Poruba smetla domácí Znojmo sedmi brankami, nadále vévodí Chance lize

09.10.2023, Lukáš Bajgar

Když se naposledy setkala Poruba se Znojmem v soutěžním klání, hrály oba celky ještě druhou ligu, Znojmo nebylo stříbrným extraligistou a Poruba o první lize jen snila. Nováček ze Znojma ale dokázal vzdorovat jen do konce první třetiny, HC RT TORAX zvítězil jednoznačně 7:2.

CHANCE LIGA - 10.kolo po 9.10.18:00
HC Leram Orli Znojmo
2:7(1:2, 0:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Karlsson (Svoboda, Jenáček), 43. Adámek (Čermák, Sedláček) – 19. Razgals (Střondala, Berisha), 20. Gřeš (Lemcke, Vachovec), 30. Tvrdoň (Šoustal, Střondala), 34. Tvrdoň (Šoustal, Střondala), 34. Mrázek (Sedlák, Krenželok), 37. Mrázek (Klimíček, Tvrdoň), 50. Šoustal (Střondala, Doudera). Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Jindra, Komínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1451. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6, 2:7.
HC Leram Orli Znojmo: Groh (od 34. Durný) – Bartko, Mareš, Remta, Jenáček, Zukal, Tejnor, Fajmon – Svoboda, Matuš, Karlsson – Beránek, Šťovíček, Špaček – Kučera, Havlát, Sklenář – Sedláček, Čermák, Adámek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Adamec – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek.

První třetina dlouhé minuty přinášela kombinační snahy obou celků dostat se ke gólmanovi, ale bez výrazného úspěchu. Dalo by se říci, že první pochybení přineslo hned první branku – ve 12. minutě domácí Svoboda neúspěšně zkoušel prostřelit Bláhu, jenže se dostal k odraženému touši, zajel za bránu a zpoza ní namazal Antonu Karlssonovi na zakončení z mezikruží. Porubští se přeci jen osmělovali více a více, výsledkem bylo vyloučení domácích, přesilovka Ostravanů a vyrovnávací trefa Frenkse Razgalse nenápadnou tečí Střondalovy střelo-přihrávky. A aby to nebylo málo, uběhlo šestapadesát vteřin, Vachovec našel na modré Justina Lemckeho, jehož táhlou střelu tečoval Tomáš Gřeš a otočil skóre brankou do šatny.

Druhá tercie přinesla obdobný ráz hry té první, jen s větším klidem na holích hostů. Ti domácí kasu několikrát ohrozili šikovnou tečí, ale ujala se až akce z 30. minuty, Šoustal potáhl kotouč za obranu, viděl najíždějícího Marka Tvrdoně, pro něhož překonat vyšachovaného muže v masce nebylo už těžké. A Marek Tvrdoň prokázal svou zkušenost čtyři minuty poté – to zakončil one-man-show Vojtěcha Střondaly v obranném pásmu Orlů střelou mezi tři tyče; Poruba se ujala vedení 4:1. Ale ani třígólové vedení Porubě nestačilo, neuběhla ani minutu a ruce nad hlavu zvedal Petr Mrázek, jenž vyhnal Dominika Groha z kasy. Roman Durný se ještě ani neohřál a inkasoval také, v přesilové hře přesně zpoza levého kruhu přesně pálil opět Petr Mrázek.

Závěrečnou dvacetiminutovku začali lépe Znojemští, rychle snížili krátce po vhazování v útočném pásmu Lukášem Adámkem na 2:6, jenže Porubští odmítli jakékoliv drama, Tomáš Šoustal svou neodbytností propasíroval puk do brány při přetlačované s gólmanem na brankovišti. HC RT TORAX Poruba 2011 uhájil své prvenství před dotírajícím Vsetínem po výhře 7:2.

Václav Baďouček (HC Leram Orli Znojmo):Hra z naší strany byla dobrá jen sedmnáct minut první třetiny, kde tým plnil, co jsme si řekli a díky tomu jsme vedli 1:0. Následovala chyba ve středním pásmu, přesilovka a to rozhodlo zápas. Druhá třetina byla krutá. Z osmi střel jsme čtyřikrát inkasovali. Trochu se ctí byla odehrána třetí třetina, kde jsme už spíš připravovali na další zápasy. My se musíme hlavně vyvarovat zbytečných a hrubých chyb. Dnes Poruba, příští utkání Vsetín. Velmi zkušené mančafty, které to umějí využít. Před třetí třetinou jsem v kabině řekl, že každý hraje za své jméno na zádech, za tým se znakem klubu a měli by na ledě nechat to nejlepší co umí. Aby si pak mohli říct, že jsou se svým výkonem spokojení a bohužel nejsem přesvědčen o tom, že všichni odvádí maximum toho co by měli a mohli.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): První třetina nebyla z naší strany dobrá. Museli jsme se trochu rozjezdit, Znojmo má mladý tým a po góle létali. Pro diváka to nebyl v tu dobu od nás úplně hezký hokej. Zápas nakonec rozhodly dvě naše branky v závěru první třetiny. Konečně jsme ukázali, že máme šikovné hráče i v přesilovkách. Znojmo má výbornou první lajnu, na tu jsme se připravovali. Jsme rádi za tři body.