Starší dorost nasázel Jestřábům pět branek, Hasala má první nulu

09.10.2016, Soňa Molatová

Druhý říjnový víkend ukončili starší dorostenci domácím zápasem proti týmu z Prostějova. Za hlasité podpory věrného fanouška Kamila se snažili po prohře z minulého týdne na ledě Frýdku-Místku napravit svůj výpadek a připravit Jestřáby o body. Přesto, že v první třetině se zdály být síly na kluzišti vyrovnané, v dalších čtyřiceti minutách Porubští nadělili svým hostům pět regulérních a dva neplatné góly. Porubský gólman Marek Hasala se naopak může pochlubit čistým kontem. V poli zazářil Tomáš Vojtášek, který v nedělním klání nasbíral tři body.

Liga staršího dorostu - 6.kolo ne 9.10.10:00
LHK Jestřábi Prostějov
5:0(0:0, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky:35. Richtár (Kroček), 44. Žídek J., (Bochnak, Béreš), 49. Vojtášek (Timura, Brodek), 55. Vojtášek (Kroček), 58. Richtár (Vojtášek) . Rozhodčí: Janda R. – Hecht, Goláň, . Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 5:0.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Vojtášek, Timura, Nagy, Ferleťják, Šolc, Plíska, Benka-Rybár, Bochnak, Žídek J., Richtár, Béreš Brodek, Vavřík, Voznička
LHK Jestřábi Prostějov: Škodová – Vlček, Ševčík, Kubík, Šimák – Štepanišin, Šmíd, Dušek, Ševčík, Vysloužil, Píchal, Jekerčák, Fojt, Pokorný

Z děje na počátku hry nebylo možné určit, který z týmů má na hřišti navrch. Na nudu si nemohl stěžovat ani jeden z gólmanů, ale od šesté minuty na tom byla hůř hostující brankářka Blanka Škodová, jejíž tým se ocitl v oslabení. Prostějov však dvouminutovou hru ve čtyřech ustál bez gólové újmy. Ve výhodné pozici se později dvakrát ocitl Jan Žídek, ale na prostějovskou gólmanku nevyzrál. Ke konci první dvacetiminutovky byli aktivnější domácí, což jim však branku nepřineslo a na první pauzu odcházely oba celky s nulou.

Dvouminutovou přesilovku dopřál Filip Ševčík svou hrubostí domácím také na úvod druhé třetiny. Porubští se sice usadili v pásmu soupeře, ale početní přesilu nedokázali využít. Prvního gólu se diváci dočkali až ve 36. minutě, kdy pod víko zakončil Jan Richtár

Dalšího regulérního gólu se Porubští dočkali krátce po začátku poslední periody, kdy se Janu Žídkovi povedlo střelit Škodové kotouč nad rameno. Do dalších dvou minut byl puk v prostějovské bráně znovu. Tentokrát jej tam dostal Tomáš Vojtášek, jehož střelu nestačila strážkyně brány hostů schovat do lapačky. Následovalo pár minut, kdy se Jestřábi skoro nedostali z pásma, jelikož si kvůli faulům podávali dveře na trestné lavici a hráli stále v oslabení. Osm minut před koncem hry dostali Porubští kotouč do svatyně hostů opět, ale o gól se nejednalo, protože černý kus gumy protlačili Ostravané kolem tyče až ve chvíli, kdy jej krotila prostějovská brankářka.

Po pár minutách se domácí ze čtvrtého vstřeleného gólu přesto radovali. Tomáš Vojtášek využil toho, že Škodová nestačila přesunout betony k tyči a poslal puk do prostoru vedle její nohy. Před koncem hry Porubští svým hostům nadělili ještě pátou branku, když se Janu Richtárovi povedlo přelstít brankářku hostí střelou do levého rohu kasy. Porubský útočník tak podtrhl výhru domácího celku, který si pěti góly vysloužil další tři body.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Začátek z naší strany nebyl dobrý. Nekombinovali jsme, hráli jsme opět individuálně, kvůli čemuž jsme se nedokázali prosadit. Přesto, že jsme měli optickou převahu, tak jsme příliš nestříleli. Řekl bych, že jsme v první třetině hráli takový laxní hokej, až po změnách se mužstvo probudilo a dokázalo utkání dotáhnout do vítězného konce. Myslím ale, že hra měla dost nedostatků a málo spolupráce, na čemž je potřeba pracovat.