Šestá výhra! Poruba proti Litoměřicím rozhodla až v nájezdech

27.09.2023, Pavlína Vítková

V 6. kole Chance ligy hostila Poruba na kravařském ledě kališníky z Litoměřic. A jakožto lídr soutěže chtěla proti 9. celku tabulky prodloužit svou vítěznou sérii.

CHANCE LIGA - 6.kolo st 27.9.18:00
HC Stadion Litoměřice
4:3sn(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Tvrdoň (Šoustal, Gutwald), 36. Berisha (Razgals, Pohl), 40. Lemcke (Klimíček, Tvrdoň), rozh. náj. Šedivý – 8. Koláček (Kroupa), 31. Sihvonen (Koláček, Kuťák), 60. Kuťák (Sihvonen, Guman). Rozhodčí: Svoboda, Rapák – Otáhal, Peluha. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 490. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Pohl, Gutwald, Voráček – Střondala, Šoustal, Tvrdoň – Šedivý, Berisha, Razgals – Vachovec, Gřeš, Klímek – Lednický, Adamec, Christov.
HC Stadion Litoměřice: Pařík – Černohorský, Strejček, Kroupa, Husák, Tomek, Aubrecht, Pavlák – Korkiakoski, Jícha, Guman – Koláček, Kuťák, Sihvonen – Ton, Costa, Svoboda – Hrabík, Vitouch, Kordule.

Poruba naskočila proti kališníkům aktivně. Hned v prvních minutách se do solidní šance dostali Šedivý a Berisha, jejich pokus ovšem zůstal bez gólu. Naopak v čase 7:49 se zadařilo druhé straně, když Josef Koláček uspěl z dorážky. Ostravané chtěli rychle odpovědět a hnali se do ofenzivy, Střondalova rána nicméně putovala pouze do tyče Paříkovy klece. Litoměřický Pavlák však o chvíli později vyfasoval trest za vysokou hůl, RT TORAX si tedy mohl otestovat přesilovku. A to úspěšně. Marek Tvrdoň přesně vypálil z pravého kruhu a srovnal na 1:1.

Hned na startu prostřední části mohla Poruba skórovat zásluhou Tomáše Šoustala, Frenkse Razgalse či Michala Vachovce. Ani jedna z akcí nicméně brankou neskončila. A tak se podle známého motta „nedáš, dostaneš“ prosadili hosté. V čase 30:22 se k zakončení dostal finský snajpr Riku Sihvonen a poslal Stadion znovu do vedení. Porubané pak navíc museli přečkat oslabení, obranné řady tedy musely být ve střehu. Následovalo ovšem i vyloučení v opačném táboře. A Poruba toho opět využila. O vyrovnání se tentokrát postaral Aaron Berisha. K vidění byla další vyloučení na obou stranách, ke změně průběžného výsledku ale došlo až po jejich skončení. Ke kotouči se totiž dostal i druhý porubský Kanaďan Justin Lemcke a upravil na 3:2.

Domácí výběr se do útoku posléze tlačil i v koncovce. Lukáš Pařík ale další branku nechtěl připustit. Patrik Husák a Petr Ton sice museli putovat na trestnou lavici, Ostravané toho ovšem využít nedokázali. V závěru dvě minuty vyfasoval také Kale Costa, místo gólu ovšem došlo pouze na menší šarvátku. Jenže rozhodčí pak potrestali ještě Lemckeho, což už značně zamíchalo kartami. V čase 59:49 se Stadion díky Filipu Kuťákovi dočkal třetí branky a poslal duel do prodloužení.

V tom mohli rozhodnout Razgals, Šedivý či Doudera, ani jeden nicméně Paříka nepřekonal. Klání tedy muselo pokračovat i samostatnými nájezdy. V těch výhru vystřelil Ondrej Šedivý.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Litoměříce prohrály dva zápasy a to vysoko, hrají velice organizovaný hokej, byli velice nepříjemní. V první třetině jsme nedali dvě jasné šance a o gól jsme prohrávali, jak na Vsetíně. Stáhli jsme to na 3:2, měli jsme i dále šance ve druhé třetině. Bohužel to tam nepadlo a ono to tak vždy bývá, pánbíček nás potrestal, nevyhodili jsme kotouč a dostali jsme gól na 3:3.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Hru nahoru – dolů bych připsal nejen nasazení obou týmů, ale i menšímu hřišti, které tomu přispívá. Tento hokej se musí divákům líbit. Obě mužstva měla šance, domácí tým tahal celý zápas za delší konec, co se týče skóre, my jsme i se štěstím vyrovnali. Za to odmakané a poctivé na ledě nechané si kluci bod zaslouží, v prodloužení jsme měli štěstí, domácí jeli snad třikrát sami na bránu, ale neproměnili. V nájezdech jsme jasně vyhořeli a zasloužený druhý bod pro domácí Porubu.