Šesté vítězství v řadě! Poruba v poklidném tempu deklasovala Kadaň

13.01.2021, David Kubatík

Hned následující den po vítězství v pražském Edenu čekal hokejisty HC RT TORAX Poruba 2011 další zápas. Tentokrát na ledě poslední Kadaně, které v prvním vzájemném zápase Ostravané darovali na cestu domů 11 branek. A pořádná gólová smršť se opakovala znovu. Tentokrát skončilo v síti z porubských holí gólů „pouze“ sedm. Dvakrát se ze skórování radoval Petr Stloukal.

CHANCE LIGA - 20.kolo st 13.1.17:00
SK Trhači Kadaň
1:7(0:0, 1:3. 0:4)
Branky a nahrávky: 33. Koblížek (Houška, Kubát) – 22. Stloukal (Korkiakoski, Jáchym), 27. Endál (Hudeček, Szathmáry), 29. Stloukal (Korkiakoski, Jáchym), 41. Sikora (Hudeček, Teper), 46. Szathmáry (Hotěk, Brodek), 53. Žolobov (Szathmáry, Korkiakoski), 58. Häring (Hudeček, Pořízek). Rozhodčí: Hucl, Květoň – Sedláček, Tvrdík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 19:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.
SK Trhači Kadaň: Zajíček – Kottek, Trefný, Běhula, Kubát, Havel, Seemann, Delmarche – Havlín, Chlouba, Zabloudil – Koblížek, Svoboda, Houška – Homer, Bačo, Kulich – Jakub Veselý, Hradecký, Bucek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (41. Foltán) – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák, Urbanec, Dundáček – Klíma, Hudeček, Sikora – Korkiakoski, Jáchym, Stloukal – Pořízek, Žolobov, Endál – Hotěk, Toman, Brodek – Häring.

V úvodní třetině se možná na straně Poruby projevil nabitý program posledních dní. Ač totiž v této dvacetiminutovce hrála hned tři přesilové hry, nedokázala využít ani jedinou. Nejblíž skórování byla v sedmé minutě, když Korkiakoski nastřelil pravou Zajíčkovu tyč. Žádnou další takovouto šanci si pak už ale na promrzlém zimním stadionu nevytvořili. V patnácté minutě si pak alespoň mohli vyzkoušet i hru v oslabení kvůli špatné rozehrávce Jurije Žolobova. A v té se ubránili bez problémů. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Prostřední část už divákům nabídla úplně jinou podívanou. Hned po minutě si na levý kruh najel Petr Stloukal a ranou nad lapačku otevřel skóre. Hned potom došlo ke dvěma po sobě jdoucím domácím vyloučením, z nichž druhé již bylo využito. Ve dvacáté sedmé minutě dorazil do sítě Hudečkovu střelu Lukáš Endál. A ani to Ostravanům nestačilo. Už za minutu a půl totiž kadaňského gólmana nádhernou kličkou vykoupal Petr Stloukal, který si tak připsal svou druhou branku v zápase. Toto vedení možná porubské hráče lehce uspokojilo, za což přišel trest. Tomáš Koblížek se v přesilovce ocitl sám před Muštukovsem a procpal puk mezi jeho betony až do sítě. Potom ale hosté opět zapnuli, a tak mohli odcházet na druhou přestávku za zaslouženého dvoubrankového vedení.

Ve třetí části nastoupil do porubské branky Frederik Foltán. A hra začala zostra. Už po čtrnácti vteřinách se po Szathmáryho přihrávce prosadil Marek Sikora. Potom neuplynulo moc času a mohla se hrát „Pátá“, protože se střelou z pravého kruhu prosadil Šimon Szathmáry. To ale hostům nestačilo. Osm minut před koncem z mezikruží propálil Zajíčka Jurij Žolobov a dvě a půl minuty před konečnou sirénou i mladý útočník Daniel Häring. Poslední větší střelu zápasu pak kadaňský gólman vytlačil vyrážečkou. Zápas tak skončil kanonádou domácích Trhačů v poměru 1:7.

Porubští si tak připsali svou šestou výhru v řadě a upevnili postavení na čele prvoligové tabulky. Šanci na prodloužení vítězné série budou mít už v sobotu, kdy se v RT TORAX ARENĚ postaví šestému Baníku Sokolov. Zápas začne v 16:00.

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Hráli jsme proti jednomu z favoritů Chance ligy, který v poslední době hraje velice dobře. V začátku zápasu jsme měli příliš vyloučených, moc jsme faulovali, čímž se soupeř dostal do tlaku. Následně jsme bohužel inkasovali, ale po dvou třetinách to bylo ještě 1:3, což je pořád hratelné. Třetí perioda už nám bohužel nevyšla a Poruba nám odskočila. Výsledek sice nakonec vypadá jako debakl, ale přesto si myslíme, že to zase až tolik hrozné nebylo.“

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): „Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale vítězství se nerodilo vůbec jednoduše. První třetinu, ačkoliv jsme měli převahu, jsme chodili do brány, hráli jsme více na krásu a Kadaň občas zazlobila z nějakého brejku, což může být vždy ošemetná záležitost. Od prostřední části jsme začali střílet a z toho se nám podařilo vytvořit vedení 3:0. Tady pro nás přišlo krátké uspokojení. Do závěrečného dějství jsme vstoupili aktivně, hned z prvního střídání jsme vstřelili gól, což zlomilo celé utkání na naší stranu. Následně jsme si tu nadvládu užívali a s přehledem jsme duel odehráli již v naší režii.“