Přesilovky rozhodly o vítězství juniorů nad Hodonínem, hattrickem se blýskl Kameníček

25.11.2012, Adam Bagar

V souboji tabulkových sousedů přivítali porubští junioři na svém stadionu hodonínské Drtiče. V úvodní třetině měl RT TORAX herní převahu, přesto se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu 1:1. Od prostřední dvacetiminutovky již byla k vidění vyrovnaná partie, kterou nakonec lépe zvládla Poruba. Ta si držela těsný náskok až do závěrečných vteřin, kdy její vítězství pečetil svou třetí trefou v utkání Dalibor Kameníček. Poruba o svém vítězství rozhodla především díky přesilovkám, když využila hned tři ze sedmi nabídnutých možností. V dalším kole ji čeká cesta na vsetínský Lapač, kde se utká se suverénním lídrem soutěže.

Liga juniorů - 17.kolo ne 25.11.13:30
SHK Hodonín
4:2(1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Kameníček (Maček), 24. Jasiok (Mihal, Piják), 36. Kameníček (Dusík, Kofroň), 60. Kameníček (Kofroň, Maček) – 3. Tomi (Smetana), 30. Výmola (Crlík). Rozhodčí: Libiger – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7, navíc Buřič (HOD) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 39:23 (16:7, 8:10, 15:6). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Dusík, Černín, Franek, Jasiok, Ryška, Baca – Maček, Kameníček, Kofroň – Piják, Mihal, Rosypka – Pobuta, Kaleta, Kysučan.
SHK Hodonín: Masaryk – Vrba, Charvát, Buřič, Kulyk, Oško, Duchoslav, Crlík, Rýpar, Tomi, Polák, Kukliš, Kučera, Strapina, Polesný, Smetana, Výmola.

Hned první útočná akce hodonínských juniorů byla gólová. Jakub Tomi našel skulinu mezi Seifertovými betony a rozveselil tím svou střídačku. Poruba byla aktivnější, ale dlouho se nedokázala prosadit. Piják byl v úniku tísněn obráncem, Pobuta po Kysučanově přihrávce ztroskotal na Masarykovi a gólem neskončila ani málo vídaná situace dva na nulu. Kofroň ještě chtěl akci vyšperkovat přihrávkou na Mačka, ale hodonínský gólman se stačil včas přesunout.

Při dalším přečíslení se již RT TORAX dočkal zaslouženého vyrovnání. Dalibor Kameníček tentokrát vše řešil individuálně a přesnou střelou k tyči skóroval. Domácí mohli do šaten odcházet dokonce ve vedení, ale to by musel při vlastním oslabení proměnit svůj samostatný únik Kofroň. Skóre 1:1 se tak do konce první sirény nezměnilo.

V úvodu druhé části hry měli Porubští k dispozici téměř minutovou přesilovku pět na tři, ale v té prakticky nic nepředvedli. Až klasickou početní výhodu dokázali využít. Mihal našel na druhé straně dobře postaveného Robina Jasioka a ten se z první nemýlil. Vyrovnání mohlo přijít poté, co Smetana nepříjemně tečoval touš před Seifertem, který včas zaklapl své betony.

V polovině utkání se Drtiči dočkali vyrovnání. Marek Výmola si povyjel zpoza branky a poněkud šťastně poslal kus černé pryže za brankovou čáru. Hodonín branka evidentně nabudila, výsledkem však bylo jen břevno v podání Poláka. Porubě pomohla opět až přesilovka. Dalibor Kameníček v ní přejel obranu a další přesnou střelou k tyči prostřelil Masaryka. Před třetí tercií tak bylo za stavu 3:2 nadále vše otevřené.

Úvod závěrečné periody patřil Hodonínu a Seifert tak musel vytáhnout hned několik kvalitních zákroků. Nejprve si poradil v situaci dva na jednoho se střelou Tomiho a následně i se samostatným únikem Vrby. Velkou příležitost k navýšení těsného náskoku měla na druhé straně i Poruba. Kysučan však v přečíslení, po přesné Mačkově přihrávce, orazítkoval jen tyč. Domácí měli následně k dispozici dvě přesilovky, ale ty ke gólu rovněž nevedly.

Jihomoravané v závěru otevírali zadní vrátka a RT TORAX tak měl na kontě několik slibných šancí. Maček v samostatném úniku trefil jen Masaryka, na něm si v situaci dva na jednoho vylámal zuby i Piják a Kysučan byl při dalším brejku faulován. Závěr tak RT TORAX dohrával v početní výhodě, kterou dokázal i zužitkovat. Dalibor Kameníček zůstal sám před Masarykem a přesnou bekhendovou střelou pod horní tyč dokonal hattrick. Poruba tak udolala Hodonín 4:2.

Další výsledky 17. kola LJ – sk. Východ:

HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín 2 : 4
HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 5 : 4
HC AZ Havířov – HK Hokej 2003 Šumperk 7 : 3
HCM Warrior Brno – LHK Jestřábi Prostějov 2 : 5

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Bylo to hodně těžké utkání, které se hrálo opět podle stejného scénáře. První třetinu jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili, výrazně jsme jej přestříleli a přesto jsme šli do kabin za stavu 1:1. Druhá třetina už byla vyrovnanější. Ve třetí třetině jsme nedodržovali taktické pokyny a přistoupili jsme k ní lehkovážně, naštěstí nás v jejím úvodu podržel brankář Seifert. V závěru nám hrála do karet vyloučení soupeře a přidali jsme v přesilovce rozhodující branku. S třemi body být spokojeni můžeme, ale nikoliv se střeleckou produktivitou, protože na každý gól se neskutečně nadřeme.

Jaroslav Crlík (SHK Hodonín): Bylo to takové ubojované a upracované utkání. Rozhodlo to, že jsme měli spoustu vyloučení a řadu neproměněných šancí. Na začátku třetí třetiny jsme jeli dva na jednoho, pak jsme jeli sami na gólmana a v závěru jsme byli v oslabení opět sami před brankou. Když ty vyložené šance neproměníme, tak nemůžeme pomýšlet na nějaké body.