Poruba vydřela další body! Obrat s Kolínem vedl dvougólový Tomáš Šoustal

včera, Patrik Rošič

Ve středu 18. září zajížděla Poruba k druhému utkání MAXA ligy do Kolína. V napínavém střetnutí se dostali jako první do vedení domácí hokejisté, jenže Porubané nesložili zbraně a dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Konkrétně se o tři body hlavně zasloužil Tomáš Šoustal, který vedl porubský obrat. Poruba tak po dvou úvodních zápasech má na kontě 5 bodů.

MAXA LIGA - 2.kolo st 18.9.18:00
SC Marimex Kolín
1:3(0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Všetečka (Ouřada, Kloz) – 25. Šoustal (Razgals, Klímek), 43. Šoustal (Roman, Kotala), 60. Šedivý (Kotala, Doudera). Rozhodčí: Horák, Hucl – Bohuněk, Hájková. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 735. Střely na branku: 25:28 . Průběh utkání: 1:0, 1:3.
SC Marimex Kolín: Soukup – Sýkora, Kolmann, Hampl, Husa, Moravec, Tůma – Dlouhý, Skořepa, Gardoň – Všetečka, Kloz, Ouřada – Pokorný, Malínek, Síla – Hujer, Gajda
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Doudera, Nilsson, Westlund, Sedlák, Ježek, Bartko, Gutwald – Mrázek, Roman, Kotala – Herrman, Šoustal, Razgals – Christov, Střondala, Šedivý – Krenželok, Vachovec, Berisha – Klímek

Jako první o sobě dala výrazně vědět Poruba. Konkrétně kapitán Lukáš Krenželok tvrdě pálil z mále vzdálenosti před brankou, s jeho pokusem si však domácí maskovaný muž poradil. Následně na sebe upozornil Skořepa svým náhozem do pásma, ke kterému se sjížděl jeden z jeho spoluhráčů. Dolejš si ale z branky povyjel a pro jistotu přerušil hru. Zanedlouho se mohla do vedení dostat právě Poruba, neboť ji Kolín naservíroval početní převahu. Porubané na dlouho dobu domácí čtveřici zamkli v pásmu a z pravého kruhu dokonce nebezpečně pílil Ondřej Roman, gól z toho ale nakonec nebyl. Do konce periody se už nic moc zásadního nestalo a do šaten se tak mířilo za stavu 0:0.

Druhá dvacetiminutovka nabídla podstatně zajímavější hokej než třetina předchozí. Úvodní branka zápasu přišla ve 22. minutě a postarali se o ni domácí. Robin Všetečka dostal přihrávka do jízdy a z pravého kruhu prostřelil poloprázdnou branku. O pár okamžiků to bylo opět nerozhodně, když dokázal ujet kolínské obraně Tomáš Šoustal a osamocen se už před Soukupem nemýlil. Poruba mohla jít i do vedení ,jelikož proti Kolínu bylo nařízeno trestné střílení. Poruba ale neproměnila a na světelných tabulích tak pořád svítily dvě jedničky.

A když obrat nepřišel v druhé části hry, tak se tak stalo v třetí dvacetiminutovce. Poruba hrála přesilovku, kterou i dokázala využít. Tomáš Šoustal dostal nabito a tvrdou střelou bez přípravy málem protrhl síť domácí branky - 1:2. Nemuselo by trvat dlouho a mohlo se defacto hrát od začátku, jelikož na trestnou lavici zamířil Střondala. Porubané však oslabení sehráli parádně a porubský borec si tak odseděl celé dvě minuty. V závěru to zkoušel Kolín ještě bez brankáře, to však ale k vyrovnání nepomohlo a do konce i inkasoval. O rozhodující branku se postaral Ondrej Šedivý.