Sareza ztratila v Boleslavi slibně rozehraný zápas

07.11.2007, Jitka Čechová, Adam Bagar

V 19. kole 1. hokejové ligy nečekal Sarezu lehký úkol, když zavítala na led dosud nejlepšího prvoligového celku - Mladé Boleslavi. Úvodní třetina ale hostujícímu celku vyšla velmi solidně, když se trefili v přesilových hrách nejprve Patrik Rimmel a v závěru třetiny i Milan Ovšák, který měl zásluhu v podobě asistence i na první brance Sarezy. Po úvodní třetině byl tak stav poměrně překvapivý 0:2. Sareza solidně bránila i na začátku druhé části, ale zlom nastal ve 27. minutě, kdy domácí vstřelili branku zásluhou Rumpela. Od této chvíle byli domácí jasně lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy přidají další branky. Nakonec ještě nasázeli hostujícímu týmu v závěru druhé části tři branky, o které se postarali Handlovský, Král a Mikulík. Po čtyřiceti minutách tak vedla Boleslav nad Sarezou 4:2. V závěrečné třetině ještě boleslavští přidali pátou branku, o kterou se postaral Rumpel, který si tak dnes připsal do svých statistik tři body za dvě branky a asistenci. V závěru utkání se hrálo jen velmi ojediněle v pěti hráčích na obou stranách, protože rozhodčí Hribík poslal na trestnou lavici v poslední části celkem deset hráčů. Mladá Boleslav tak zaslouženě vítězí nad Sarezou Ostrava v poměru 5:2.

- 19.kolo st 7.11.18:00
BK Mladá Boleslav
5:2(0:2, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Rumpel (Král, Jindra), 37. Handlovský (Gajovský, Rumpel), 38. Král (Macháček), 40. Mikulík (Sedlák, Ivan), 47. Rumpel (Lukáč) – 8. Rimmel (Ovšák, Najdek), 18. Ovšák (Rimmel, Najdek). Rozhodčí: Hribík - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 10:12, navíc Boháč (SAR) 10 OT. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2200. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
BK Mladá Boleslav: Šindelář – Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek D. – Nouza, Král, Gombár, Sedlák, Ivan, Mikulík, Eiselt, Rod, Rumpel, Mertl, Gajovský, Handlovský, Beck
HC Sareza Ostrava: Masný – Ovšák, Vnenk, Rimmel, Palík, Tesařík, Vajda D., Holík, Suchý – Šebesta, Boháč, Hubáček – Gelačák, Najdek, Červenka - Pavelek, Sochorek, Sikora – Svačina, Novák, Glas

Hlavním znakem hry byla hlavně na začátku utkání opatrnost a vzájemné oťukávání se. Hned v první minutě se do útoku mezi soupeři propletl domácí Gombár, byl ale stejně neúspěšný jako o chvíli později na druhé straně Šebesta. Boleslavští možná měli maličko navrch, Mikulík se ale v mumraji před brankářem nezorientoval dost rychle a nevyužitá zůstala i první přesilovka Středočechů. O mnoho úspěšnější byli v tomto ohledu hráči Sarezy. Po vyloučení Gombára se se štěstím prosadil hráč na zádech s číslem 11 Patrik Rimmel. Puk totiž za brankovou čáru doputoval bez většího přičinění kohokoli na ledě. Šindelář přes početný dav před svou svatyní neviděl a hokejky všech zúčastněných byly navzájem zaklíněné. Hosté dokázali využít určité psychické výhody, která se jim v tu chvíli naskytla, a vedení přes veškerý nátlak Mladoboleslavských drželi. Naopak Středočeši nabídli svému soupeři další branku přímo na stříbrném podnosu, když šli téměř na minutu do tří. Gól, o kterém domácí ani dost dobře nevěděli, jak se vlastně ocitl v síti, si připsal Milan Ovšák.

Boleslavští vkročili do druhé třetiny mnohem aktivněji a dali tím tak jasně najevo, jak se jim stávající situace nelíbí. Přes urputnou snahu ale nebyl úspěšný ani Mikulík, který sice ukázkově objel bránu, zakončil ale přímo do náruče hostujícího gólmana, ani Jindra, do jehož střely na poslední chvíli vložil hůl jeden z ostravských obránců. Smůlu měl také Beck, který se sice zčista jasna ocitl před bránou hostí opuštěn a nehlídán, brankář Masný, mu nicméně kotouč vypíchl a zalehl. Teprve v 17. minutě ostravské řady kapitulovaly, Jakuba Rumpela sice puk chvilku neposlouchal, nakonec ale v síti skončil. Od toho okamžiku byli Středočeši jednoznačně těmi lepšími a bylo jen otázkou času, kdy se také na jejich straně časomíry rozsvítí dvojka. Samostatný nájezd si uprostřed utkání střihl po úniku sarezské obraně Lukáš Handlovský a vyrovnání bylo rázem na světě! Závěr druhé dvacetiminutovky odbyli Boleslavští ve velkém stylu. Vývoj utkání obrátil Richard Král, když zvládl vystřelit i zády k bráně a v poslední minutě využil další přesilové hry Milan Mikulík.

Ani Ostrava určitě nebyla spokojená s tím, jak se vše najednou otočilo v jejich neprospěch a do závěrečného dějství tak doslova vlétla s úmyslem ještě domácí mužstvo hodně potrápit. Hlavně v první pětiminutovce se Filip Šindelář musel hodně ohánět, aby všechny puky svištící všude kolem uhlídal. Nejvíce mu pravděpodobně zatopili Boháč s Vnenkem, když prvně jmenovaný přihrával svému kolegovi zpoza brány. Střelu ostravského útočníka domácí gólman chytil v poslední chvíli do lapačky. Veškerá aktivita hostujícího týmu ale značně ochabla po dalším obdrženém gólu. I tento padl v početní výhodě Mladoboleslavských a do statistik si jej připíše, stejně jako první branku zápasu, Jakub Rumpel. Do zajímavé šance, která ještě stojí za zmínku, se pracně prokousal Sikora a když už se zdálo, že je kotouč v bráně, v poslední chvíli někdo z domácí obrany puk vyrazil. Zbytek zápasu Středočeši již jen kontrolovali vybojovaný stav. Moravané se sice občas snažili chopit příležitostí, a to hlavně v přesilovkách, kterých bylo na konci utkání víc než dost, na změnu stavu to ale již nestačilo.