Stále stejná písnička, juniorka se vrací ze Šumperka bez bodů

17.11.2010, Adam Bagar

Ve sváteční den zajížděli junioři na led čtvrtého Šumperka. Zápas by se dal označit za kopii nedávného měření sil v Prostějově. Stejně jako na půdě Draků tam svěřenci trenéra Leksovského sehráli vyrovnanou partii, ale dopláceli na hloupé individuální chyby a střeleckou nemohoucnost. Šumperští se dostali do tříbrankového vedení, na což RT TORAX reagoval brankami Chaloupky a Kofroně snížením na rozdíl pouhé branky. Jenže přišly další chyby a s nimi luxusní navýšení domácího náskoku. V úplném závěru ještě dal výsledku konečnou podobu svou letošní premiérovou trefou obránce Ondřej Lužný. Trápení juniorů pokračuje, když tentokrát podlehli Drakům 7:3.

1. liga juniorů - 20.kolo st 17.11.11:00
HK Mladí Draci Šumperk
Branky a nahrávky: 5. Soos (Stejskal), 15. Holinka (Hlavsa), 24. Hlavsa (Prokopec), 44. Hlavsa (Drtil), 48. Drtil (Drábek), 50. Vejchoda (Galuška), 54. Horváth (Galuška) - 35. Chaloupka (Mládenka), 43. Kofroň (Zuber, Odsedek), 57. Lužný (Kameníček, Mládenka). Rozhodčí: Doležel - Bryška, Novák. Vyloučení: 11:11, navíc Gewiese (ŠUM) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:2, 7:3.
HK Mladí Draci Šumperk: Misiorz - Holinka, Soos, Drtil, Galuška, Prokopec, Svoboda, Stejskal, Vejchoda, Drtil, Skoumal, Gewiese, Hlavsa, Drábek, Navrátil, Feledík, Horváth.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička (od 50. Hanuska) - Mládenka, Lužný, Odsedek, Dusík, Jasiok - Kofroň, Barčák, Zuber - Kameníček, Chaloupka, Vidlák - Kurovský, Jelen (od 41. Dominec), Motyka.

Poruba vstoupila do utkání, jak je již na cizích hřištích zvykem, aktivně. Ve velké šanci se ocitl Vidlák, střelou z první však nechal vyniknout Misiorze. Naopak Draci zahrozili gólově prakticky z první vážnější akce. Střílenou přihrávku Stejskala dokázal šikovnou tečí poslat přesně k tyči Konvičkovy branky Viliam Soos.

První třetina byla poznamenána častým vylučováním. Draci vyhřívali lavici hanby celkem šestkrát, RT TORAX čtyřikrát. Hra v pěti hráčích na obou stranách tak byla něčím zcela výjimečným. Více přesilovek měla díky mírně větší aktivitě hostující Poruba, jenže právě v nich toho příliš vymyslet nedokázala.

Draci byli efektivnějším celkem. Jan Holinka si sjel šikovně až před branku a k tyči pohotově zakončil, čímž dodal domácím klidné dvoubrankové vedení. Snížit ještě mohl Kofroň, ten se drze protlačil přes beky až před Misiorze, ale v rozhodující chvíli byl faulován, takže nemohl plnohodnotně zakončit.

Hned na začátku druhé tercie vznikl před Konvičkou obrovský závar, touš poskakoval na brankové čáře, ale nakonec ji nepřešel. Ovšem o chvíli později se stejně čtvrtý celek tabulky mohl radovat. Po pěkném rozebrání porubské obrany zasouval puk do prázdné branky Luboš Hlavsa.

Domácí tým zdobily rychlé útočné výpady, naopak hosté i přes snahu byli v koncovce a řešení předbrankových situací jaloví. Potvrdilo to také duo Kurovský – Motyka, které ve velké šanci skórovat nedokázalo a napodobil jej o chvíli později také Odsedek, který prošel přes rozhozenou obranu soupeře.

Zaslouženého snížení se Ostravané dočkali až po šikovné individuální akci Chaloupky. Ten se zbavil dvou beků, zůstal před Misiorzem sám a pohodlně mezi jeho betony smazal nulu na kontě porubských vstřelených branek. Zpět na tři branky mohl skóre navýšit Skoumal, ale svou tečí minul těsně levou tyč.

Hned na začátku poslední části dokázali hosté snížit na rozdíl jediné branky. Po Odsedkově střele poslal Zuber puk na Lukáše Kofroně a před ním již stála osamocená dračí klec. Jenže Šumperk rychle udeřil a vrátil si potřebné dvoubrankové vedení. Samostatný únik zakončil bezchybně Luboš Hlavsa.

Následně osamocený Jasiok trefil jen připraveného Misiorze a na druhé straně se trestalo. Dalších chyb v obranném pásmu Poruby využil tentokrát Tomáš Drtil lehkou střelou do poloprázdné kasy. V těchto chvílích šance střídala šanci. Na druhé straně se řítil na šumperského gólmana Kofroň, ale druhý gólový zápis si připsat nedokázal.

Parádní střelou přes obránce do růžku porubské svatyně se prezentoval Petr Vejchoda. Domácí efektivita střelby byla již na Konvičku přílišná, a tak přenechal své místo Hanuskovi. Ten musel po čtyřech minutách lovit z kasy již sedmý kotouč a opět jako přes kopírák – zmatky v obraně a do poloprázdné branky dorážející Miroslav Horváth.

V závěru ještě hrála Poruba dvouminutovou přesilovku pět na tři. A dokázala ji také využít. Po šikovné kombinaci zakončoval do zcela prázdné branky bezmocného Misiorze obránce Ondřej Lužný. Šumperk tak zdolal Porubu poněkud krutým výsledkem 7:3.

Výsledky ostatních utkání 17. kola Ligy juniorů - sk. Východ:

VHK Vsetín - HC ZUBR Přerov 3 : 4
HC Frýdek - Místek - HC Plus Oil Orlová 4 : 3
SHKm Hodonín - HC Kometa Úvoz Brno 2 : 4
LHK Jestřábi Prostějov - SK HS Třebíč 2 : 5

Kamil Skoumal (HK MD Šumperk): Nepodali jsme tak dobrý výkon jako v posledních dvou zápasech, kdy jsme hráli skutečně velmi dobře. Poruba velmi dobře bruslila. Nám nahrávalo, že nevyužila spoustu šancí, do kterých se dostávala po našich chybách nebo špatném přístupu ke hře našich hráčů. Naštěstí se nám ve třetí třetině podařilo dát za stavu 3:2 dva góly, po kterých jsme kontrolovali hru. Soupeř už poté přestal hrát a dopadlo to tak, jak to dopadlo.