Sareza veze z Třebíče všechny body

14.11.2005, Vladimír Vronka

Sareza přivezla z venku, po delší době, všechny tři body. Dvě třetiny byli gólmani nepřekonatelní. Jako první kapituloval ostravský Čech, ale jak se později ukázalo, bylo to naposledy. Sareze se povedl dokonalý obrat, když se během 34 sekund trefili Michal Holuša a Milan Baranyk. Sareza si již nenechala vstřelit branku a vyhrála 2:1.

- 23.kolo po 14.11.18:00
SK Horácká Slavia Třebíč
1:2(0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 46. Čermák (Pelán, Korotvička) - 49. Holuša (Boháč), 50. Baranyk (Polášek, Ovšák). Rozhodčí: Husička - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 691. Střely na branku: 44:22.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Hrbáček, Lukáč, Lučka, Rehák, Sláma, Ščerban - Fryauf, Oliva, Květoň, Pelán, Sobotka, Čermák, Hanzal, Tatarčík, Korotvička, Čech, Látal.
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Brincko, Holík, Tesařík, Ovšák, Kramný, Mocek - Chyba, Koláček, Janeček, Valčák, Boháč, Heřman, Polášek, Badžo, Baranyk, Mleko, Holuša, Gelačák.

Utkání lépe začali hráči Horácké Slavie. Hned v úvodu dostali možnost zahrát si přesilovou hru. Hostující gólman Čech byl však pokaždé připraven hbitě zasáhnout. V polovině šesté minuty se do gólové šance dostal domácí Oliva,když jel s kotoučem zboku sám na ostravskou branku. Tato akce však brankou neskončila. Podobně tomu bylo v 11. minutě, kdy se v obrovské šanci ocitl Sobotka, jeho samostatný nájezd ale Čech zlikvidoval. Konec první třetiny se opět režíroval pod taktovkou Horácké Slavie, která však nenašla recept na gólmana hostí. První třetina tedy proběhla bez branek.

V úvodu druhé třetiny mohl třebíčský Hanzal rozjásat domácí publikum ale před prázdnou brankou jen promáchl. V 27. minutě se Oliva dostal do další mega šance. Kotouč skončil pod číhajícím Čechem. Ve 31. minutě si hosté zahráli první přesilovku. S početní nevýhodou se domácí skvěle vypořádali. Na oplátku hned vzápětí si zahráli přesilovku domácí. Čech měl plné ruce práce s likvidováním střel hostí. Nejvíce starostí mu udělala asi ta Látalova, která těsně minula branku. Na konci druhé třetiny, po zaváhání třebíčského obránce, se dostali do příležitosti ke skórování hosté. Šindelář však bravurně vytěsnil střelu. Obě družstva tedy čekala na gól až do poslední třetiny

V poslední třetině hra dostala pořádné obrátky. Třebíčští korunovali svůj tlak brankou, o kterou se postaral Leoš Čermák. Prostřelil od modré Čecha, který neměl proti této dělovce nejmenší šanci. Po inkasovaném gólu se hra hostí výrazně zlepšila. O Vyrovnávací branku se zasloužil Michal Holuša, asistenci si připsal Daniel Boháč. Horácká Slavia se z gólu ani nestačila vzpamatovat, když Ostravští udeřili znovu. O vedoucí branku Sarezy se zasloužil Milan Baranyk. Ve 49. minutě si vzal trenér domácích oddechový čas, aby připravil hráče na závěrečný nápor. Místo toho se několikrát Šindelář pěkně zapotil. V posledních několika minutách se však třebíčští hokejisté dostali do tlaku. Minutu před koncem základní hrací doby se jim skoro podařilo vyrovnat. Čech na poslední chvíli kotouč zalehl. Utkání tedy skončilo 1:2 ve prospěch ostravské Sarezy, která si z Třebíče odvezla tři body.