Šlágr kola pro Draky, starší dorost padl v Šumperku nejtěsnějším rozdílem

17.11.2017, René Chyla

Starší dorost měl ve sváteční den ideální možnost na odplatu za nevydařeném domácí utkání, ve kterém Šumperk na začátku října triumfoval na porubském ledě 3:2 po samostatných nájezdech. A vyrovnanou bitvu nabídla také odveta v podhůří Jeseníků, kde všichni přítomní čekali na úvodní gól až do 49. minuty, v níž při hře čtyři na čtyři fauloval Daniel Timura a Tomáš Výkruta z následného střílení rozhodl o fotbalové výhře 1:0.

Regionální liga staršího dorostu - 12.kolo pá 17.11.12:00
HK Mladí Draci Šumperk
1:0(0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 49. Výkruta (TS). Rozhodčí: Vepřek – Novotný, Horák. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:25. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0.
HK Mladí Draci Šumperk: Venouš – Haluza, Ott, Hladiš, Habrman, Štrbík – Dušek, Čada, Vogel, Jurča, Šíp, Výkruta, Scheuter, Urban, Blecha, Moravec
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Kroček, Husák, Timura, Krátký, Pitucha, Becher – Bořuta, Vojtášek, Richtár, Bukowski, Stodůlka, Anlauf, Béreš, Häring, Brodek, Vavřík, Morávek

Tomáš Výkruta (ŠUM) (1+0)
Dalibor Venouš (ŠUM) (0 branek, 100.00% úspěšnost)
Kryštof Mrázek (POR) (1 gól)

Bezbranková první třetina

Porubští hokejisté staršího dorostu zamířili jako druzí v pořadí na led Šumperka. Tabulkoví sousedé rozehráli šlágr své ligy v pravé poledne a bitva to byla jako hrom. Domácí Draci mohli otevřít skóre už v páté minutě, kdy byl poslán za katr Filip Kroček, porubská obrana v čele s Kryštofem Mrázkem ale v jediném vyloučení první třetiny dominovala, a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Gól nepřišel ani ve druhé tercii

Druhá třetina přinesla téměř totožný obraz hry jako část první. Gólmani excelovali, obrany byly precizní, a tak hrstka přítomných diváků stále čekala na úvodní branku, která by hru otevřela a zatraktivnila. Draci poté propásli šanci v další klasické přesilovce, ještě větší příležitost ale dostali Šumperští ve 36. minutě, kdy současně fauloval jak Daniel Becher, tak Filip Kroček, a hlavní sudí Luděk Vepřek byl nekompromisní. Dvě a dvě minuty znamenaly jediné – dvouminutovou přesilovku pět na tři. Tu však porubští borci znovu parádně ubránili a i po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 0:0.

Rozhodlo trestné střílení Výkruty

Poslední dvacetiminutovka nakonec rozhodla a rozhodla jí jediná chyba. Draci na začátku třetiny sice nevyužili další početní převahu, což mohlo Ostravany pořádně nakopnout, nicméně další ubráněné oslabení jen prodloužilo gólové čekání. Sedmnáct sekund po faulu Jakuba Bukowského byl z řad domácích poslán na trestnou také Jakub Čada, což se stalo pro Porubu osudným. Při hře čtyři na čtyři totiž málem unikl Tomáš Výkruta, Daniel Timura ale zatáhl za záchrannou brzdu, a hlavní sudí nařídil trestné střílení. V něm už Tomáš Výkruta neselhal, překonal jinak bezchybného Kryštofa Mrázka a domácí v tu chvíli vedli – 1:0. HC RT TORAX dřel, nicméně vyrovnání nepřišlo. A nepřišlo ani při závěrečné krátké power-play, a tak Šumperk porazil Porubu i ve druhém vzájemném utkání.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Byli jsme si vědomi toho, jak důležité a jak těžké utkání nás čeká. Tomu jsme přizpůsobili během týdne také přípravu a zápas jsme chtěli odehrát ze zabezpečené obrany, což se nám také dařilo. Škoda nevyužitých brankových příležitostí zejména v první a druhé třetině a zejména tu první část jsme odehráli výborně, kdy jsme měli velkou územní převahu, jen jsme nevyužili své šance. Na ligu dorostu to bylo velmi tvrdé utkání, ve kterém Šumperk spolehlivě bránil. Při hře čtyři na čtyři se ale rozhodlo, tam jsme chtěli trochu otevřít hru a překlopit zápas na naší stranu, ale to se nám nepodařilo, protože jsme faulovali a z následného trestného střílení Draci rozhodli.