S Havířovem tentokrát vítězně. Dorost zvítězil v prodloužení po brance Janečka

11.12.2021, Patrik Rošič

Ve čtvrtém kole nadstavbové skupiny o účast v playoff zajížděli porubští dorostenci na led Havířova. Toto malé derby bylo dlouho vyrovnané a po základní hrací době nebyl znám vítěz. V následném pětiminutovém prodloužení rozhodující branka padla. Veledůležitý druhý bod zařídil pro červenobílé Daniel Janeček.

Extraliga dorostu - 4.kolo so 11.12.15:30
1:2p(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Zielinski (Maňásek) – 24. Vehovský (Stasiuk, Jeřábek), 64. Janeček (Moravec). Rozhodčí: Obadal – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 112. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Lička, Beleš, Maršálek, Valouch, Zielinski, Pilíšek, Vadovič – Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Drábek, Jelének, Jung, Svozil, Loza, Toma
HC RT TORAX Poruba: Chylík – Jeřábek, Janeček, Kalužík, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Wendelín, Moravec, Murín, Šrubař, Vehovský

První záznam do zápisu o utkání přišel v sedmé minutě. Na trestnou lavici totiž usedl jeden z havířovských dorostenců a Poruba tak měla velkolepou možnost otevřít stav zápasu. Přesilovku ale Moravcova družina nevyužila. Pokračovalo se početní převahou pro domácí. Zdálo se, že ani oni svou příležitost nevyužijí. Opak byl ale pravdou. Do konce trestu zbývalo pouze šest vteřin, když se prosadil Aleš Zielinski. Další branka do první sirény nepadla, a tak šel Havířov do šaten s jednobrankovým náskokem.

Druhou část začali Porubští bravurně. Již ve 24. minutě totiž vyrovnal střelou po ledě Maxim Vehovský. Od tohohle momentu žádný gól dlouho nepadl. Oba celky si ještě zahráli dvě přesilovky, ale gólmani svůj tým dokázali parádně podržet. Zápas nebyl rozhodnut po základní hrací době, a tak následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém se už radovali hráči HC RT TORAX. Do úniku se dostal Daniel Jeneček, který skvělou forhendovou kličkou k pravé tyči přisoudil druhý bod Porubě.