2 pak také druhá třetina skončila.

Třetí část hry začala šancí domácích, to se o hattrick pokoušel David Vítek. Protáhl se mezi beky soupeře a v samostatném nájezdu zkoušel střelu na lapačku brankáře Sarezy Andrease Kubáně. Ten však puk okrajem rukavice tečoval mimo tři tyče své brány. Postupně hosté přebírali iniciativu a snažili se o vyrovnání. To se jim povedlo ve čtyřicáté šesté minutě, kdy ranou z kruhu prostřelil Leoše Mikulku pohotový Karel Richter - 3:3. Domácí mohli jít znovu do vedení už o minutu později. Velkou šanci si totiž vypracovala agilní dvojice Kesner - Vítek. Karel Kesner zatáhl puk po levé straně a z rohu kluziště našel přesnou přihrávkou čepel Vítkovy hole. Následovala střela, která však skončila jen na plastronu ostravského brankáře. A tak přišel trest. V osmapadesáté minutě dal čtvrtou branku hostů Lukáš Kičmer, který v oslabení využil přečíslení dva na jednoho a po přihrávkách Ivo Jelšíka a Ondřeje Parmy upravil skóre na 3:4, čas 57:50. Domácím trenérům nezbylo než zariskovat. V čase 58:13 odvolali brankáře a zkusili power-play. V ní nejprve zachránil na brankové čáře bruslemi Petr Krutiš domácí od pátého gólu, ale ten se Ostravanům přece jen podařilo dát a sice v čase 59:27 - 3:5. Rozhodující branku zápasu dal Michal Šiška po přihrávkách Ivo Jelšíka a Jiřího Uherka, což znamenalo, že hosté se mohli radovat z výhry a zisku tří bodů.