Porubští nezvládli duel na ledě Draků, v předposlední minutě rozhodl Janota

26.11.2016, René Chyla

Ostravané dvakrát prohrávali, i přesto však vždy dokázali srovnat krok a hrát s Draky vyrovnanou partii. V závěru se však nechal vyloučit Marek Bail, což domácí dokázali náležitě zužitkovat, a díky přesné trefě Michaela Janoty z devětapadesáté minuty nakonec odjíždějí zpod úpatí Jeseníků s těsnou porážkou 2:3. RT TORAX tak počtvrté v řadě nevyhrál v základní hrací době a ztráta na lídra ze Vsetína se rapidně zvyšuje.

2. liga - skupina Východ - 22 so 26.11.17:00
DRACI PARS ŠUMPERK
3:2(0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Vachutka (Králík, Drtil), 33. Sedlák (Drtil, Novosad), 59. Janota (Králík, Cink) – 26. Ballner (Zachar, Kafka), 43. Slováček (Piecha, Sedlář). Rozhodčí: Zbořil – Wesley, Holibka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 787. Střely na branku: 25:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda R. – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – Langr, Brida, Svoboda L.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamik – Slováček, Piecha, Sedlář – Kafka, Ballner, Zachar – Tomčák, Kuťák, Seidler – Vaněk, Smrčka, Orság

Lukáš Králík (ŠUM) (0+2)
Daniel Vachutka (ŠUM) (1+0)
Jan Matějka (ŠUM) (0+0)

Tyč po úniku Zachara v oslabení

Draci začali o poznání aktivněji, na Čecha ale šumperští útočníci nemohli dlouho najít patřičný recept. Do největší šance se po Tichého minele dostal Michal Vymazal, ani ten ale bezbrankový stav neprotrhl. Draci pak dostali výhodu početní převahy. V ní ale ujel domácí obraně David Zachar, který v individuální akci trefil pouze tyč Svobodovy branky. Na druhé straně zase zahrozil Lukáš Králík, jeho pokus ale Čech vytěsnil betonem.

Vachutkova trefa pod víko, břevno v podání Matějky či dorážka Ballnera

Šumperk začal úřadovat ve druhé třetině. Lukáš Králík přihrával před brankoviště nekrytému Danieli Vachutkovi, jenž trefil prostor nad levým Čechovým ramenem – 1:0. S Porubskými mohlo být ještě hůře, o pár vteřin později totiž Jan Matějka trefil z bezprostřední blízkosti břevno. RT TORAX tuto neproměněnou šanci potrestal ve 26. minutě. Zacharovu střelu sice ještě Svoboda vyrazil, na dorážku Davida Ballnera však byl již krátký – 1:1.

Hrozba Matějka, Drtilova dělovka či Slováčkova tyč

K navrácení šumperského vedení byl blízko v další početní převaze Jan Matějka, porubský gólman si ale všechny jeho dorážky pohlídal a udržel kotouč těsně před brankovou čárou. Krátce po skončení výhody však na modré napřáhl Tomáš Drtil, který zamířil k levé tyči – 2:1. O dvě minuty později mohlo být znovu srovnáno, kdyby Ondřej Slováček přesněji seřídil svá mířidla a netrefil pouze pravou tyč. Pár sekund před sirénou mohl ještě pořádně zchladit porubskou střídačku Jan Matějka, ten ale po vybruslení na pravý kruh přestřelil.

Rozhodnutí minutu a půl před koncem v podání Janoty

RT TORAX srovnal otěže zápasu v přesilovce. Poté, co časomíra odkrojila třetí minutu ze závěrečné třetiny, nahrával Martin Piecha k pravé Svobodově tyči Ondřeji Slováčkovi, který usměrnil puk z ostrého úhlu za Svobodova záda – 2:2. Poruba mohla dokonce o chvíli později po Janotově chybě stav otočit, René Svoboda ale skvěle zasáhnul betonem. V čase 58:32 Draci rozhodli v další přesilovce. Lukáš Králík nahrával na levý kruh Michealu Janotovi, jenž tvrdou ranou propálil Čecha k pravé tyči – 3:2.

Ostatní zápasy 22. kola

Opavavs.Nový Jičín3:1
Val.Meziříčívs.Hodonín1:3
Vsetínvs.Brno6:0

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba): Myslím, že jsme byli svědky parádního hokeje plného pohybu, důrazu. Podali jsme koncentrovaný výkon, nicméně jsme dvakrát smolně inkasovali na samotném konci přesilových her. Nejednalo se ani o pěkné kombinace, ale o střely od modré. Navíc si myslím, že ta druhá přesilovka, ze které jsme dostali minutu před koncem gól, tak ani neměla zřejmě být. S tím ale nic neuděláme, tato prohra mrzí, nicméně oproti předešlým zápasům je ve výkonu znát výrazné zlepšení.