Porubští pirátskou tvrz nevyloupili. V Chomutově těsně padli

23.02.2020, David Kubatík

K dohrávce sedmnáctého kola nástavbové části Chance Ligy se hokejisté týmu HC RT TORAX Poruba 2011 vydali z Litoměřic do Chomutova. Den po porážce tak měli v plánu svůj výkon zlepšit a z tripu po severních Čechách přivézt alespoň nějaké body. To se ale nakonec nevydařilo. Ostravané i přes úvodní vedení a zlepšenou hru prohráli těsně 3:2 a na místa zajišťující play-off ztrácí i nadále osm bodů.

CHANCE LIGA - 54.kolo ne 23.2.16:00
Piráti Chomutov
3:2(0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Lang (Štochl, Svoboda), 26. Šagát (Llewellyn), 44. Hlava (Rudovský, Schaus) – 8. Kanko (Nejezchleb), 35. Káňa (Dundáček, Špaček). Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Flegl, Zídek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1739. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Piráti Chomutov: Pavlát – Schaus, Seemann, Havel, Žovinec, Štochl, Lang, Rýgl – Stloukal, Pitule, Rudovský – Suchý, Chlouba, Hlava – Svoboda, Kverka, Tomica – Llewellyn, Šagát, Chrpa.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Rudl, Husák, Krejčí, Dundáček, Dluhoš, Pastor – Gřeš, Hudeček, Sikora – Špaček, Jáchym, Káňa – Nejezchleb, Zdeněk, Kanko – Ďurač, Toman, Ollender.

Porubští vstoupili do zápasu aktivně a už po chvilce si vybojovali početní výhodu. Tu sice neproměnili, ale získali herní převahu, kterou zúročili v osmé minutě, kdy Nejezchleb našel Petra Kanka, jenž svůj pokus nasměroval nad Dominika Pavláta. Oba týmy si do konce úvodní části ještě vyměnily pár šancí, ale nic zaznamenáníhodného se již neudálo. Porubští tak odjížděli do kabin povzbuzeni těsným vedením.

I druhá třetina začala velice brzkým vyloučením, tentokrát ale na straně Porubských. To nastartovalo tlak Pirátů, který na začátku pětadvacáté minuty proměnil ve vyrovnávací gól střelou z otočky Viktor Lang. A domácí neměli dost. Už za necelé dvě minuty šli totiž Piráti do vedení. Po přihrávce Llewelyna se puku na hranici brankoviště ujal puku Martin Šagát a nasměroval ho do pravé šibenice – 2:1. Poté měli Severočeši lehkou převahu, ze které se ale Ostravané postupem času vymanili. A dokázali dokonce srovnat. Pět minut a pět vteřin před druhou sirénou se do puku na modré opřel Dundáček a jeho ránu šikovně tečoval za Pavlátova záda Jan Káňa. Nabírat síly na závěrečnou část tak oba týmy odjely za nerozhodného stavu.

Třetí třetinu začali mnohem lépe domácí. Už po dvou a půl minutách zamířil na trestnou lavici Marek Špaček a Piráti trestali. Na konci čtyřicáté čtvrté minuty přihrál Rudovský od levého mantinelu do mezikruží Nicolasi Hlavovi a ten zamířil přesně k Foltánově pravé tyči – 3:2. Od té doby už to byli Severočeši, kteří kontrolovali průběh hry a soustředěným výkonem směřovali k zisku tří bodů. Jedenáct minut před koncem ještě na ledě došlo k pěstnímu souboji mezi Pitulem a Zdeňkem. Oba borci si z této akce odnesli čtyřminutové tresty za hrubost. Dvě vteřiny před konečnou sirénou měl ještě velkou šancí k vyrovnání Gřeš. Jeho šanci ale skvělým zákrokem vytěsnil Pavlát, a tak mohli chomutovští hráči slavit těsné vítězství v poměru 3:2.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Poruba je těžký soupeř a měli jsme jeden zápas v zádech, takže jsme měli hrozně špatný vstup do utkání. Nejezdilo nám to a můžeme být rádi, že soupeř v první třetině využil jenom jednu šanci, protože mohl být rozdíl daleko větší. Ve druhé třetině se zápas srovnal, dali jsme dva góly a skóre otočili. Po naší další chybě jsme inkasovali na 2:2. Třetí třetina byla bojovná, soupeř dobře bránil a nám se hodně špatně procházelo do zavřené obrany. Naštěstí nám padl třetí gól a ubránili jsme oslabení tří proti pěti, což bylo hodně důležité. Byli jsme šťastnější, takže máme doma tři body.“

František Výborný (HC RT TORAX Poruba 2011): „Byl to slušný zápas, který měl určitou úroveň. Trošku se to blížilo play-off, jelikož se obě mužstva snažila hrát něco takticky. Soupeř byl šťastnější, ale porazili jsme se sami, protože jsme si na první dva góly nahráli. U třetího gólu jsme věděli, že Chomutov to takhle hraje, ale když se to sehraje dobře, tak to stejně do prázdné branky půjde. Je to škoda, protože jsme měli v závěru určitý tlak, ze kterého jsme mohli dát gól. Jsem rád, že jsme odehráli slušný zápas, protože už jsme přišli o možnost být v šestce. Teď se musíme připravit na předkolo, takže další zápasy budou motivující do další části.“