Slezské derby pro Porubu! Frýdek-Místek přehrála rozdílem 4:2

18.10.2023, Pavlína Vítková

13. kolo Chance ligy mělo na programu slezské derby mezi domácí Porubou a nedalekým Frýdkem-Místkem. A dle očekávání nebyla o zajímavé momenty nouze.

CHANCE LIGA - 13.kolo st 18.10.18:00
HC Frýdek-Místek
4:2(0:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Christov (Berisha, Doudera), 36. Tvrdoň (Střondala), 37. Šedivý (Krenželok, Razgals), 50. Krenželok (Šedivý, Razgals) – 9. Doktor (Svačina, Urbanec), 46. Toman (Hrachovský, Urbanec). Rozhodčí: Skopal, Šudoma – Kleprlík, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 699. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Adamec – Tvrdoň, Střondala, Šoustal – Razgals, Krenželok, Šedivý – Lednický, Berisha, Christov – Mrázek, Vachovec, Gřeš.
HC Frýdek-Místek: Švančara – Hrachovský, Urbanec, Haman, Havránek, Kowalczyk, Výtisk – Svačina, Marosz, Haas – Ramik, Doktor, Hotěk – Sedlák, Veselý, Toman – Matěj, Macháček, Geidl.

Úvodní minuty duelu nabídly vyrovnanou hru. První zajímavější ofenzivní akce byly k vidění až při vyloučení Rostislava Marosze. Doudera ani Šoustal nicméně v útoku neuspěli. Druhý jmenovaný navíc musel jen o chvilku později sám na trestnou lavici, když se provinil sekáním. A toho Frýdek-Místek využil. Kotouč do ostravské brány protečoval Jakub Doktor, a to po spolupráci s Vladimírem Svačinou a Patrikem Urbancem, v Porubě dobře známými hráči.

Jen o pár okamžiků později navíc sudí potrestali i Lukáše Douderu, pro RT TORAX to tedy nevypadalo zrovna růžově. Druhé oslabení ovšem Ostravané zvládli bez újmy. A stejně tak i třetí, které přišlo po podrážení Jiřího Klimíčka. Za Porubu to pak zkoušel ještě Michal Vachovec, jeho pokus ale těsně minul frýdeckou tyč. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1.

Prostřední část už ale mnohem lépe vyšla domácí straně. Nejprve v čase 29:38 vyrovnal Vít Christov a zapsal svůj druhý gól v sezoně. Další velkou šanci měl posléze Vojtěch Lednický, při kličce mu ovšem utekl puk. Avšak to nebyl konec domácího snažení. A v šestatřicáté minutě tak Poruba slavila druhou branku. Jejím autorem byl Marek Tvrdoň, jenž skóroval po vydařené individuální akci. Toto skóre ovšem nemělo moc dlouhého trvání. Na 3:1 pohotově upravil nejlepší střelec týmu Ondrej Šedivý a na kravařské tribuně zavládlo nadšení. Před koncem periody se za hosty pokoušel snížit Svačina, Ondřej Bláha si ale s jeho ránou poradil.

Koncovka pak odstartovala líp pro hosty. Lukáš Doudera si totiž opět vykoledoval dvě minuty. Nabídnutou přesilovku sice Frýdek-Místek nezužitkoval, po jejím skončení ovšem stejně udeřil. A to zásluhou Radima Tomana, který se prosadil po teči. Jenže Porubané nechtěli připustit žádné drama a v čase 49:32 opět zvýšili své vedení. Branku s pořadovým číslem čtyři měl na svědomí kapitán Lukáš Krenželok. Útočník Radek Veselý se poté navíc provinil hákováním, Ostravané tudíž mohli pokračovat v ofenzivní činnosti. Na pátý domácí gól už ale nedošlo. RT TORAX zvítězil rozdílem 4:2 a uhájil své postavení v tabulce.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Každé utkání je těžké a derby o to víc. Navíc, když soupeř vyměnil trenéra. To se hráči chtějí ukázat, což se potvrdilo v první třetině, kdy jsme my hráli trošičku moc vážně. Svůj hokej jsme začali hrát až od druhé třetiny a po vyrovnání si šli pro vítězství. Pomohly i změny v sestavě, ale nebylo to proto, že by kluci hráli špatně. Jen jsme chtěli dát mužstvu impuls a vyšlo to. Slavíme tak s fanoušky, kteří byli opět skvělí, výhru.

Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že první třetinu jsme odehráli dobře. Soupeře jsme skoro k ničemu nepouštěli. Jen při našich zbytečných chybičkách, hlavně v přesilovce, nám ujel. Jinak jsme Porubu drželi na distanc. Vše, co jsme si před zápasem řekli, jsme plnili. O zápase rozhodla druhá třetina, kdy jsme ztráceli hodně puků, nechodili jsme do hloubky pásma a soupeř rychle otáčel hru. Obrana pak byla přetížena, zbytečně jsme chodili dva na hráče s pukem, což byla voda na soupeřův mlýn. Ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře a opět drželi soupeře daleko od brány a vypracovali si šance. Oproti Porubě máme mladý tým, což se projevuje, když vyhráváme. Začneme pak vymýšlet, nedržet se taktiky a nehrajeme celých 60 minut poctivý hokej.