Poruba završila přípravu vítězně, v generálce porazila Kopřivnici

06.09.2016, Soňa Molatová

Svou přípravu zakončila Poruba utkáním na venkovním ledě proti Kopřivnici. Vedení se v deváté minutě ujal ostravský celek, přičemž frýdeckomístecká farma sice na první inkasovanou branku našla odpověď, ale na další dva góly už zareagovat nezvládla a v konečném výsledku podlehla Porubě 1:3. Oba celky se navíc utkají příští týden v prvním kole druhoglivých zápasů a tentokrát již bude vítěz odměněn body.

2. liga – přípravné zápasy - přát. út 6.9.18:00
HC ISMM Kopřivnice
1:3(1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Ollender (Poruba) – 10. Zachar (Seidler, Puškár), 38. Hudeček (Kafka, Slavík), 49. Kafka (Sedlář). Rozhodčí: Jeřábek – Wanke, Hykel. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 214. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC ISMM Kopřivnice: Vrba – Hoďa, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Chalupa, Kowalczyk, – Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Bartošák, Tomášek, Pargáč, Chomič, Mach, Ollender, Červenka
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Bail, Rudl, Slavík, Puškár, Flašar, Adamík, Tichy – Puzič, Ballner, Vaněk, Sedlář, Orság, Jachym, Piecha, Seidler, Hudeček, Kafka, Zachar, Tomčák, Slováček

Začátek utkání nabídl velkou aktivitu hostů, která se ale poměrně dlouho nedařila proměnit v gól. Bezbrankový stav změnil až pár sekund před začátkem desáté minuty zápasu David Zachar. Ten využil přihrávku Jana Puškára, přechytračil kopřivnickou obranu a poslal kotouč mezi Vrbovy betony. Porubské vedení ale nevydrželo dlouho. Po pár minutách se totiž zpoza porubské kasy vynořil Poruba, který před bránou našel volného Samuela Ollendra, jenž svou střelou přelstil hostujícího gólmana. Tím byly góly pro první třetiny vyčerpány.

Druhá třetina ve znamení trestů a jediného gólu

Druhá dvacetiminutovka byla štědrá více na vyloučení, než na góly. Všechna oslabení ale oba celky dokázaly ustát, aniž by inkasovaly. Před odchodem na druhou pauzu ovšem přišlo vzkříšení porubského sebevědomí, o což se postaral Jan Hudeček, jelikož poslal svůj tým opět do vedení. Porubský útočník si počkal na přihrávku před bránu a pak tvrdou střelou poslal kotouč za Vrbova záda. Krátce poté to ještě na Čecha zkusil střelou od modré David Čintala, který ale rozezvonil pouze tyč.

Kafkův gól na uklidněnou a nabízející se přesilovka pro snížení

Tři minuty po začátku poslední periody pláchl porubské obraně Adam Červenka, který chtěl zakončit mezi betony, ale jeho plán Čech prokoukl. Přesto se pořád nabízela domácím spousta prostoru pro vyrovnání, Ostravané navíc darovali Kopřivnici přesilovou hru, ale ani ta domácím nepomohla. K radosti měla naopak ve 48. minutě opět důvod porubská střídačka. Ta se radovala po střele Dominika Kafky, jehož dorážku Vrba nevychytal. Hostující celek se sice do konce zápasu ještě dvakrát dostal do oslabení, ale Kopřivnice toho nedokázala využít a prohrála na domácím ledě 1:3.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Dvě třetiny utkání jsme sehráli velice slušně, měli jsme šance, ale samozřejmě Poruba má natrénováno a fyzické kondice měli ve třetí třetině více než my. Ale rozhoduje hokejová kvalita, soupeř dal branky v mezibrankovém prostoru, a my je nedali... Měli jsme pět, šest šancí, které jsme mohli vyřešit gólově, ale neproměnili, zatímco Poruba to hokejovým umem zvládne lépe, a proto dali góly. Kluci ale opravdu makali a ukázali, že chtějí hrát. Makali nadoraz a bohužel hokejová dovednost převládá nad zbrklostí, a proto jsme prohráli.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme tlak do brány, ale po deseti minutách jsme od této hry nějak opustili, nechávali dostávat domácí do šancí. Zničehonic jsme měli problém s rozehrávkou a z toho pramenily chyby. A ač jsme měli celý zápas pod kontrolou, nebylo to ideální a na naše gusto jsme čekali lepší výkon. Čeká nás týden, kdy se hra snad lepší a nachystáme se na první zápas a doma to už bude úplně něco jiného.