Prohra v hlavním městě: Poruba podlehla Slavii rozdílem 1:2

dnes, Pavlína Vítková

V 9. kole MAXA ligy Poruba zamířila do hlavního města, kde svedla boj s aktuálně osmou Slavií. A i když do zápasu naskočila lépe, o slibné vedení v průběhu klání přišla.

MAXA LIGA - 9.kolo po 7.10.18:00
2:1(1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Polák (Slavíček, Slavík), 30. Holý (Stejskal) – 3. Bartko (Kotala, Krenželok). Rozhodčí: Barek, Bejček – Maňák, Teršíp. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 591. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Slavia Praha: Růžička – Gaspar, Kočí, Hrdinka, Holý, V. Beran, Veber, Stejskal – M. Beran, Přikryl, Strnad – Šťovíček, Knotek, Novák – Havrda, Polák, Slavík – Zvagulis, Slavíček, Smola – Průžek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Doudera, Nilsson, Westlund, Gutwald, Ježek, Bartko, Adamec – Razgals, Šoustal, Střondala – Berisha, Roman, Hašek – Šedivý, Krenželok, Kotala – Klímek, Vachovec, Christov – Herrman.

Porubané chtěli odčinit svůj předchozí nezdar proti Zlínu a do duelu v Edenu naskočili aktivně. A hned v čase 2:01 mohli radostně zvedat ruce nad hlavy. Jan Bartko totiž propasíroval kotouč za Růžičkova záda a poslal RT TORAX do brzkého vedení. Následoval další ostravský tlak, slávisté si však s porubskými pokusy poradili. Petr Hašek si posléze vykoledoval dvě minuty za hákování, Pražané tudíž měli šanci na odplatu. Největší příležitost k vyrovnání měl asi Matěj Beran, Bláha však jeho ránu zneškodnil. Za Porubu to poté v ofenzivě zkoušeli třeba Střondala, Roman či Šoustal, jejich akce však k úspěchu nevedly.

Jan Bartko v sedmnácté minutě musel zamířit na trestnou lavici, neboť mu sudí odpískal hru vysokou holí. Jen chvíli po něm ovšem stejným směrem zamířil i Vojtěch Polák, jenž se dopustil hákování. Tato situace na průběžném stavu nic nezměnila, jen chvíli po vypršení trestů ovšem domácí udeřili. V čase 19:13 Vojtěch Polák slávistům vynahradil své vyloučení a upravil na 1:1.

A sešívaní se tlačili do útoku i po přestávce. Ondřej Bláha tedy musel být v pozoru, postupně ho otestovali Přikryl, Beran, Šťovíček, Novák, Havrda a Průžek. A domácí aktivita se nakonec také vyplatila. V čase 29:33 švihem vypálil kapitán Jan Holý a otočil tak průběh klání. Václav Veber sice posléze hákoval a šel si tak na dvě minuty posedět, nadějná akce Aarona Berishy nicméně ke gólu nevedla. Před koncem periody se pak ještě před Růžičkou objevil také Michal Vachovec, který se pokusil o pohotovou kličku. Kotouč ovšem zamířil jen nad horní tyč. Při odchodu do kabin tedy platilo skóre 2:1.

Režnarův výběr tudíž musel v koncovce reagovat. V počátku třetiny však Poruba vytvářela spíše nepřesnosti a zbytečně přicházela o puk. Sešívaní hráli svižně a nenechávali Ostravanům příliš prostoru. Solidní šance si vypracovali Krenželok, Šedivý či Šoustal, srovnat se jim ale nedařilo. Na opačné straně měl blízko ke vstřelení gólu Beran, zamířil ovšem do Bláhova betonu. O zvrácení výsledku se následně pokoušeli ještě Šoustal, Roman, Doudera a Westlund, stav ale zůstával beze změn. A to platilo i ve chvíli, kdy Frenks Razgals trefil tyčku. Pražané si tedy těsnou výhru uhlídali. Poruba se z hlavního města vrací bez bodů.

Aleš Totter (HC Slavia Praha): Poruba má stejné ambice jako v minulé sezóně. Oba týmy byly před utkáním v podobné situaci. Říká se, že výborný tým třikrát za sebou v sezóně neprohraje, takže vím, že jsme dobrý tým. První třetina byla pro hosty. Byli jsme neustále napůl cesty, hráli jsme pasivně a vypadávali jsme ze systému, ale podržel nás Růžička. Straně nám pomohl gól na konci úvodní třetiny. Získali jsme nějaké sebevědomí a začali jsme se lépe pohybovat. Ve druhé třetině jsme byli lepší a potvrdili jsme to brankou. Třetí třetina byla boj a soupeř se snažil vyrovnat. Hlavně díky obětavosti a výkonu gólmana jsme to ubránili. Vážíme si další výhry. Musíme se každý den soustředit na hokej a pracovat pořád stejně.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Je těžké to hodnotit. Nehrajeme špatně a máme i tlak, ale nejsme ty šance schopni přetavit v góly. První třetinu jsme měli více ze hry, druhou naopak domácí. Ustáli jsme ten jejich tlak a v závěrečné třetině jsme do toho šlápli. Nepadá nám to tam. Snažíme se na tom pracovat v tréninku, ale tři zápasy po sobě hrajeme slušně, jenže bohužel nemůžeme vyhrávat bez gólů.