Technika vymazala střelce Poruby, Brno v přímém souboji uhájilo třetí příčku

30.01.2016, René Chyla

Porubští borci zajížděli v sobotu na led Techniky Brno, kde mohli v případě vítězství vystřídat na třetí příčce v tabulce právě svého soka z jihomoravské metropole. Přítomní diváci se dočkali první branky až v úplném závěru, kdy překonal jinak výborně chytajícího Radka Tihláře domácí Kadlec. RT TORAX se hnal posledních dvacet minut za kýženým vyrovnáním, místo toho ale inkasoval podruhé a naděje na bodový zisk se tak rychle ztenčily. Tomáš Sršeň sáhl necelých šest minut před koncem k finální power-play, ve které se museli Jihomoravané pořádně otáčet. Technika ale nakonec přeci jen prázdnou porubskou bránou nepohrdla a Pavel Jekel také s pořádnou dávkou štěstí nakonec vychytal na domácím ledě páté čisté konto z posledních sedmi zápasů. RT TORAX tak až sobotním podvečerem vyšel poprvé v této sezoně střelecky naprázdno.

2. liga - skupina Východ - 38.kolo so 30.1.17:00
Technika Hockey Brno
3:0(0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 40. Kadlec (Látal, Boček), 52. Stehlík (Bustin, Biolek), 58. Jurča (Bustin, Benýšek). Rozhodčí: Pokorný – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Průběh utkání: 3:0.
Technika Hockey Brno: Jekel – Habrovec, Vrba, Navrátil, Zbořil, Strýček, Sedlák, Havíř, Šidák – Jurča, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Boček, Bustin, Biolek, Polesný, Kadlec, Látal
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Slavík, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Rimmel, Kilnar, Vaněk, Gelnar, Sedlář, Seidler, Zachar, Stejskal

Úvodní třetina mezi Technikou a Porubou nabídla až úpornou taktickou bitvu. Ve větší šanci se sice ocitl až v páté minutě Vladimír Stejskal, jenž mohl pohodlně skórovat do prázdné branky, v rozhodující chvíli ale netrefil kotouč. Na opačné straně zase zahrozili domácí Kadlec s Bočkem, žádná z dorážek ale Radka Tihláře nepřekonala. RT TORAX mohl prolomit bezbrankové skóre v početní převaze, v největší příležitosti se však paradoxně ocitli domácí, když krátce po vhazování ujeli v situaci dva na dva Jurča se Stehlíkem, Radek Tihlář ale svůj tým podržel. Za hosty probral Pavla Jekela střežícího brněnskou svatyni Milan Ovšák, který z kruhu pro vhazování trefil gólmanovu masku. Porubští pak museli v závěru čelit dvojnásobnému oslabení, v němž nejprve nebezpečně dorážel Zbořilovu ránu Čtvrtníček a osmnáct sekund před první pauzou trefil z pravé strany Havíř vzdálenější tyč.

Domácí začali druhou dvacetiminutovku aktivněji. V dohrávané přesilovce před prázdnou kasou promáchl Jakub Kadlec a o chvíli později mohl uniknout porubské obraně Petr Jurča, Radek Tihlář se ale prezentoval obětavým zákrokem. Jakub Gelnar se poté uvedl parádní ranou z levého kruhu, k překonání Pavla Jekela by však musel lépe seřídit svá mířidla. RT TORAX následně ustál tři oslabení, v nichž byl nejblíže první brance Havíř, který trefil od modré podruhé v utkání brankovou konstrukci. V oslabení pak prověřil pozornost domácího gólmana Marek Sedlář, jenž ujel po levé straně. Od mantinelu ale jen těsně minul horní tyč. Domácí udeřili 34 sekund před koncem třetiny. Ondřej Látal přihrával v rohu Jakubu Kadlecovi, který bekhendem z mezikruží nachytal Tihláře pod vyrážečku – 1:0.

Vyrovnat mohl hned z kraje poslední třetiny Jakub Gelnar, který se prosmýkl mezi brněnskými obránci, brněnský gólman ale nastavil svou vyrážečku. Hosté navíc museli po své přesilovce řešit před Tihlářem hned několik závarů před brankovištěm. Technika se uklidnila až v 52. minutě. Mikuláš Rimmel chyboval ve středním pásmu, čehož dokázal využít Peter Bustin, který nahrál mezi kruhy Ondřeji Stehlíkovi, jenž vymetl pravý horní růžek Tihlářovy branky – 2:0. Tomáš Sršeň sáhl v čase 54:14 k odvážnému kroku. Radek Tihlář se musel poroučet ze své svatyně a Porubští tak vyzkoušeli power-play. Při ní pak domácím doslova obrana hořela, při Technice ale stáli všichni svatí. V čase 57:40 bylo ale definitivně rozhodnuto. Milan Ovšák napálil prvního hráče a Petr Jurča pak trefil odkrytou branku – 3:0.

Ostatní zápasy 38. kola II. ligy skupiny Východ

HK Nový Jičín vs. SK Karviná1:5
HC Slezan Opava vs. HC Lvi Břeclav3:1
HC Moravské Budějovice 2005 vs. HC Bobři Valašské Meziříčí6:1
VHK Vsetín vs. HC Frýdek-Místek3:4
SHK Hodonín vs. HC Kopřivnice5:4 pr.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Bylo to velice kvalitní utkání. Jsme rádi za výhru, protože Poruba patří mezi špičku v této lize, takže si toho velice ceníme. Obě mužstva dobře bruslila, to znamená, že se dobře obsazovali hráči a na pohled to mohlo vypadat defenzivně, ale bylo to velice náročné utkání. Vzhledem k tomu, že jsme skoro dvě třetina hráli 0:0, tak kdo vstřelil první branku tak je na tom psychicky lépe. Poruba měla excelentní závěr a myslím si, že jsme si to pohlídali. Pavel Jekel byl celé utkání výborný a má velkou zásluhu na výhře.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Viděli jsme parádní hokej z obou stran, skvělý pohyb. Oba celky vynikaly v obraně a těch vyložených šancí bylo poskrovnu. První branku jsme dostali třicet sekund před koncem druhé třetiny, kdy jsme to měli vyhodit z pásma.V poslední dvacetiminutovce jsme chodili výborně do brány, měli jsme velké šance, ale bez gólu se vyhrát nedá. Nemyslím si, že by domácí byli lepším celkem. Šancí jsme měli moře, ale ta koncovka byla dnes jalová. Domácí gólman měl také velké štěstí, myslím si ale, že takové zápasy jsou a my musíme jít dále.