Poruba zdolala bezzubé Lvy, Bednář udeřil dvakrát v oslabení

21.11.2015, René Chyla

Poruba zakončila kvarteto venkovních klání na ledě tápající Břeclavi, kde hodlala prolomit nepříznivou bilanci z posledních utkání. Vstup do zápasu v Ice Bors Aréně však vyšel lépe hokejistům z jihu Moravy, kteří v úvodních minutách nastřelili dokonce tyč. Od druhé třetiny ale Ostravané převzali otěže zápasu do svých rukou a domácí hráče nepouštěli prakticky k ničemu. Na brzký Chaloupkův gól zareagoval druhou brankou v sezóně Jiří Šindelář a poté se prosadil také sváteční střelec Vladimír Stejskal a v tu chvíli bylo téměř rozhodnuto. Porubské vítězství ještě stvrdil dvěma góly při vlastním oslabení Lukáš Bednář a RT TORAX tak konečně po dlouhé době okusil sladký pocit výhry.

2. liga - skupina Východ - 21.kolo so 21.11.17:00
HC Lvi Břeclav
2:5(0:0, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 37. Zháňal (Flora, Průdek), 47. Miklík (Svoboda) – 21. Chaloupka (Ballner), 28. Šindelář (Ballner, Sedlář), 34. Stejskal (Kilnar, Bednář), 45. Bednář (Buček), 51. Bednář. Rozhodčí: Volf – Šimčík, Zedník. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 152. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
HC Lvi Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Dittrich, Svoboda, Běhal, Vlček – Červenka, Zháňal, Průdek Tobola, Uhlík, Ivan, Školoud, Flora, Smetana
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík, Peslar, Malý, Vajda, Šindelář, Baca, Buček – Rimmel, Kilnar, Sedlář, Vaněk, Szajter, Gelnar, Bednář, Ballner, Stejskal, Chaloupka

Porubští mohli jít hned v úvodu utkání do vedení, jelikož na trestnou lavici musel usednout za faul kolenem Dominik Směřička. Do největší šance se ale paradoxně dostali domácí. Plzeňský odchovanec Jiří Uhlík však nastřelil pouze masku Andrease Kubáně. Při hře čtyři na čtyři o chvíli později zase zastavila Florovu dělovku pravá tyč. V deváté minutě opět fatálně chybovala porubská obrana a Dominik Směřička mohl bekhendovým blafákem poslat Lvy do vedení, v rozhodující chvíli ale břeclavský útočník nedokázal kotouč zvednout.

Na druhé straně zase Šurému propadla pod lapačkou střela Jana Chaloupky, Jakub Szajter se ale k dorážce do prázdné branky nedostal. Hokejisté od Dyje po chvíli spálili další tutovku. V početní převaze nahrával Martin Červenka do ideální pozice Adamu Svobodovi, ten ale trestuhodně minul. V další přesilovce zase zahrozil od modré čáry Robin Malý, jeho pokus si zase vychutnal Michal Šurý. Krátce před první sirénou nedokázal břeclavský gólman zlikvidovat dorážku jednoho z Ostravanů, z brankové čáry tak puk odpálil do bezpečí David Vlček.

RT TORAX měl vstup do druhé třetiny raketový. Už po 26 vteřinách hry vyslal podél levého mantinelu David Ballner Jana Chaloupku, jenž poslal puk nekompromisně pod horní tyčku – 0:1. Břeclav ale mohla srovnat prakticky hned z dalšího útoku. Petr Školoud našel před brankovištěm Dominika Tobolu, jehož nepovedenou střelu reflexivně vyrazil Andreas Kubáň. Porubský gólman se poté vytáhl i proti jasnému gólu Jiřího Uhlíka. Ve 28. minutě se Ballnerova střela odrazila od jednoho z břeclavských obránců do mezikruží, kde už stál připravený Jiří Šindelář, který zamířil přesně k levé tyči – 0:2.

Poruba na ledě i nadále dominovala a domácí se dostávali se k puku opravdu jen sporadicky. V přesilovkové kombinaci nahrával před brankoviště Aleš Kilnar naprosto volnému Vladimíru Stejskalovi, jenž uklidil černý kus pryže za Šurého záda – 0:3. Domácí ale přeci jen čisté konto porubskému gólmanovi nedopřáli. Vyraženou střelu Pavla Flory bleskurychle dojel Radek Zháňal, proti jehož pohotové střele nad vyrážečku neměl Kubáň žádnou šanci – 1:3. V závěru pak ještě zahrozil Mikuláš Rimmel, Michal Šurý se však překvapit nenechal.

Poslední dvacetiminutovka začala z obou stran poněkud vlažně. Lvi ale místo toho, aby vstřelili v početní výhodě kontaktní branku, opět inkasovali. Martin Buček vyhazoval puk zpoza své brány, domácí obránci si nepohlídali Lukáše Bednáře, jenž čekal už na útočné modré, dojel až před brankoviště, kde si zkušeně rozhýbal Michala Šurého a pohodlně zasunul kotouč k jeho levému betonu – 1:4. Břeclav ale i přesto ve stejné herní situaci znovu snížila. Adam Svoboda přihrával na modrou Martinu Miklíkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a kotouč zapadl k levé tyči – 2:4.

Poruba poté znovu udeřila v oslabení. A byla to prakticky totožná situace jako předtím. Lukáš Bednář znovu ujel, tentokrát však podél levého mantinelu a střela zápěstím propadla Michalu Šurému pod vyrážečkou – 2:5. Krátce nato zase Aleš Kilnar z hranice pravého kruhu orazítkoval břevno. Naději na bodový zisk mohl vrátit přítomným fanouškům Martin Miklík, břeclavský střelec ale od modré netrefil Kubáňovu svatyni. Premiéra Marka Ivana v břeclavském dresu tak měla hořkou příchuť a Porubští jednoznačnou výhrou přerušili nepříznivou bilanci na venkovních kluzištích.

Ostatní zápasy 21. kola II. ligy skupiny Východ

HC Slezan Opava vs. VHK Vsetín3:5
HC Bobři Valašské Meziříčí vs. SK Karviná3:2
SHK Hodonín vs. HK Nový Jičín4:5 náj.
HC Moravské Budějovice 2005 vs. HC Technika Brno2:3
HC Kopřivnice vs. HC Frýdek-Místek0:6

Radek Haman (HC LVI Břeclav): Dnes rozhodly přesilovky, jak jejich, tak naše. Dostali jsme dvě branky v přesilovkách a dvě dokonce v oslabení, což by se stávat rozhodně nemělo. Jednou jsme nastřelili hráče a podruhé naši obránci nedosáhli na vysoký lob. Přitom vstup do zápasu jsme měli dobrý a v první třetině jsme dokonce byli mírně lepší. Jenže my nedáme ty góly. Nehráli jsme ale špatně. Ve druhé třetině byl hlavním rozdílem důraz na brankovišti. Nechávali jsme soupeře hodně dorážet, zatímco my jsme se do takových šancí nedostali. Poruba navíc dala první gól a dostala se na koně. Co mě mrzí, je fakt, že nás soupeř nepřečísloval, ale i když jel s hráčem obránce, nedokáže mu zablokovat hůl. A právě těmi se dávají góly. Porubě už poté šlo všechno lehce, pak se ukázal ten kvalitativní rozdíl. Naši kluci se sice snažili i v patnácti hráčích, ale hned jak jsme dali konečně gól, brzy jsme zbytečně inkasovali a byli jsme tam, kde předtím. To byla velká škoda.