Poruba v přípravě nestačila na polského mistra. Prohrála rozdílem 1:3

05.08.2021, Pavlína Vítková

Poruba v druhém přípravném zápase letošní sezony vyzvala aktuálního polského mistra – JKH GKS Jastrzębie. Se soupeřem svedla vyrovnaný boj, nakonec však prohrála rozdílem 1:3.

CHANCE LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 5.8.18:00
JKH GKS Jastrzębie
1:3(0:1, 1:1. 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Korkiakoski (Vachovec) – 13. Jarosz (L. Nalewajka, R. Nalewajka), 36. Jass (Ševčenko), 56. Urbanowicz (Bashirov). Rozhodčí: Novák, Mrkva – Vengřín, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 129. Střely na branku: 38:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Žovinec, Voráček, Szathmáry, Kozák, Husa, Urbanec, Houdek, Slavík – Korkiakoski, Vachovec, Guman – Hrníčko, Švec, Jenyš – Špaček, Toman, Stloukal – Brodek, Hotěk, Kanko.
JKH GKS Jastrzębie: Kieler – Ševčenko, Bahaleisha, Bashirov, Pavlova, Urbanowicz, Bryk, Górny, Jass – Razgals, Ševčenko, Kameneu, Kostek, Nalewajka, Jarosz, Nalewajka, Giminski, Horzelski, Pelaczyk, Przybyla, Plachetka.

Hned v úvodu první třetiny se Poruba mohla natlačit před soupeřovu klec, polský hráč se totiž provinil držením hole a nabídl domácímu výběru přesilovku. Tu ale Ostravané i přes solidní pokusy nevyužili. Poté se síly srovnaly a k vidění bylo několik tvrdých střetů u mantinelu i před brankami. Žádná z porubských střel nicméně nebyla přesná. V čase 12:18 pak na opačné straně ledové plochy vypálil Dominik Jarosz a poslal hosty do vedení. Tento stav se do přestávky již neměnil.

První desetiminutovka prostřední části příliš hokejové parády nepřinesla. Napínavé momenty nastaly až při další ostravské přesilové hře. Ani tento polský trest však vyrovnávací branku nezajistil. Porubanům se ale před gólmanem zalíbilo a pokračovali v tlaku i po skončení početní výhody. A v čase 31:39 se tedy RT TORAX konečně dočkal. Markus Korkiakoski dotlačil puk do vysněného cíle a srovnal na 1:1. Domácí radost ale neměla příliš dlouhého trvání. Na trestnou lavici totiž zamířil Urbanec. Toto vyloučení ještě Porubští přežili, po Urbancově návratu se ale prosadil Maris Jass a Jastrzębie podruhé v zápase vedlo.

Do koncovky Poruba naskočila s viditelným odhodláním. Nadějnou akci si vypracovali Hotěk s Kankem, ke gólu to ale nestačilo. Do útoku se o chvíli později vydal i Lukáš Kozák, ani on však recept na vyrovnání nenašel. Za to Polákům se zadařilo. V čase 55:51 vystřelil Maciej Urbanowicz a zařídil skóre 3:1 ve prospěch svého týmu. Poruba to ještě zkusila bez brankáře, to už ale ke snížení skóre nevedlo.

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba 2011): Opticky vypadal náš hokej dobře, ale co se týká skóre, tak to bylo na straně soupeře lepší. Čekal jsem, že budou hrát takhle od zadních řad a že budou puky vyvážet rychle z pásma. Oni ale své šance proměnili. My máme největší problém se zakončením. Přihrávky nechodí, tak jak by měly a gólman od nás nepokusil téměř žádné tvrdé střely. To se potom projevuje i v přesilových hrách. Musíme se naučit hrát rychleji. Jinak by měli hráči chodit i před branku, ano, bolí to, ale dnes padají góly po odrazech. Věci, které jsme trénovali, tak šly vidět, ale největší problém je v tom zakončení.

Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie): Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale trochu nás zabrzdily naše fauly. Věděli jsme, že Poruba hraje dobře kombinačně a těší mě, že naši hokejisté byli dobří v obraně. Brankář nám taky dobře zachytal, takže v této rovině to bylo velice dobré. Navíc je před začátkem sezóny, takže ještě hledáme správnou taktiku. Odehráli jsme třetí utkání a po každém zápase se posouváme lehce dopředu. Těší mě, že hráči hráli s chutí a šli si pro vítězství.