Porubští hráči padli v Kopřivnici po srdnatém výkonu až v prodloužení

17.11.2015, Lukáš Bajgar, René Chyla

Porubští do druhého utkání na ledě Kopřivnice a třetího zápasu v řadě na venkovním kluzišti znovu nevstoupili podle představ a už po úvodních dvaceti minutách ztráceli na domácí celek dvě branky. Druhá třetina ale byla oproti té první jako den a noc. Nejdříve totiž snižoval svým druhým gólem v této sezóně Vladimír Stejskal, aby o necelou dvouminutovku později smazala manko porubská naděje Jakub Gelnar. Nováček sice ještě v poslední periodě znovu vedl velmi šťastnou brankou, RT TORAX ale znovu srovnal a v Kopřivnici tak i odveta skončila smírně. Porubští, válčící s notnou marodkou, následně poprvé v sezóně nezvládli prodloužení, inkasovali 31 vteřin před závěrem a po bojovném výkonu podlehli 3:4.

2. liga - skupina Východ - 20.kolo út 17.11.18:00
HC ISMM Kopřivnice
4:3p(2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Tomášek (Hrubý), 17. Hrubý (Dusík, Mach), 43. Sluštík, 65. Kofroň – 27. Stejskal (Bednář), 29. Gelnar (Szajter), 48. Peslar (Stejskal, Kilnar) Rozhodčí: Obadal – Mikler, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.608. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC ISMM Kopřivnice: Vrba – Dusík, Jašek, Čintala, Imrich, Jindřich, Marek, Merenda, Teper – Kofroň, Bartošák, Niec, Sluštík, Suchý, Hrubý, Stránský, Tomášek, Pargáč, Mach, Horák, Červenka
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík, Peslar, Ovšák, Vajda, Šindelář, Malý – Buček (od 20. Rimmel), Kilnar, Sedlář, Vaněk, Szajter, Gelnar, Bednář, Ballner, Stejskal

Samotné utkání dvacátého kola se začalo mírně opatrně, zatímco domácí zřejmě nechtěli tvrdě dopadnout na zem po olbřímí výhře minulého kola, hosté z Poruby chtěli rychle zapomenout na debakl z Frýdku-Místku. Hosty navíc trápí velice rozsáhlá marodka především hráčů prvních dvou pětek, a zatímco jiné týmy by měly notné problémy vůbec nastoupit, RT TORAX srdnatě bojuje s absencí Chaloupky, Zachara, Tihláře, Sysaly, Seidlera, Vrány či Ostrčila, a zraněnými (leč hrajícími) Stejskalem a Slavíkem. A podle toho oba týmy ladily noty na hokejové osnově. Hned v úvodu se individuální akcí prezentoval Peslar, ale se zakončením dopadl stejně jako domácí Imrich pár minut poté – neúspěšně. Přesto byli tatrováci lepším týmem a Ostravští mohou děkovat jen strážci svatyně, Kubáňovi, že si poradil s tlakem Červenkovy řady a následným kontrem Kofroně, jehož tečovaná rána málem brankáře přelobovala.

Ve 12. minutě se již rozsvítilo světlo za bránou Poruby poprvé – Martin Tomášek napřáhl z ideálního úhlu za kruhem a bylo vymalováno. A Tomášek se nepřímo podílel i na druhé trefě domácích, dokonale clonil v přesilové hře brankáři, takže Daniel Hrubý mohl od modré jen přesně zamířit.

Druhá část byla poněkud skoupější na vyložené tutovky, zato se hosté ujali hlavního slova a mírně diktovali tempo zápasu. Vladimír Stejskal i za pomoci vracejícího se obránce Dusíka, jenž nechtě dosunul kasaře i s pukem v náručí za brankovou čáru, překonal Vrbu poprvé. Vzápětí se podruhé blýskl Szajter, sice neuspěl, ale mrzet jej to nemusel. Jakub Gelnar vyslal zpoza kruhu na domácího gólmana plachtící vlaštovku a ta, možná k překvapení všech, zapadla až do brány.

Poslední tercie přinesla hru ze strany na stranu. Nikdo neměl vyloženě převahu a stejně jako na tenisových kurtech mohl nezávislý pozorovatel vidět davy kroutící hlavou ve stejném tempu. Domácí se brzy ujali vedení, Ondřej Sluštík za pomoci beka Poruby dostal kotouč za Kubáňova záda. A s hosty mohlo být hůře, kdyby se duo Tomášek – Hrubý při přečíslení zachovalo méně sobecky. Na průběžných 3:3 srovnával de facto do prázdné kasy Jakub Peslar, jehož v chumlu těl nalezl pohotový Stejskal. A když se neprosadil ani domácí Kofroň po mazácké finese, vyhlíželo se prodloužení.

Nastavená pětiminutovka se vyčerpala téměř do konce. Kopřivnické hráče hnala zaplněná hala a radost mohla naplno propuknout už po necelých dvou minutách, to by Imrich musel přelstít betony excelentního Kubáně! Ale co se nepovedlo teď, přišlo za tři minuty – Adam Kofroň zavřel oči, snad i zamířil a výbuch euforie mohl začít. Kopřivnice zdolala HC RT TORAX 4:3 a oplatila ji porážku z prvního vzájemného měření sil, které zvládli lépe hosté. A také v prodloužení.

Ostatní zápasy 20. kola II. ligy skupiny Východ

SK Karviná vs. HC Lvi Břeclav4:3 pr.
HK Nový Jičín vs. HC Frýdek-Místek4:7
HC Technika Brno vs. HC Bobři Valašské Meziříčí1:0
SHK Hodonín vs. HC Slezan Opava2:1
VHK Vsetín vs. HC Moravské Budějovice 20054:2

Václav Slabý (HC Kopřivnice): V první třetině jsme byli, myslím si, lepší. Lépe jsme bruslili a měli jsme více šancí a vedli jsme 2:0. Ve druhé části jsme hráli hodně staticky, hráli jsme ve stoje a Poruba se dostávala do obrovského tlaku. Z toho pak dala dva góly a bylo vyrovnáno, bylo to těžké. V poslední třetině jsme se snažili hrát aktivně, dali jsme třetí gól a naopak po chybě třetí dostali. V prodloužení jsme měli dvě tutové šance, byli jsme aktivnější a myslím si, že bod navíc si zasloužíme.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme viděli velice zajímavý zápas. My jsme hráli po dvou porážkách a především po nakládačce ve Frýdku jsme byli trošku dole, a myslím, že v první třetině to na nás dolehlo. Ale pak jsme hráli velice slušně, měli jsme snad i více gólovek. Musím pochválit soupeře, Kopřivnice hrála velice dobře, ale myslím si, že vyložených akcí jsme měli v prostřední části více, ale nedali jsme. A co se týče třetí třetiny, udělali jsme bohužel vč. prodloužení dvě individuální chyby, tedy více než soupeř, a proto jsme prohráli. Pokud půjdeme touto cestou a pokud budeme bojovat, tak se brzy vrátíme tam, kde chceme být.