Proti Zlínu bez bodů. Berani přehráli Porubu rozdílem 4:2

dnes, Pavlína Vítková

V 8. kole MAXA ligy Poruba na svém ledě přivítala výběr RI Okna Berani Zlín. Fanoušci tak mohli očekávat souboj dvou velmi ambiciózních mužstev.

MAXA LIGA - 8.kolo so 5.10.16:00
RI OKNA Berani Zlín
2:4(0:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Střondala (Doudera, Razgals), 32. Razgals – 12. Šlahař (Kverka, Válek), 18. Gago (Heš), 38. Kverka (Válek, Šlahař), 53. Sedlák (Gago). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Smetková, Kráľ. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1126. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Nilsson, Doudera, Gutwald, Westlund, Bartko, Ježek, Voráček – Herrman, Roman, Kotala – Razgals, Šoustal, Střondala – Berisha, Krenželok, Šedivý – Christov, Vachovec, Gřeš – Klímek.
RI OKNA Berani Zlín: Huf – Suhrada, Salonen, Urbanec, Čáp, Pohl, Kolář, Talafa – Süss, Holík, Paukku – Šlahař, Kverka, Válek – Salmio, Gago, Heš – Sedláček, Sadovikov, Köhler – Sedlák.

První třetina utkání vyšla mnohem lépe Beranům. To se na výsledku projevilo v čase 11:14, kdy při přesilovce procedil puk do brány (v Ostravě dobře známý) útočník Jakub Šlahař. Jen o chvíli později navíc hosté znovu hráli v početní výhodě, Jan Bartko se totiž provinil podrážením. Fin Jesse Paukku toho chtěl využít, Bláha však jeho pokus zlikvidoval. Nedlouho po vypršení Bartkova trestu však Zlín stejně slavil. V čase 17:24 skóroval Michal Gago a poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení. V závěru periody se přesilovky dočkali i Ostravané, zkušený forvard Petr Holík si vykoledoval dvě minuty za krosček. To ale na průběhu duelu nic nezměnilo. RT TORAX ARENA působila tiše a zaskočeně.

Poruba tedy musela v prostřední části zabrat. A trenér Režnar dal svým svěřencům patrně jasné pokyny. Již po minutě a devatenácti vteřinách totiž uspěl z dorážky Vojtěch Střondala a vrátil naději na domácí střídačku. A o zhruba další dvě minuty později už to dokonce vypadalo na srovnání výsledku, po přezkoumání však dle sudích gól neplatil, a to z důvodu kopnutí kotouče. Porubané se ale druhého gólu přeci jen po chvíli dočkali. V čase 31:27 Frenks Razgals střelou z mezikruží potrestal zlínské vyloučení a upravil tedy na 2:2. Domácí radost ale následně přerušil Tomáš Gřeš, který se dopustil hry vysokou holí. A i když už se zdálo, že si Poruba s oslabením poradí, Zlín potřetí udeřil. Autorem gólu byl tentokrát Jaromír Kverka.

Ostravané tedy museli po přestávce znovu dotahovat. Měli ovšem problém usadit se před Hufovou klecí. V útočné akci se objevili třeba Berisha, Šedivý či Herrman, žádný výrazný tlak nicméně k vidění nebyl. A to dlouho platilo i na opačné straně. V čase 52:08 však Zdeněk Sedlák využil porubského zaváhání v rozehrávce a korigoval tak na 4:2 pro ševce. Jesse Paukku posléze musel ještě zamířit na trestnou lavici, když mu rozhodčí odpískal dvě minuty za podrážení. Šoustal a Střondala ale pálili marně, Daniel Huf byl pozorný. Berani tak vyhráli rozdílem 4:2.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Do desáté minuty jsme měli tlak, soupeře k Zlín k ničemu nepustili, ale pak přišlo bohužel vyloučení a v oslabení jsme inkasovali. Když jsme se z toho trochu otřepali tak se hra srovnala a stejně jsme dostali druhý gól. V kabině jsme si k tomu něco řekli, kluci plán dodržovali, což vedlo k vyrovnání na 2:2. Jenže v dalším oslabení jsme dostali gól na 2:3. Diváci nás i tomto nepříznivém stavu hnal za vyrovnáním, což se ale nestalo. Soupeř si ve třetí třetině hlídal výsledek a navíc přidal čtvrtou branku.

Richard Kapuš (RI Okna Berani Zlín): Můžu říct, že jsme hráli s nejkvalitnějším soupeřem této soutěži. Poruba ukázala, že má kvalitní tým, který hraje výborně na kotouči, umí velmi rychle otáčet hru, s čímž jsme měli na začátku trochu problém. Z naší strany to byl také velmi dobrý zápas. Po první třetině jsme vedli 2:0 a až na ten začátek druhé třetiny, kdy jsme neměli dobrý vstup, a soupeř nám vyrovnal. Když tuto třetinu pominu, hráli jsme nejtýmovější utkání v průběhu této sezóny. Musíme být spokojeni se třemi body proti velmi silnému soupeři.