To byla demolice! Junioři jasně deklasovali Chrudim poměrem 6:0

27.11.2022, Patrik Rošič

V rámci 18. kola Ligy juniorů vyzvali Porubané na svém ledě hokejisty z Chrudimi. Zápas byl herně vyrovnaný, to však neplatilo o celkovém skóre. Poruba postupně přidávala góly až se její gólostroj zastavil na čísle šest.

Liga juniorů - 18.kolo ne 27.11.13:30
HC Chrudim
6:0(2:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Krčmarský (Chlán), 19. Koudelný (Gnap, Černý), 47. Moravec (Koudelný), 51. Elze (Koudelný), 57. Koudelný (Moravec, Hlaváč), 60. Moravec (Gnap, Černý). Rozhodčí: Konvička – Hladík, Návrat. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 45:20. Průběh utkání: 6:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kalužík, Fišara, V. Černý, Jeřábek, F. Hlaváč, Ševčuk – Elze, Koudelný, Prokeš, Krčmarský, Chovanec, Moravec, Skřipčák, Jánoš, Gnap, Halata, Chlán, Stasjuk
HC Chrudim: Červinka – Sopoušek, Beran, Pazdera, Dvořák, Straka, Vaníček – Štrup, Štěpánek, Procházka, Pirner, Jirout, Vašek, Novák, Dostál, Hemský, Matýs

Na první gól utkání se moc dlouho nečekalo. Skóre otevíral již v sedmé minutě přesnou trefou Ondřej Krčmarský. Vzápětí přišla šance, kdy Porubané mohli navýšit své vedení, početní výhodu ale využít nedokázali. Chrudim se také dostala později do situace s jedním hráčem v poli navíc, ani ona ale úspěšnou přesilovku nezapsala. V závěru úvodní periody stav zápasu ještě jednou měnil. Na dvoubrankový rozdíl upravil Jakub Koudelný.

V prostřední dvacetiminutovce se nic zásadního nestalo, naopak v tercii třetí to byl uragán. Nejprve totiž třetí zářez přidal David Moravec, aby za pár okamžiku nato upravil na 4:0 Daniel Elze. To ale nebylo z pohledu domácích vše. Běžela 57. minuta, když si druhou trefu v utkání připsal Jakub Koudelný. Zdálo se, že je po všem. Jenže přesně 40 vteřin před závěrečnou sirénou zapsal druhý gól i David Moravec, jenž tak celkově přidal závěrečnou tečku za osmnáctým utkáním v letošní sezóně.