V divoké přestřelce dokázali porubští junioři poprvé v přípravě zvítězit

24.08.2009, Adam Bagar

Junioři VOKD Poruby si na své konto připsali první výhru letošní přípravy, když porazili ligový Frýdek - Místek 8:5. Utkání příliš krásy nepobralo, přesto bylo k vidění hned třináct branek. Nedá se říci, že by domácí odehráli dobrý zápas, ale na o ligu níže hrajícího soupeře to stačilo. Nejvíce však mrzí množství zdravotních indispozicí, když VOKD dohrávalo pouze v jedenácti hráčích. V zápase se nejvíce předvedlo duo Tomáš Bystroň a Jan Barčák - oba si připsali do svých statistik čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí. K dalšímu utkání zajíždí junioři ve čtvrtek na půdu opavského Slezanu.

- přát. po 24.8.17:15
HC Frýdek-Místek
8:5(3:2, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Bystroň (Barčák), 12. Ružbašan (Barčák, Bystroň), 14. Barčák (Mládenka), 23. Barčák (Ružbašan, Bystroň), 26. Motyka (Voznica), 33. Bystroň (Lužný), 38. Zuber (Peslar), 50. Vaněk (Lužný) - 3. Dubčák (Slípek), 8. Parma, 26. Martinčík (Dubčák), 28. Konečný (Slípek), 51. Slípek (Štochl, Kocurek). Rozhodčí: Klapetek - Vengřín M., Vengřín R. Vyloučení: 13:9, navíc Krutil (FRM) OK. Využití: 2:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 140. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 8:4, 8:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Peslar, Spusta, Lužný, Pindur, Tomis, Mládenka - Motyka, Voznica, Vaněk, Blažej, Vidlák, Zuber, Ružbašan, Barčák, Bystroň.
HC Frýdek-Místek: Rudl (od 43. porubský Chybík) - Parma, Langer, Kocurek, Konečný, Kalamár, Krutil, Čibera, Štochl, Balcar, Ševčík, Slípek, Dubčák, Bret, Skyba, Byrtus, Martinčík.

Domácím sice patřily úvodní momenty zápasu, ale skóre otevřel hned z první útočné akce Frýdek – Místek. V situaci dva na jednoho ještě Slípek nepřekonal Hanusku, ale lehkou pozici měl Jakub Dubčák, který dopravil kotouč do zcela prázdné klece. V čase 4:36 bylo velmi rychle srovnáno. Úvodní trefu Poruby si připsal na své konto Tomáš Bystroň. Čas 7:07 a skóre na světelné kostce se opět měnilo. Přesilovku pět na tři využili hosté poté, co exporubský Jiří Parma propálil Hanusku střelou zpoza kruhů. Domácí se tlačili za vyrovnáním a v čase 11:51 se i dočkali. Jakub Ružbašan dostal po Barčákově přihrávce před Rudlem až příliš prostoru a po krátké kličce suverénně zakončil a srovnal. Neuběhly ani dvě minuty a domácí se dostali do vedení. Mládenka zatáhl kotouč až do útočného pásma a našel dobře postaveného Jana Barčáka. Ten tvrdou a přesnou ranou pod horní tyč nedal Rudlovi sebemenší šanci. Domácí byli v první třetině o něco lepším týmem, dokonce nastřelili dvě tyče, ale přesto - s vedením 3:2 nemohli být porubští junioři v čele s lodivodem Leksovským příliš spokojeni.

Přestřelka pokračovala také ve druhé periodě. V čase 22:41 využila Poruba přesilovou hru. Kombinaci domácích zakončoval za Rudlova záda, svou druhou brankou v utkání, Jan Barčák. Přesilových her bylo na obou stranách jako máku, a tak se nelze divit, že hosté dokázali snížit rovněž v početní výhodě - Václav Martinčík přidal v čase 25:24 již sedmou trefu zápasu. Na tu osmou nemuseli diváci čekat příliš dlouho. Ihned po buly se dali domácí do útočení a již za dvanáct vteřin si vrátili zpět dvoubrankové vedení. Dobrou práci odvedl Vaněk, který se doslova natlačil na Rudla a Adam Motyka tak měl poněkud snadnou úlohu. Juniorka Frýdku – Místku se rozhodně nechtěla vzdát a předváděla sympatický výkon. Za něj byla odměněna čtvrtou trefou, o kterou se postaral Robin Konečný. Ani ne po polovině hry tak bylo skóre již 5:4 pro domácí, a to ještě stále nebylo vše. V čase 32:28 vypálil od modré Lužný, jehož střelu lehce tečoval před hostujícím gólmanem Tomáš Bystroň. Poklidné tříbrankové vedení pak dodal domácím tři minuty před koncem druhé třetiny Vlastimil Zuber, který tečoval až do branky střelu Peslara. Po divokém průběhu tedy vedla Poruba po čtyřiceti minutách hry 7:4.

Ve třetí části se již brankostroj zastavil. Domácí se spíše hledali a měli problémy se vůbec dostat do pásma soupeře, který naopak nepříjemně kousal. Především množství přesilových her, celkem sedm v této třetině, hrálo hostům do karet. Ve 43. minutě došlo k zajímavé situaci. Strážce hostující svatyně, Robin Rudl, se zranil, a tak do klece soupeře musel nastoupit porubský dorostenec Adam Chybík. V čase 49:22 dokázali Porubští ujet v oslabení a toho zužitkovala k osmé trefě vítkovická posila Rostislav Vaněk, když se trefil parádně pod horní tyč Chybíkovy branky. O snížení se postarali Frýdečti v dlouhé dvojnásobné přesilovce – hosté porubskou bránící trojku doslova rozebrali, a tak na Tomáše Slípka již čekala poměrně lehká práce. Nepříjemná situace se přihodila v minutě třiapadesáté, když byl Jakub Peslar nepříjemně sražen u mantinelu. A jen tak rychle na led nenaskočí. Diagnóza? Natržený přitahovač u třísla. Zdravotní problémy trápily i jiné juniory. Zápas nedohráli také Petr Tomis, Radim Blažej a Radim Spusta. Tým kouče Leksovského tak musel utkání dohrávat jen v jedenáct lidech. Jelikož se už se v závěru nic nestalo, porazila Poruba ligový Frýdek – Místek 8:5.