Sedm branek do sítě Hvězdy Praha z holí porubských juniorů

11.03.2009, Adam Bagar, L.B.

Přestřelku jako na Divokém západě zažili junioři VOKD na ledě barážového soupeře z Prahy. Přestože měla Poruba v úvodu tlak, po šesti minutách hry se ujala vedení domácí Hvězda. Hosté však ještě přidali na plynu a čtyřmi góly v rozpětí čtrnácti minut de facto rozhodli o svém vítězství. Pražané sice dokázali korigovat na rozdíl jediné branky, ale VOKD si již tři body pohlídalo a potvrdilo tak své ambice na zachování extraligové příslušnosti a to především díky třem "doublům" Iva Jelšíka, Petra Řezáče a Radovana Vajdy, který byl ještě u dalších tří tref hostujícího týmu. Jediným jednobrankovým zůstal Radim Blažej. Další utkání čeká porubské mladíky již v pátek, kdy přivítají Hradec Králové.

- 6.kolo st 11.3.17:45
HC Hvězda Praha
4:7(1:2, 2:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Veselý (Knesl), 25. Kouřil (Hrubant), 31. Veselý (Láska), 56. Kouřil (Krpata) - 11. Jelšík (Poláček, Vajda), 17. Řezáč (Vajda, Jelšík), 23. Blažej (Spusta, Skočovský), 25. Jelšík (Vajda), 35. Pindur, 51. Vajda, 58. Vajda. Rozhodčí: Souček - Štofa, Pavlovič. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 171. Střely na branku: 34:71. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:7.
HC Hvězda Praha: Vokatý - Knesl, Šefl, Penniger, Antal, Nesnídal, Abrahám, Výrut, Týbl, Veselý, Krpata, Hybner, Láska, Houdek, Nacházel, Presheda, Kouřil, Novák, Hrubant, Rada.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň - Poláček, Tomis, Pindur, Špok, Spusta, Parma, Skočovský - Vidlák, Řezáč, Blažej, Kalina, Richter, Bartoš, Vajda, Jelšík, Šimkovič, Voznica, Galajda.

Ještě před začátkem souboje mezi Hvězdou Praha a VOKD Porubou zaujala pouze dvojice rozhodčích. Po opatrných úvodních vteřinách utkání se do první vážnější šance dostal hostující Jelšík, ale přestože byl před Vokatým sám, nedokázal dopravit touš za jeho záda. Hosté byli mnohem aktivnější, v další velké příležitosti se ocitl Galajda, jenž se právem chytal za hlavu. V páté minutě to byli opět Porubští, kteří mohli otevřít skóre. Bartoš však při svém samostatném úniku opět ztroskotal na Vokatém. První vážnější ohrožení branky Poruby přišlo až po Pennigerově střele od modré, kterou Kubáň bezpečně ukryl do své lapačky. V čase 5:35 udeřila Hvězda. Střelecký pokus Knesla Kubáň neudržel, a tak se k puku dostal Jakub Veselý, který neměl problém dopravit puk do odkrytého místa v brance. V osmé minutě vyslal Richter do dalšího samostatného nájezdu Řezáče, ale ten rovněž ztroskotal na hostujícím strážci svatyně, jenž se ve svém brankovišti doslova rozplácl. Minutu nato si Poruba vynutila svou aktivitou první přesilovou hru. Jenže hosté opět jen potvrdili, že hra v početní výhodě není jejich silnou stránkou. V době, kdy už se hrálo v pěti hráčích na obou stranách, v čase 10:54, našel Poláček Iva Jelšíka, který se střelou po zemi nemýlil a srovnal tím skóre na 1:1. V minutě dvanácté se dostal do šance střelec domácí první branky, Veselý, ale Kubáň byl na svém místě. O tři minuty později spálil obrovskou příležitost Hludek, jenž stál v mezikruží zcela sám, ale přestřelil porubskou klec. Další akci Poruby, kdy našel Voznica Skočovského zastavil až hvizd hlavního sudího, který odpískal hru vysokou holí. V čase 16:31 už se radovala hostující střídačka po druhé. V situaci dva na jednoho vybídl Vajda k samostatnému úniku Petra Řezáče. Ten zakončil po pěkném blafáku opravdu mazácky do zcela odkryté branky. V minutě devatenácté mělo VOKD opět velký tlak a především díky Kalinovi neustále okupovalo pásmo soupeře. Když pak v poslední minutě první periody neproměnil svou šanci ani Lasica, odcházelo se do kabin za stavu 1:2.

