Starší dorostenci drželi krok také s extraligovým Třincem, podlehli těsně 2:3

30.08.2011, Adam Bagar

Poté, co starší dorostenci zvítězili na ledě extraligového Havířova, chtěli dosáhnout dalšího dobrého výsledku také v souboji s Třincem, který hraje rovněž nejvyšší soutěž. Oceláři sice svého soupeře logicky přehrávali a vypracovali si tříbrankový náskok, jenže v rozmezí necelé minuty bylo po trefách Michala Pelecha a Vojtěcha Holáně ze zápasu rázem drama. Třinečtí se v koncovce trápili, naopak RT TORAX držel opět výborný Marek Maček. Poruba bojovala a nakonec sehrála s kvalitním soupeřem sympatickou partii, když podlehla těsně 2:3. Další mač ji čeká ve čtvrtek 1. září na půdě Opavy.

Přípravné zápasy staršího dorostu - 5.kolo út 30.8.17:00
HC Oceláři Třinec
Branky a nahrávky: 32. Pelech (Holáň), 33. Holáň (Pelech) - 6. Jaroš, 21. Ohera (Dérkowski), 31. Cienciala (Pastrňák, Pisarik). Rozhodčí: Janda Tomáš. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 94. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Vrána, Soukal, Bolek, Baca, Balcar, Chamrád, Vavroš, Stanke, Pobuta, Wolný, Havránek, Pelech, Kaifáš, Holáň, Csomor, Kotas, Kropka, Juřík, Klempár, Hradil.
HC Oceláři Třinec: Cieslar - Valíček, Pisarik, Běhel, Foltýn, Kalus, Kocyen, Mičulka, Ohera, Kofroň, Cienciala, Pastrňák, Jaroš, Rataj, Pěnčík, Samek, Heidler, Hasala, Dérkowski, Malysurek, Kovařčík.

Úvodní minuty úterního duelu starších dorostenců přinesly spíše čekání na to, co soupeř předvede. Poté, co Oceláři nevyužili přesilovou hru, udeřili dokonce ve vlastním oslabení. V něm ujel po straně Tadeáš Jaroš a ranou pod horní tyč dostal hosty do vedení. Porubě se přesilovka vůbec nedařila. Třinečtí přidali druhou trefu, ta však nemohla být pro posunutou branku uznána. Hostům rázem narostla křídla a měli střetnutí pevně ve svých rukou.

Třinečtí již potřetí v utkání zvedali ruce nad hlavu, přesto svítilo na světelé kostce stále skóre 0:1. Ani tentokrát totiž neprošel puk vyslaný Heiderem za Mačkova záda. RT TORAX tak po prvních dvaceti minutách ztrácel na extraligového soupeře, jehož barvy hájili také porubští odchovanci Tomáš Rataj a Marek Pěnčík, jeden gól.

Oceláři dokázali hned po několika vteřinách druhé tercie přidat druhý gól. Dérkowski vyslal do úniku Filipa Oheru a ten se střelou nad Mačkovu vyrážečku nemýlil. Ke třetí brance byli Třinečtí blízko v přesilové hře. Po pěkné kombinaci mířil do poloprádzné klece agilní Cienciala, ale trefil jen tyč. Rozdíl jedné soutěže byl patrný. Potřetí musel lovit Maček touš zpoza svých zad poté, co Pastrňák našel mezi kruhy volného Davida Ciencialu. Ten počkal na správný moment a do poloprázdné svatyně zavěsil.

Domácí našli rychlou odpověď. Střelu Holáně Cieslar neudržel a důraz před brankou se vyplatil Michalu Pelechovi. Na porubském zimáku se rázem děly věci. O pouhých dvaadvacet vteřin později měli Oceláři opět radost z gólu, ale také v tomto případě byla dle sudího Jandy dříve posunutá klec. Naopak na druhé straně udeřil podruhé RT TORAX. Střelecký pokus Pelecha z úhlu propadl třineckému strážci svatyně a z dorážky se radoval Vojtěch Holáň.

Z prakticky již rozhodnutého skóre se rázem vyklubal výsledek 2:3. Hosté byli vývojem posledních minut zaskočeni, naopak domácím narostla křídla. Ale jen na chvíli. Postupně totiž opět začali přebírat aktivitu hráči v červených dresech. Pohlednou individuální akcí se prezentoval exhavířovský Pastrňák, ale vrátit svému týmu vyšší náskok nedokázal.

Poruba nadále držela proti kvalitnímu extraligovému protivníkovi výborný výsledek. Příliš šancí jsme v úvodu závěrečné periody neviděli. Za zmínku stojí snad jen pěkná třinecká kombinace, na jejímž konci byl v dobré střelecké příležitosti Běhel. Druhý gól měl následně na holi Cienciala, ale Maček jeho samostatnou akci pokryl a dokázal včas zaklapnout své betony.

Třinečtí byli aktivní a čtvrtá branka visela ve vzduchu, jenže ztroskotávali buď na horší koncovce nebo výborném Mačkovi. Zvýšit hubené vedení mohl opět Pastrňák, ale ani tentokrát na Mačka nevyzrál. V závěru se ještě RT TORAX snažil něco udělat s výsledkem, ale vyrovnání nepřišlo, a tak podlehl Třinci po sympatickém bojovném výkonu těsně 2:3.

Petr Rambousek (trenér HC RT TORAX Poruba): Můžeme vyloženě poděkovat Třinci, že si s námi chtěl zahrát, protože vím, jak extraligové mančafty nerady hrají s prvoligovými. Ti prvoligoví bojují a pak jsou z toho takové výsledky. Pro kluky je úžasné, že mohou něco takového vidět a soupeřit s tak kvalitními týmy a hráči jako jsou Pastrňák, Jaroš a další. Kluky jsme po zápase pochválili, hráli už tak devadesát procent té taktiky, kterou chceme hrát. Soupeř nás samozřejmě převyšoval v individuálních činnostech, ale takticky se naše výkony zvedají. Bylo to lepší než v Havířově, Třinec se mi zdál být v porovnání podstatně lepším týmem. Nemáme ještě vůbec dopilované přesilové hry. Sice je zkoušíme, ale jen s deseti hráči, kteří je mohou hrát. Třinec byl často vylučován a kdybychom dnes dali třeba dva góly z přesilovky, tak jsme mohli pomýšlet ještě na lepší výsledek. Opět podal vynikající výkon brankář Marek Maček.

Michael Foltýn (obránce HC Oceláři Třinec): Hrálo se poměrně ve vlažném tempu. Přizpůsobili jsme se hře soupeře a bylo to špatné. Neproměnili jsme řadu šancí a naopak jsme si nechali dát dva hloupé góly.