Tři body jsou doma! Poruba porazila béčko Pardubic rozdílem 3:1

dnes, Pavlína Vítková

Ve 12. kole MAXA ligy na porubský led zavítali hráči aktuálně sedmého týmu tabulky - HC Dynamo Pardubice B. Ostravané si tak chtěli po pěti prohrách v řadě zlepšit náladu a proti Východočechům naskočili s chutí.

MAXA LIGA - 12.kolo st 16.10.18:00
HC Dynamo Pardubice B
Branky a nahrávky: 2. Gřeš (Sedlák, Klímek), 26. Šoustal (Westlund, Roman), 38. Razgals (Střondala, Šoustal) – 27. Žálčík (Pavlata). Rozhodčí: Grygera, Gebauer – Bezděk, Král'. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 714. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Ježek, Nilsson, Westlund, Gutwald, Doudera, Sedlák, Bartko – Razgals, Roman, Střondala – Christov, Šoustal, Kotala – Gřeš, Vachovec, Klímek – Mrázek, Berisha, Krenželok – Šedivý.
HC Dynamo Pardubice B: Vondraš – Kolář, Chabada, Kubíček, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Nedelka – Pavlata, Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Formánek – Pochobradský, Fiala, Hrníčko – Gromadzki, Rouha, Zeman.

Poruba odstartovala proti Dynamu skvěle. Již v čase 1:58 šla do vedení zásluhou Tomáše Gřeše, jenž se pohotově dostal k puku po Sedlákově ráně. Následovalo další ofenzivní snažení. V solidních akcích se postupně objevili Vít Christov, Ondrej Šedivý, Aaron Berisha či Michal Vachovec, gólman Vondraš ovšem další brance zamezil. Bláhu chtěli na opačné straně prověřit například Lukáš Žálčík nebo Dominik Pavlata, ke změně výsledku nicméně nedošlo. Na konci periody tedy platilo průběžné skóre 1:0.

Prostřední část pak zahájila série vyloučení. Nejprve si totiž dvě minuty vysloužil Jakub Kotala, jenž se dopustil hákování. Posléze sudí trestali na druhé straně a posedět si šel pro změnu Lukáš Žálčík. A na něj navázal Adam Fiala, který se provinil podrážením. Ostravané si tedy mohli vyzkoušet přesilovku. A to úspěšně. V čase 25:55 Tomáš Šoustal tečoval Westlundovu střelu a navýšil na 2:0. Tento stav měl ovšem velmi krátkého trvání. Domácí ani nemrkli a rovněž Bláha musel lovit puk ze své klece. Bleskovou odpověď obstaral Lukáš Žálčík.

Dvojice Christov & Rouha poté vyfasovala tresty za hrubost. A Petr Mrázek o chvíli později fauloval kolenem. Skóre ovšem zůstalo beze změn. Ve zbytku třetiny si RT TORAX opět zahrál v početní výhodě. Dvě minuty si postupně odpykali Tomáš Kaut, Dominik Hrníčko a Lukáš Žálčík. Pardubice se tedy musely fokusovat na svou defenzivní práci. V čase 37:26 se ale Poruba znovu dočkala. Frenks Razgals šikovně zpracoval přihrávku Vojtěcha Střondaly a upravil na 3:1.

Pokud tedy chtěli hosté ještě pomýšlet na bodový zisk, museli v koncovce zabrat. Ondřej Bláha byl ovšem ostražitý a s pokusy Pochobradského či Žálčíka si poradil. A nic na tom nezměnilo ani vyloučení Lukáše Doudery, jemuž rozhodčí odpískali podrážení. Na opačné straně ledové plochy se poté chtělo ukázat i velezkušené duo Šedivý a Krenželok, jejich střely nicméně v bráně neskončily. A neuspěli ani Gřeš a Westlund, kteří se taktéž slibně tlačili před pardubickou klec. Dynamo se pak ale znovu mohlo těšit na početní výhodu, Aleš Ježek se totiž dopustil podrážení. Bláha se tak opravdu nenudil. Celkem v zápase zapsal 40 zásahů. RT TORAX však i díky tomu nepříjemnou situaci přečkal a skóre už si uhlídal. Pardubické béčko porazil rozdílem 3:1 a bere tři body.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Body jsme potřebovali jako sůl a dneska jsme už konečně proměnili pár šancí, co jsme měli poslední zápasy. Samozřejmě že hráči dokázali i pár šancí opět spálit, ale zabojovali a bereme tři body. Šance měl v závěru utkání i soupeř, Bláha nás podržel. Odpočineme si a věřím, že už půjdeme cestou výher. S tak zkušeným mančaftem bychom se měli dostat, kam patříme a věrným fanouškům dělat radost jako v minulé sezóně. Děkujeme za podporu.

Tomáš Jirků (HC DYNAMO PARDUBICE B): Neodehráli jsme vůbec špatné utkání. Poruba je samozřejmě velmi kvalitní a její postavení v tabulce neodpovídá kvalitám týmu. Myslím, že jsme byli důstojným soupeřem, utkání rozhodly speciální týmy. Při hře pět na pět to bylo 1:1, bohužel jsme se nedokázali prosadit v přesilových hrách a dvakrát jsme inkasovali v oslabení. Kluky jsme nicméně pochválili, protože jsme v Porubě odehráli s mladým mančaftem velmi dobrý zápas a máme na co navazovat. Je to po delší době porážka, takže se budeme chtít vrátit na vítěznou vlnu.

Odehrané v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice B