Skalp vicemistra! B-tým urval důležitou výhru nad Bohumínem v poslední pětiminutovce

08.10.2017, René Chyla

Senzace! Porubské B-mužstvo zvládlo proti Bohumínu i druhý zápas v této sezoně a na třetí pokus slaví první domácí tři body! V sestavě se skvělým výkonem prezentoval Martin Buček, trenéři pak přivítali v týmu také Patrika Golu, který dokonce zapsal vítěznou branku celého duelu. Dlouho to ale vypadalo, že zápas s druhým nejlepším celkem minulého ročníku půjde do prodloužení, pak se ale trefil již zmiňovaný Patrik Gola, po něm v přesilovce David Ballner, aby nakonec pečetil výhru 5:2 ranou do odkryté branky ostrostřelec Vladimír Rosypka.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 4.kolo ne 8.10.13:30
HC RT TORAX Poruba "B"
HC BOSPOR Bohumín
5:2(0:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 25. Rosypka (Ščurek, Vidlák), 32. Ballner (Schwarz, Gelnar), 56. Gola P. (Sysala), 58. Ballner (Gelnar, Schwarz), 59. Rosypka (Zavadil) – 21. Šmíd (Ivan), 47. Mikšan (Javín). Rozhodčí: Jeřábek – Kudlička, Chamrád. Vyloučení: 2:4, navíc Gola R. (POR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 153. Střely na branku: 43:27 (15:10, 15:8, 13:9). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba "B": Zavadil – Štěpán, Černín, Široký, Ščurek, Dvořák, Buček, Hudec, Poláček – Gelnar, Gola P., Schwarz – Gola R., Vidlák, Rosypka – Ballner, Sysala, Kuncek – Veselý, Bernát, Kurnik
HC BOSPOR Bohumín: Šrámek – Javín, Kropka, Ovčaří, Zátopek, Besta, Maczurek – Mikšan, Ivan, Šmíd, Putniorz, Fejko, Holý, Plhoň, Buba, Král, Šmahlík, Kovalski, Špak

David Ballner (POR) (2+0)
Lukáš Zátopek (BOH) (0+0)
Patrik Gola (POR) (1+0)

Spálené šance Ivana, Mikšana, Sysaly či Fejka

Hosté začali v utkání tabulkových sousedů o poznání aktivněji. Už ve třetí minutě se mohl bohumínský Bospor dostat do vedení, Marek Ivan v předbrankovém prostoru ale ztroskotal na pravém betonu Jana Zavadila. O chvíli později zahrozil z podobného místa i Marek Holý, ten ale snad ze dvou metrů branku vůbec netrefil. Marek Ivan poté našel zprava najíždějícího Davida Mikšana, ten ale před Zavadilovou klecí tečoval vysoko nad břevno. Po deseti minutách hry se osmělili také domácí, když David Ballner hledal zadovkou v brankovišti Davida Sysalu, ten ale kotouč v rozhodující chvíli nezpracoval a Šrámkovu branku tak ani neohrozil. Bohumínští v sedmnácté minutě jeli dva na jednoho, vše ale vzal na svou hruď Kryštof Fejko, který z levého kruhu přestřelil. Na druhé straně se pak do šance dostal Antonín Kurnik, s jeho střelou od modré čáry si ale Richard Šrámek nakonec bez větších potíží poradil, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:0.

Bohumínská sprcha a zasloužený obrat

HC RT TORAX ovšem zaspal úvod druhé třetiny. Marek Ivan sice v předbrankovém prostoru ještě neuspěl, dorážka Jana Šmída už ale ležícího Zavadila bez problémů překonala – 0:1. Na časomíře v tu chvíli svítil čas 20:20. Domácí však inkasovaná branka kupodivu nakopla. Vladimír Rosypka se ujal puku u levé tyče a bez váhání poslal puk ve 25. minutě pod Šrámkovu lapačku – 1:1. Porubští následně jeli dva na jednoho, Robin Gola ale nepřesně přihrával Petru Ščurkovi a exporubský Šrámek si tak mohl v klidu oddychnout. Ostravané dále hýřili aktivitou a obrat byl na světě ve 32. minutě, kdy plácl do puku David Ballner a kotouč zapadl ke vzdálenější tyči – 2:1. Patrik Gola následně z rohu kluziště našel najíždějícího Luďka Kuncka, radost mu ale překazil skvěle přesunutý Richard Šrámek. O pár desítek vteřin později se dostal do úniku David Ballner, ten ale bohumínského gólmana střelou mezi betony nepřechytračil. Bohumín mohl srovnat v přesilovce, když se už ke střele chystal na pravém kruhu Marek Holý, Michal Dvořák se ale prezentoval parádním obranným zákrokem.

Mikšanova přesnost, Ballnerův trest a asistence Zavadila

Třetí třetina přinesla vyrovnání. Hosté hráli přesilovku, v níž dostal na levý kruh nahrávku David Mikšan, který přes clonící hráče poslal puk mezi Zavadilovy betony – 2:2. Bospor se dostával do hry a byl aktivnějším týmem, gól z jejich holí ale ne a ne přijít. Rozhodla tak až závěrečná pětiminutovka. V předbrankovém prostoru číhal Patrik Gola, který sklepl nahození od Davida Sysaly přesně za bezmocného Šrámka – 3:2. Bohumínští sice reklamovali vysokou hůl, nicméně nebylo jim to nic platné. Za necelou půlminutu ujel bohumínským bekům David Ballner, který byl v jasné příležitosti faulován, hlavní sudí však poskytl domácím pouze přesilovku. A v ní se už posila z A-týmu trefila. Zatímco Jakub Gelnar zleva neuspěl, odraženého puku se ujal David Ballner, který s lehkostí poslal puk do odkryté sítě – 4:2. Ivanův Bohumín tak zkusil ještě power-play, nicméně Jan Zavadil vyhodil v 59. minutě puk k modré čáře, kde jej sebral Vladimír Rosypka, který přes půl hřiště pečetil výhru střelou do prázdné branky – 5:2.

Ostatní zápasy 4. kola

Nový Jičín "B"vs.Horní Benešov2:4
Frýdek-Místek "B"vs.Krnov4:1
Orlovávs.Český Těšín11:5
Rožnov pod Radhoštěmvs.Studénka4:8

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba "B"): Máme za sebou další těžký zápas. U našich kluků mi ale stále chybí větší agresivita a lepší bruslení. Na druhou stranu jsme se nemohli pouštět do nějakého velkého napadání, protože Bohumín má zkušené mužstvo, takže jsou chytří a možná na tohle i čekali. Byl to ale vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách, na konci se štěstí nakonec přiklonilo na naši stranu. Pro nás to jsou určitě důležité tři body.

Michal Gavroň (HC BOSPOR Bohumín): Co k tomu zápasu dodat? Snad jen to, že kluci nastřelovali po celý zápas pouze plexisklo za brankou, chybělo tam nasazení, nebyly tam žádné osobní souboje a vše vyvrcholilo hlavními chybami rozhodčích. Sice jsem se dostali ve druhé třetině rychle do vedení, ale kluky to spíše jako by uspalo. Pak jsme se ještě vrátili do utkání vyrovnávací trefou na 2:2 a místo toho, abychom zápas zlomili na svou stranu, tak jsem opět inkasovali a pak už se to jen vezlo.