Přestřelka v Kolíně. O porubské výhře rozhodl v koncovce Marek Tvrdoň

23.10.2023, Pavlína Vítková

V 15. kole Chance ligy zamířil porubský A-tým na led Kolína, aktuálně 11. celku tabulky. A bylo z toho napínavé klání, jenž nakonec v koncovce rozhodl Marek Tvrdoň.

CHANCE LIGA - 15.kolo po 23.10.18:00
SC Marimex Kolín
3:5(1:0, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Koukal (Chalupa, Král), 31. Chalupa (Koukal), 35. Moravec (Piegl) – 26. Berisha (Adamec, Krenželok), 34. Šoustal (Gutwald), 40. Šoustal (Střondala, Klimíček), 53. Tvrdoň (O. Šedivý, Mrázek), 58. Tvrdoň. Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Maštalíř, Beneš. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1025. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.
SC Marimex Kolín: Kiviaho – Pinkas, Kolmann, Hampl, Němec, Piegl, J. Šedivý – Chalupa, Koukal, Král – Dlouhý, Skořepa, Pajer – Vrhel, Moravec, Ouřada – Síla, Morong, Lang.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček, Adamec – Tvrdoň, Střondala, Šoustal – Vehovský, Berisha, Christov – Klímek, Vachovec, Gřeš – Mrázek, Krenželok, O. Šedivý.

První třetinu zvládli lépe domácí. V úvodních minutách sice příliš zajímavých akcí k vidění nebylo. V čase 10:55 však Kolín otevřel skóre klání. Autorem branky byl velezkušený kapitán Petr Koukal, jenž uspěl z dorážky. A následně se vylučovalo. Nejprve přišlo porubské oslabení po trestu Adama Sedláka. Dalším hříšníkem pak byl o chvíli později Aaron Berisha. Na opačné straně putoval na trestnou lavici Josef Skořepa. A poté ještě duo Štěpán Němec a Vít Christov. Stav se však už do konce periody neměnil.

Prostřední část však byla mnohem akčnější. Michal Vachovec se hned v úvodu třetiny provinil sekáním. Kozlové to ovšem nezužitkovali. Ba naopak. V čase 25:34 skóroval z první Aaron Berisha a srovnal na 1:1. V následujících pěti minutách se pak Porubané drali do útoku a předváděli mnohem lepší hokej. Finský gólman Henri Kiviaho nicméně další branku nechtěl připustit. A tak se pro změnu opět prosadila domácí strana. Po vydařené individuální akci překonal Dolejše Matěj Chalupa. Tento stav ale neplatil příliš dlouho. O zhruba tři minuty později totiž znovu vyrovnal Tomáš Šoustal. Jenže po další minutě bylo vše jinak. Při trestu Adama Sedláka přesně vypálil mladík Petr Moravec a vrátil vedení svému týmu. Ani to nicméně stále nebyl konec. V čase 39:31 se po rychlé kombinaci podruhé šikovně trefil Tomáš Šoustal a do kabin se tedy šlo za průběžného výsledku 3:3.

Na začátku třetí dvacetiminutovky sudí potrestali Reného Piegla, jenž se dopustil podrážení. Pokus Petra Mrázka ale ve vytouženém cíli neskončil. Jenže další přesilovku Ostravané hráli po vyloučení dvojice Petr Koukal & Matěj Chalupa, což už změnu stavu přineslo. Sedmý gól v sezoně zapsal Marek Tvrdoň a poslal RT TORAX do vedení. O vyrovnání se pokoušel Lukáš Pajer, Dolejš si ale s jeho střelou poradil. Kozlové to pak v samotném závěru zkoušeli ještě v šesti, byl z toho ale další gól pro Porubu. Šťastným střelcem byl opět Marek Tvrdoň. Poruba tedy veze z Kolína výhru 5:3.