Starší dorost napodobil juniory, na neutrální půdě smáznul Frýdek-Místek sedmibrankovým debaklem

25.08.2016, René Chyla

Hlavní lodivod Karel Suchánek zajížděl se svými svěřenci do Nového Jičína, kde měl porubský starší dorost sehrát v netradičních brzkých ranních hodinách odvetu s Frýdkem-Místkem. Ostravané vstoupili do zápasu parádně a již po první dvacetiminutovce vedli rozdílem tří branek. Porubští v další třetině využili přesilovku a po bláznivých třech minutách a dalších třech trefách v poslední periodě mohli slavit vysoké vítězství 7:1. Starší dorostenci tak napravili zaváhání z Havířova a již příští týden se představí v Opavě.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. čt 25.8.08:00
HC Frýdek-Místek
1:7(0:3, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 45. Pastor – 8. Brodek (Skalka), 17. Puchala (Plachý), 24. Kunc (Bereš), 43. Brodek (Skalka), 45. Ferletjak (Benka-Rybár), 46. Skalka (Nagy). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7.
HC Frýdek-Místek: Olšar – Juřena, Mička, Piskoř, Kolář, Motloch, Cháňa, Puzoň, Demel, Dlouhý, Polášek, Vlček, Najzar, Kotala, Janík, Pastor
HC RT TORAX Poruba: Remiáš – Lelek, Kunc, Kroček, Timura, Zicháček, Nagy, Šolc – Benka-Rybár, Ferletjak, Bereš, Skalka, Brodek, Vojtášek, Puchala, Vavřík, Plachý, Žídek, Antoš

Raketový start do odvety proti Frýdeckomísteckým

Svěřenci Karla Suchánka měli do brzkého čtvrtečního zápasu raketový start. Už po 33 sekundách se ke kotouči dostal Jiří Brodek, který přízemní střelou otevřel skóre – 0:1. V osmé minutě přišla pro Frýdeckomístecké další studená sprcha. Arnošt Plachý nahrával do mezikruží Patriku Puchalovi, jenž se trefil přesně k pravé tyči – 0:2. Domácí výběr byl jako opařený a ještě do první pauzy inkasoval potřetí, když RT TORAX zužitkoval svůj důraz v brankovišti. Tam se ve zmatku nejlépe zorientoval Ondřej Nagy, který uklidil puk za gólmanova záda – 0:3.

Úder z přesilovky a trojnásobné zvonění brankové konstrukce

Porubští na začátku druhé třetiny využili svou početní převahu. Na modré se do kotouče opřel Marcel Kunc, který čistým průstřelem navýšil porubské vedení – 0:4. Frýdeckomístečtí následně přidali na tempu a za Remiášem dvakrát zazvonila tyč. Ostravané ale také nezůstali bez šance. Ve 31. minutě se dostal do úniku Michal Vavřík, domácí brankář ale jeho úmysl vystihl a stačil včas zareagovat. O pět minut později napřáhl mezi kruhy Arnošt Plachý, jenž zamířil z osy hřiště do levé tyče.

Branková smršť ve třech minutách

Hostující mužstvo nastartovalo na začátku třetí dvacetiminutovky nebývalou brankovou smršť. V čase 42:33 nejprve k tyči zamířil z hranice pravého kruhu Jiří Brodek – 0:5. Za necelé dvě minuty se ale Frýdeckomístečtí přeci jen dočkali vytouženého gólu. Daniel Pastor se po ideální nahrávce z obranného pásma vydal na výlet k Remiášově brance a frýdecký forvard se trefil přesně pod vyrážečku – 1:5. Za 56 sekund z rohu kluziště nahrál mezi kruhy Alex Benka-Rybár Nikolasi Ferletjakovi, který tečoval kotouč mezi gólmanovy betony – 1:6. Neuběhla ani půlminuta a RT TORAX slavil znovu. Z levé strany našel Ondřej Nagy mezi kruhy Bereše, který usměrnil puk mezi gólmanovy betony – 1:7. Domácí mohli ještě v závěru korigovat, samostatný nájezd ale skvěle vytěsnil porubský brankář.

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): Soupeř byl zejména v první polovině zápasu jednoznačně lepší, poté si myslím, že už se to trochu vyrovnalo. Je to pořád příprava, takže s výsledkem si příliš hlavu nelámeme. Nicméně máme velký problém s gólmany, ale to se snad ještě do začátku ligy nějak utřepe. Zápas splnil to, co jsme očekávali a u kluků, u kterých čekáme, že by to mužstvo měli táhnout, tak zřejmě vědí, že to tak bude muset být. Ti mladší se budou muset ještě učit a čekat na svou šanci.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Měl jsem trochu obavy z toho, že hrajeme tak brzo ráno, ale myslím si, že zejména v té první třetině k tomu kluci přistoupili opravdu zodpovědně. Tam jsme navíc ani neudělali žádné chyby v obranném pásmu a důležité bylo zejména to, že jsme se dokázali prosadit. Poté už jsme trošičku polevili, nebyli jsme koncentrováni na hru a mysleli jsme si asi, že ten zápas už je rozhodnutý. Ve třetí třetině jsme nasadili čtvrtou pětku a ta hra se opět zvedla a měli jsme znovu tlak do branky. Kluci dobře forčekovali a věci, které jsme měli dozadu, tak jsme vykryli. Dle mého názoru jsme zaslouženě vyhráli.