Poruba udolala Přerov a na domácím turnaji končí na pátém místě

17.08.2013, Redakce

Netradičně už v sobotu dopoledne sehrála Poruba další z maratonu přípravných utkání. V rámci domácího turnaje O pohár RT TORAX se o konečné páté místo utkala s Přerovem. Oba celky měly za sebou vysoké páteční porážky, s čímž se lépe dokázala vyrovnat družina trenéra Tomáše Sršně. Ta si vypracovala už v první dvacetiminutovce dvoubrankový náskok a zdálo se, že kráčí za hladkým vítězstvím. Jenže v závěrečné třetině, která přinesla nejzajímavější hokej, byli Zubři blízko vyrovnání. Domácí však těsné vedení 3:2 dokázali uhájit a končí na turnaji na předposledním pátém místě. Mezi střelce se postupně zapsali Petr Seidler, Vladimír Rosypka a Rostislav Vaněk. Odpoledne jsou na programu ještě souboje o medaile.

2. liga – přípravné zápasy - Turnaj so 17.8.10:30
HC RT TORAX Poruba 2011
HC ZUBR Přerov
3:2(2:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Seidler (Buček), 11. Rosypka (Piják, Pasker), 59. Vaněk (Zachar, Hruzík) – 51. Kundrátek (Goiš), 60. Goiš (Kundrátek, Haloda). Rozhodčí: Mikula – Řezáč, Mrákava. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 177. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Lhotský, Prokop L., Slavík, Vajda, Axman, Hruzík – Sedlář, Zachar, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Král, Pavlačka, Chaloupka – Pasker, Piják, Rosypka.
HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Jergl, Tomeček, Goiš, Gazda, Haloda, Sakrajda, Blinka, Šťastný, Vaněk, Ministr, Brada, Sprušil, Kundrátek.

Poruba do utkání nevstoupila ideálně a hned po třiceti vteřinách hry nechala uniknout Blinku, kterého zastavil Wolf jen za cenu faulu. Nařízené trestné střílení ovšem přerovský útočník nezakončil optimálně. To však bylo ze strany Přerova na dlouho vše. Nebezpečnějším týmem byl RT TORAX, který ještě své úvodní šance proměnit nedokázal. Buček trefil tyč, dorážející Pavlačka ztroskotal na obránci operujícím na brankové čáře a nakonec před Sklenářem neuspěl ani Seidler.

Domácí však pokračovali v aktivitě a brzy se dočkali úvodní trefy. Buček našel šikovně před brankou Petra Seidlera, kterému stačilo už jen vložit hůl do střílené přihrávky. Za necelé dvě minuty měla porubská střídačka důvod k radosti už podruhé. Pijákovo drzé najetí před branku sice ještě gólem neskončilo, ale následná dorážka Vladimíra Rosypky už za bezmocného Sklenáře zapadla. Do šaten tak odcházel spokojenější RT TORAX.

V prostřední dvacetiminutovce se prakticky nic zajímavého nesehrálo. Oběma týmům jakoby docházely po dvou náročných střetnutích síly a na ledě to bylo dost znát. Hrstka diváků, která na duel o páté místo zavítala, tak sledovala nepříliš oku lahodící periodu. Přerov měl možná mírnou optickou převahu, ale všechny pokusy, které šly na Gleicha byly spíše propagačního rázu.

Zajímavé věci se děly opět až po přetsávce. Rozhodnutí měl na holi Chaloupka, jenže nedokázal dostat touš do odkryté branky. A opět se potvrdilo staré známé pravidlo "Nedáš – dostaneš". O několik vteřin později totiž našel Goiš za obranou dobře najetého Marka Kundrátka, který samostatný únik zakončil tím nejlepším možným způsobem, položil si Gleicha a blafákem do strany mu nedal šanci.

Přerov kontaktní branka pořádně nabudila a porubský gólman se měl rázem co ohánět. Nejprve Blinka na brankovišti ani nadvakrát nedopravil touš za brankovou čáru a následně Tomečkovi překazil radost dobrým přesunem ke druhé tyči Gleich. S blížícím se koncem přibývalo na obou stranách šancí. Vrána netrefil po Zacharově přihrávce puk ideálně a Vaněk nevyužil samostatného úniku na Sklenáře.

Přesto se minutu před koncem Rostislav Vaněk dočkal. V signalizované výhodě jej vybídl ke skórování šikovnou střílenou přihrávku agilní Zachar. Mohlo se zdát, že je rozhodnuto, ale zdaleka nebylo. Zubři totiž snížili přesnou trefou Jiřího Goiše a v závěru při hře bez brankáře dokonce sahali po vyrovnání. Vteřinu před koncem ovšem Gleich zázračně zlikvidoval Ministrovu tutovku. Poruba uhájila těsné vedení 3:2 a na turnaji končí pátá, na Zubry zbylo poslední šesté místo.

Další program turnaje:

14:00 o 3. místo: LHK Jestřábi Prostějov – MsHK Žilina (SVK)
17:30 finále: KTH Krynica (POL) – HC AZ Havířov 2010

Ohlasy k utkání

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to typické přátelské utkání. Těžko to hodnotit, protože oba týmy nebyly kompletní. Jsem rád za vítězství a hlavně za to, že kluci konečně pochopili, že musí chodit více do branky, z čehož také plynuly dva góly. I v obranné třetině jsme si dokázali dobře pokrývat hráče a soupeř neměl tolik šancí jako v předešlých zápasech. Naopak máme stále velmi špatný přechod z obranné do útočné třetiny a děláme tam spoustu chyb, na tom musíme zapracovat.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že jsme sehráli vyrovnané utkání. Hrálo se s pozměněnými sestavami a domácí byli šťastnější, protože v závěru jsme ještě sahali po vyrovnání. Samozřejmě únava byla už velká, protože někteří hráči hráli ještě další zápasy mimo turnaj, ale na to se vůbec nemůžeme vymlouvat. Chtěli jsme vidět, co můžeme od některých hráčů očekávat.