V Orlové doplatili starší dorostenci na špatnou koncovku

06.08.2009, Adam Bagar

Hokejisté staršího dorostu sehráli své úvodní přípravné utkání na sezónu 2009/2010. Soupeřem jim byla nedaleká Orlová. Od začátku se hrál překvapivě rychlý a tvrdý hokej s řadou šancí na obou stranách. O něco více příležitostí si vytvořila domácí Orlová, která se také ujala dvoubrankového vedení. Za VOKD snížil v úvodu patnácté minuty Denis Otawa. V tu chvíli ještě Porubští netušili, že se jednalo o jejich poslední gólový zápis v zápase. I přes množství šancí na obou stranách viděli diváci v dalším průběhu již jen dvě branky, ale také dvě boxerské vložky. Sudí Krenželok celkem rozdal 122 trestných minut, což je na přípravu poněkud vysoké číslo. Orlová nakonec porazila VOKD Porubu 4:1.

- 0.kolo čt 6.8.14:45
HC Orlová
4:1(2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Kanaloš (Charvát), 14. Smuž (Szajter), 29. Horák (Kanaloš), 41. Smuž (Sládek, Mihal) – 15. Otawa (Vícha). Rozhodčí: Krenželok – Mikler, Mrákava. Vyloučení: 7:4, navíc Ondrek, Přívara (oba ORL) a Chaloupka, Otawa (oba POR) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Orlová: Seifert (od 31. Hlavina) – Ondrek, Mikulenka, Kanaloš, Horák, Mihal, Mrózek, Grigel, Vrána, Smuž, Szajter, Chudoba, Kurowski, Majola, Charvát, Přívara, Maczurek, Dusík, Děrgel, Dovký, Florek, Sládek, Weisser.
HC RT TORAX Poruba 2011: Chybík (od 31. Čížek) – Kupčík, Herman, Franek, Jasiok, Pleva, Peslar, Radosta, Mravec, Sochorek, Chaloupka, Lelkeš, Němec, Palkovič, Dominec, Kysučan, Orszulík, Lukašík, Otawa, Maček, Vícha, Popek.

Úvodní minuty duelu mezi Orlovou a Porubou přinesly velice svižný hokej, který přinesl na obou stranách také několik brankových příležitostí. Postupně však Vícha nevyužil zaváhání gólmana, poté domácí nezužitkovali výhodný útok tří na jednoho, v brance neskončily ani střely Peslara od modré a nakonec ani dělovka Smuže, která se zastavila až na tyči porubské klece. V čase 9:03 viděli diváci první gól. Charvát poslal přesný pas na modrou čáru, kde již číhal najetý Kanaloš. Ten se natlačil až před Chybíka a střelou pod horní tyč otevřel gólový účet dnešního utkání. Na světelné tabuli svítil čas 13:07 a gólman Poruby musel lovit kotouč ze své branky podruhé. Smuž skóroval po dorážce z velice těžkého úhlu. Neuběhla ani minuta a dočkalo se branky, v čase 14:05, také hostující VOKD. Vícha šikovně vypíchl puk těsně před gólmanem domácích a poslal jej na volného Denise Otawu, pro nějž nebyl problém zasunout do prázdné branky. Ve kvalitní první části diváky zaujala ještě menší boxerská vložka mezi Ondrekem a kým jiným než Petrem Chaloupkou. Oba kohouti byli posláni hlavním sudím do šaten. Do kabin se odcházelo za stavu 2:1.

Také druhá perioda přinesla z obou stran množství střeleckých pokusů. Především střela Szajtera volala po gólu, ale strážce porubské svatyně předvedl skvělý zákrok. Dvě minuty nato byla opět Orlová blízko třetí trefě, jenže velký závar přežila Poruba bez újmy. To se změnilo v čase 28:41 – Horák nakonec překonal po menších zmatcích před hostujícím brankovištěm ležícího gólmana a domácí vedli opět rozdílem dvou branek. V polovině utkání oba celky vystřídaly gólmany a Porubští navíc začali výrazněji napadat orlovskou rozehrávku, s čímž měl domácí tým nemalé problémy. Postupně ve velké šanci ke snížení minul Vícha, netrefil se ani Dominec a Orszulík. V závěru druhé dvacetiminutovky měli hostující hráči další ideální možnost ke snížení, když hráli dvojnásobnou přesilovou hru. V té pouze Peslar těsně minul tyče orlovské svatyně, a tak po čtyřiceti minutách byl stav 3:1 pro domácí.

Hned v čase 40:32 přidala Orlová čtvrtou branku. V přesilové hře se ocitl před porubskou klecí zcela osamocený Smuž, který přízemní střelou překonal Čížka. O chvíli později mohl zkorigovat stav Sochorek, ale domácí brankář zastavil jeho střelecký pokus těsně před brankovou čarou. Porubští působili v těchto momentech hry aktivnějším dojmem, ale když už trefili brankový prostor, tak puky mířily přesně do připraveného gólmana. V 51. minutě předvedl velice pěkný a drzý únik Peslar, který si „udělal“ čtyři hráče soupeře, ale v závěrečné fázi trefil jen gólmana. Další velkou šanci si vytvořil v přesilové hře Palkovič, ale koncovka dnes byla velice slabou stránkou porubského staršího dorostu. V závěru byl k vidění spíše nervózní hokej, ve kterém si přišli na své opět milovníci potyček. Tentokrát se do sebe pustili Přívara s Otawou. Hlavní rozhodčí Krenželok poslal opět oba hříšníky předčasně do sprch. Další gól jsme již neviděli, a tak Orlová porazila Porubu 4:1.