Senzace! Junioři si vyšlápli na Salcburk a opět vedou východní skupinu

22.10.2022, Eva Suchánková

V sobotu 22. října přivítali porubští hokejisté na svém ledě Salcburk. 11. kolo Ligy juniorů nabídlo souboj týmů předních příček obou skupin. V tomto zápase získala důležité tři body Poruba a tím se vyšvihla na první místo skupiny Východ.

Liga juniorů - 11.kolo so 22.10.17:30
EC Red Bull Salzburg
3:1(0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25:47 Elze (Stasjuk, Halata; 5/5), 37:42 Halata (Koudelný; 5/5), 59:52 Halata (Černý; 5/5) – 24:11 Pul (I. Zelenov, J. Gruber; 5/4). Rozhodčí: Pavel – Klimek, Frais. Diváci: 200. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 19:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kelnar, Fišara, Černý, Falhar, Řepa, Hlaváč, Ševčuk – Elze, Koudelný, Šrubař, Chovanec, Moravec, Skřipčák, Jánoš, Gnap, Konečný, Halata, Stasjuk.
EC Red Bull Salzburg: Ankirchner – Rebernig, Repo, Lemke, Baumann, R. Gruber, Kaiser, J. Gruber – Juric, Ziesche, Samanski, Simek, Kogler, Maul, I. Zelenov, V. Zelenov, Hupach, Humer, Gesson, Pul.

V první třetině se žádný z týmu střelecky neprosadil. Ani dvě vyloučení na straně Salcburku nepomohla Porubě se dostat do vedení.

Na první gól se čekalo dlouho. Přišel až ve 25. minutě, kdy v přesilové hře poslal puk mezi tři tyče hostující útočník Elias Pul. Porubští mladíci nečekali příliš dlouho na odpověď. Již ve 26. minutě dokázal srovnat Daniel Elze. Ještě v téže periodě se prosadil i Matěj Halata, a tím poslal Porubu do vedení.

Ve třetí třetině měl Salzburg šance na srovnání při dvou přesilových hrách, ani jednu se jim však nepodařilo využít. Naopak v početní převaze Poruby vsítil svůj druhý gól v zápase, těsně před koncem utkání, útočník Matěj Halata. Poruba tak zvítězila 3:1.