V juniorské přestřelce brala Poruba pouze bod

03.10.2010, Adam Bagar

Sérii tří domácích střetnutí v řadě uzavřeli junioři zápasem s Uherským Hradištěm. Přestože hosté v utkání ani vteřinu nevedli, odvezli si z porubského stánku bod za divokou a zaslouženou remízu 5:5. Ve druhé tercii si přítomní diváci nemohli na neatraktivnost střetnutí stěžovat. Viděli hned osm branek, trestné střílení i rychle promarněný porubský dvoubrankový náskok. Také ve třetí části sahal RT TORAX po dvou bodech, ale čtyři minuty před koncem se hosté v početní výhodě dokázali prosadit a vyrovnat. Tři kanadské body si do svých statistik připsal Jan Barčák, dvěma góly se blýskl také Vlastimil Zuber.

1. liga juniorů - 9.kolo ne 3.10.13:30
HC Uherské Hradiště
5:5(0:0, 4:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Zuber (Barčák), 27. Barčák (Dominec), 30. Bystroň (Vidlák, Kameníček), 34. Barčák, 44. Zuber (Kofroň) - 24. Krucký (Janča), 30. Koutník z TS, 37. Janča (Šimon), 38. Červenka (Hrabec), 57. Němec (Koutník). Rozhodčí: Ing. Krenželok - Vengřín R., Urbánek. Vyloučení: 8:5, navíc Němec (UHR) TH. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička (od 38. Hanuska) - Mládenka, Jasiok, Ferenc, Dusík, Svoboda, Poláček - Kofroň, Barčák, Zuber - Bystroň, Kameníček, Vidlák - Kurovský, Odsedek, Dominec.
HC Uherské Hradiště: Hubáček - Měšťánek, Koutník, Zderčík, Hrabec, Lažek, Němec, Červenka, Šimon, Dvořák, Ohnoutek, Kočí, Krucký, Maňásek, Bříštěla, Fridrich, Janča.

První třetina se nesla ve značně opatrném duchu. Šancí bylo k vidění jako bobrů v českých říčkách. Otevřít skóre mohl Kurovský, zpoza branky se dostal až před Hubáčka, jmenovce brněnského extraligového útočníka, kde neuspěl. Hosté se dostávali do útočného pásma snadněji než domácí hráči, v největší šanci vymrštil Konvička lapačku proti střele Měšťánka.

Uherské Hradiště mělo k dispozici i sedmašedesát vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři, ale ani v ní se bezbrankové skóre nezměnilo. Přítomná hrstka diváků si určitě přála vidět ve druhé části atraktivnější hokej.

Očekávání se naplnila možná až příliš. Ve druhé třetině se totiž bylo od prvních vteřin nač dívat. Do vedení šla rychle Poruba, když Vlastimil Zuber dorazil z těžkého úhlu za Hubáčkova záda Barčákovu střelu. Hosté odpověděli o pouhé tři minuty později. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Lukáš Krucký.

Porubě vrátil vedení zpět Jan Barčák. Po Domincově příhře se trefil svou pověstnou tvrdou ranou k tyči. Když pak porubským bekům ujížděl Martin Koutník, zatáhl Mládenka za záchrannou brzdu a gesto sudího Krenželoka bylo jasné – trestné střílení. Sám postižený se trefil přesně mezi Konvičkovy betony.

Byla to stále ta samá písnička. RT TORAX vrátil vedení na svou stranu o pouhých jednadvacet vteřin později. Vidlákův pokus Hubáček neudržel, a tak snadnou úlohu již měl v předbrankovém prostoru operující Tomáš Bystroň. Již na 4:2 zvyšoval v přesilové hře opět Jan Barčák, který prožíval velké odpoledne. Po střele z těžkého úhlu si dojel pro dorážku a v ní se již nemýlil.

Hosté se však nevzdávali. Nejprve se povedenou střelou pod horní tyč prezentoval dorostenec Tomáš Janča a ani ne o minutu později předvedl rovněž parádní střelu do růžku Konvičkovy klece Martin Červenka. 4:4 a začínalo se po bláznivé druhé části prakticky od znova. Do branky se po čtvrté inkasované brance postavil Robin Hanuska.

Třetí část začala Poruba náporem. Po pěkném průniku Odsedka trefil Kurovský pouze levou tyč, ve velké šanci neuspěl ani Kofroň, a tak skóre se měnilo až po snadné střele Vlastimila Zubera. Tomu naservíroval kotouč prakticky před prázdnou klec Lukáš Kofroň.

Hra obou celků se změnila ve velký boj o každý kousek ledu. Domácí se spíše soustředili na ubránění náskoku, naopak Uherské Hradiště toužilo po vyrovnání. Necelé čtyři minuty před koncem se v přesilové hře skutečně dočkalo. Střela Tomáše Němce od modré propadla Hanuskovi až za brankovou čáru. V závěru se již nic neudálo, a tak junioři Poruby a Uherského Hradiště se po divokém výsledku 5:5 rozešli smírně.