Do druhé části již nastoupila klasicky trojice sudích. Hned ve 22. minutě se dostal do dalšího úniku Poruby Vajda. Branku sice vstřelit nedokázal, ale alespoň vybojoval pro svůj celek další přesilovou hru. V čase 22:55 ji hosté dokázali využít. Spustovu střelu od modré Vokatý pouze vyrazil, čehož využil bleskurychlým sklepnutím do pražské branky Radim Blažej. V čase 24:21 bylo s domácím ještě hůře. Vajda vypálil, ale domácí gólman opět puk neudržel, a tak Ivo Jelšík již dopravoval kotouč do zcela prázdné branky. V čase 24:51 byla na světě další branka v krátkém časovém sledu, tentokrát do sítě hostí. Hrubant našel mezi kruhy nekrytého Tomáše Kouřila, který se rychlou střelou z první nemýlil. Ofenzivní představení pokračovalo nadále. O chvíli později obrana Hvězdy zapomněla v krátkém sledu nejprve na Vidláka a poté i na Kalinu, ale skóre 2:4 se tentokrát neměnilo. Obrana domácích o chvíli později zapomněla také na Skočovského, který však svůj únik nezakončil optimálně. Na druhé straně naopak unikl Krpata, ten trefil pouze tyč a navíc vybojoval první přesilovku pro Pražany. Početní výhodu sehrála Hvězda chaoticky, do jediné šance se dostal Kouřil. V čase 30:30 přesto domácí snížili na rozdíl jediného gólu. Zmatky v obraně Poruby nakonec potrestal Jakub Veselý, jenž měl až příliš prostoru u levé tyče Kubáňovy branky. Ve 32. minutě mohla Poruba vsítit již pátou branku, když Vajda našel před brankou zcela osamoceného Jelšíka. Ten nepropasíroval touš do branky a odmítl tak hattrick. Další přesilovku hosté nesehráli vůbec zle, ale buď ztroskotali na tyči, jako v Blažejově případě, nebo na Vokatém, jako při pokusech Pindura, Kaliny a Tomise. V čase 34:34 byla k vidění další branka. Jiří Pindur spíše jen tak od modré nahodil kotouč na Vokatého, který inkasoval poměrně lacinou branku. V úvodu 37. minuty pálil v situaci dva na jednoho nad Kubáňovu klec Nacházel. Hrála se nadále neskutečně ofenzivní partie. V dalších šancích na jedné straně neuspěl Kalina, na té druhé Kouřil. Když pak neuspěl v závěru ani Jelšík, bylo skóre po čtyřiceti minutách divoké - 3:5.

Hned po patnácti vteřinách třetí části ujel až příliš propustné obraně Pražanů Skočovský, ale Vokatý mu v posledním momentu skvěle vypíchl touš. V úvodu 44. minuty unikal po straně kluziště Hrubant, ale proti bránícímu Parmovi a Kubáňovi neměl šanci skórovat. O chvíli později byla na řadě teprve druhá přesilová hra domácího týmu. Ta se domácím vůbec nedařila, naopak do šance se dostal Kalina. Při dalším útočném výpadu Poruby se VOKD dopustilo dalšího faulu a domácí tak hráli 34 vteřin pět na tři. Jenže i toto oslabení Porubští bez problémů přestáli bez újmy. V již klasické početní výhodě dostal ideální přihrávku před branku aktivní Veselý, ale trefil pouze Kubáně. Ve třetí části již nebylo k vidění tolik šancí, hra se kouskovala a přibylo také více nervozity. Ale to hostům, kteří měli nadále dvoubrankový náskok, vyhovovalo. V čase 50:32 se dočkali porubští junioři už šesté trefy. Zmatek před brankou soupeře nadělala střela Poláčka. Nakonec se v brankovišti nejlépe zorientoval Radovan Vajda. Hosté měli utkání nadále ve své moci. O chvíli později způsobil Vokatému další nepříjemnosti Galajda, jenž po průniku nahazoval puk směrem do brankoviště. V úvodu 53. minuty ujeli domácí dva na jednoho. Veselý nakonec našel Lasicu, který po zahození jasné příležitosti padl zoufalostí k zemi. Další přesilovku nesehrála Poruba vůbec dobře, když dokonce Veselý se dostal ve vlastním oslabení do velké šance. Výhoda přesilovky se pět minut před koncem naskytla také domácí Hvězdě. V čase 55:45 ji dokázala využít. Pokus Krpaty Kubáň vyrazil, čehož využil Tomáš Kouřil k dorážce do zcela prázdné branky. Po dalším střeleckém pokusu Krpaty to mohlo být pouze o gól. Ten totiž byl tečován, navíc proletěl jen těsně mimo branku. Hosté dělali v závěru v obranné hře neskutečné kiksy. Toho využil k samostatnému úniku Láska, kterého Kubáň skvělým zákrokem vychytal. V čase 57:57 však udeřila opět Poruba, která tak vsítila uklidňující sedmou branku. Radovan Vajda jel opět zcela sám na Vokatého, ten proti němu sice vyjel, ale hostující útočník efektivní kličkou nedal brankáři Hvězdy žádnou šanci a zakončoval již do prázdné branky. V závěru již VOKD drželo touš na svých holích, a tak Hvězda Praha podlehla v ofenzivním představení VOKD Porubě 4:7.