Starší dorostenci neudrželi vedení, o vítězství rozhodli až v samostatných nájezdech

30.08.2012, Kateřina Juříková

Proti starším dorostencům Poruby se ve třináctém přípravném zápase postavil Frýdek-Místek. Utkání bylo velice napínavé, hra měla náboj a hráči oplývali bojovností. První třetinu ovládli domácí, kteří nastříleli celkem dvě branky. O jeden gól se postaral Vojtěch Holaň a druhý vstřelil Adam Kropka. Do konce utkání se porubským hráčům již nepodařilo skórovat. Zato hosté během dalších dvou třetin stav dorovnali. Utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jedinou branku vstřelil domácí Tomáš Gřeš a utkání skončilo stavem 3:2.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. čt 30.8.
HC Frýdek-Místek
3:2sn(2:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Holaň, 12. Kropka (Gřeš), rozhodující nájezd Gřeš – 21. Carbol (Rykala), 54. Rykala (Carbol). Rozhodčí: Mikula – Moravec. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (30. Mec) – Štěpán, Bolek, Charvát, Síkora, Ščurek, Kovaljov, Havránek, Boleslavský, Holáň, Kropka, Mládek, Gřeš, Bartoň, Kotas, Sacher, Kurník, Rajnoch, Knopp.
HC Frýdek-Místek: Wanecki – Flegr, Hykl, Slavík, Káňa, Mičulka, Štaffa, Pilch, Rykala, Volný, Carbol, Zberovský, Koval, Škubala, Anestis, Berski, Ručka.

Ihned v úvodu utkání se o gól pokusil Carbol, naštěstí pro domácího brankáře, který neměl zcela krytou klec, trefil pouze pravou tyč. Za Porubu se o branku snažil Vojtěch Holáň. Poprvé neuspěl a puk skončil v lapačce, ale druhá šance vyšla. Prosmýkl se mezi protihráči a puk zasunul gólmanovi mezi betony. Rykala chtěl stav dorovnat, ale trefil pouze betony.

Utkání mělo náboj a obě mužstva se rvala o puk jako o kus masa. Domácí měli ovšem navrch. Dlouho se zdržovali v útočném pásmu a to se jim zanedlouho také vyplatilo. Adam Kropka sice musel párkrát dorážet, ale nakonec se mu podařilo puk do klece protlačit. Ke konci třetiny měli domácí početní výhodu. Usídlili se v útočném pásmu a vyvíjeli značný tlak na frýdeckého gólmana. Podařilo se jim dostrkat kotouč do brány, ovšem dva domácí hráči stáli v brankovišti a z tohoto důvodu hlavní rozhodčí branku neuznal.

Patnáct vteřin po hlavním vhazování druhé třetiny vstřelili hosté svou první branku. Postaral se o ni Jan Carbol. Obelstít porubského gólmana chtěli i Zberovský a Škubala, ale nepodařilo se jim to. Jedna střela se odrazila od betonů a následná dorážka neprošla škvírou mezi betonem a tyčí. Bohužel ani přesilovku hosté nevyužili.

Poruba měla také početní výhodu, jenže střely od modré buďto k Waneckému nedoletěly, nebo je gólman odrazil. Po skončení přesilovky se domácí stále drželi v útočném pásmu. Žádná ze střel si nenašla cestu do klece. Do konce třetiny již nepadla žádná branka.

Závěrečná část utkání měla objasnit, kdo utkání vyhraje. Frýdek na led vstoupil s velkým odhodláním a Rykala se hned několikrát pokoušel o gól. Ani jeden pokus mu ovšem nevyšel. Při dalším frýdeckém pokusu hákoval soupeře domácí Knopp. Odvrátil hrozbu srovnání, jenže si musel odpykat dvouminutový trest. Frýdek v přesilovce neměl šanci, neboť puk měli ve své moci domácí, kterým se nepodařilo skórovat.

Velkou chybu Poruby hosté potrestali. Před klecí nehlídali Kryštofa Rykalu, který dostal nahrávku od Carbola a střílel do odkryté klece. Zanedlouho se Rykala před Mecem objevil znovu. Dojeli jej však porubští obránci a frýdecký hráč tak měl malý prostor k zakončení.

Utkání skončilo nerozhodným stavem 2:2 a trenéři se domluvili, že rozhodnou nájezdy. Obě mužstva nasadila tři hráče. Frýdek nasadil Rykalu, Carbola a Pilcha a za Porubu jel Bartoň, Tomáš Gřeš a Kropka. Utkání tedy skončilo po samostatných nájezdech 3:2.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Hráči si dnes odehráli utkání po svém. Ani v jednom případě neposlechli trenéra a samozřejmě z toho vyvodíme důsledky.

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že s výsledkem můžeme být spokojeni. Byl to náš třetí zápas během krátké doby a do herních situací se ještě zatím zapracováváme, ale zatím jsme každého soupeře od poloviny utkání přehráli a to se nám podařilo i dnes.