Poruba se u poslední Opavy pořádně nadřela, fiasko odvrátil v nájezdech Káňa

02.12.2017, René Chyla

Tak to byla dřina. Stejně jako v předešlém vzájemném utkání na opavském ledě, tak i tentokrát museli Porubští dohánět náskok domácích. Ti se dostali už v první třetině do dvoubrankového trháku, nicméně závěr druhé dvacetiminutovky byl jasně v režii Flašarových učňů, kteří během necelých dvou minut smazali opavské vedení a muselo se začít od nuly. A protože poslední tercie branku nenabídla, přišlo na řadu prodloužení a následně také nájezdy, v nichž už exceloval Andreas Kubáň, jenž pochytal všechny pokusy, zatímco na ostravské straně se postupně trefili Tomáš Káňa, Vladimír Luka i David Zachar, kteří rozhodli o bonusovém bodu pro HC RT TORAX.

2. liga – skupina Východ - 25.kolo so 2.12.17:00
Hokejový klub Opava
3:4sn(2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Vítek (Šindelář, Černý), 8. Rudl (Šindelář, Seidler), 37. Černý (Vaněk, Seidler) – 20. Ollender (Zachar, Finsterle), 39. Finsterle (Ollender), 40. M. Slavík (Luka), rozh. náj. Káňa. Rozhodčí: Malota – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 330. Střely na branku: 51:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
Hokejový klub Opava: Šafránek – Pokorný, Kiss, Šindelář, Rudl, Štindl, D. Slavík – Bitomský, Chalupa, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Popela, Hryciow, M. Slavík, Dresler, Adam, Puškár – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa, Zdeněk, Luka – Finsterle, Jaroš, Ollender

Andreas Kubáň (POR) (51 střel, 48 zákroků, 94.12% úspěšnost)
Dušan Šafránek (OPA) (41 střel, 38 zákroků, 3 góly, 92.68% úspěšnost)
Petr Seidler (OPA) (0+1)

Aktivní začátek domácích přinesl dvojnásobný úspěch

Do první vážnější šance se dostali už ve čtvrté minutě domácí, kdy Rostislav Vaněk nahrával Jiřímu Šindelářovi, který však jen těsně minul Kubáňovu klec. Slezan se však přeci jen jako první radoval. Už po čtrnácti vteřinách v přesilové hře přenechal kotouč Jiří Šindelář Jakubu Vítkovi, který v čase 5:28 otevřel skóre – 1:0. Jelikož se jednalo o čtyřminutovou početní převahu, i nadále byli ve výhodě domácí borci, kteří o chvíli později mohli přidat další zásah z hole Jiřího Šindeláře, ten ale z mezikruží netrefil. Opava však smutnit nemusela, Jiří Šindelář sice střelecký den neměl, a tak raději předal puk Dominiku Rudlovi, jenž vypálil od modré a se štěstím propálil Andrease Kubáně. Psala se osmá minuta – 2:0.

Neproměněné šance a snížení Ollendera z nebes

I Ostravané však dostali výhodu přesilovky, tu ale na rozdíl od opavských hráčů nevyužili. Až ve čtrnácté minutě to v publiku zahučelo, když střelu Michala Hryciowa někdo nebezpečně tečoval, nicméně pouze nad břevno. Následně mohli trestat zase Opavští, přečíslení Petra Wolfa s Lukášem Horváthem ale brankou neskončilo. A gól nepadl ani z následné akce na druhé straně, když pálil nebezpečně Vladimír Luka, jemu však radost pokazila boční síť. HC RT TORAX ale i přesto ještě do pauzy snížil, David Zachar totiž vyslal do akce Samuela Ollendera, který střelou mezi betony v čase 19:43 vrátil hosty do hry – 2:1.

Fantastický Kubáň

Opava nepolevila ani po pauze a šanci nedávala Porubským ani v oslabení, která zahrála fantasticky. Další branku mohl přidat Petr Seidler nebo naopak Tomáš Rousek, oba ale ztroskotali na výborném Andreasi Kubáňovi. Ještě větší tutovku měl na holi po Rudlově dělovce Daniel Slavík, ten však poloodkrytou bránu netrefil. Následně málem zamával s hostujícími hráči Petr Wolf, jeho pumelici ale porubský brankář na poslední chvíli vykopl z brankové čáry.

Na trefu Černého zareagovali Finsterle se Slavíkem

Slezan byl ale za svou aktivitu odměněn, jelikož Rostislav Vaněk se prezentoval parádní zadovkou na Lukáše Černého, který dotlačil kotouč do sítě – 3:1. S Porubskými to vypadalo bledě, závěrečná dvouminutovka ale patřila jednoznačně Flašarově družině. Samuel Ollender nejprve ve 39. minutě vysunul Lukáše Finsterleho, který bez milosti snížil – 3:2. Pět vteřin před sirénou už bylo v Opavě vyrovnáno. Vladimír Luka vyzval Marka Slavíka, který si užil svou slávu – 3:3.

Rozhodující trefa nepřišla

Opavě síly neubývaly a exporubská dvojice Petr Seidler – Rostislav Vaněk ve službách Slezanu o sobě dala vědět ve 45. minutě, jejichž kombinaci parádně zastavil skokem Andreas Kubáň. Sám Rostislav Vaněk poté o chvíli později upaloval sám na branku, nicméně po faulu si svůj únik zopakoval při trestném střílení, v němž sklidil ovace Kubáňův beton. Poruba stále více tlačila, k brance jí však nepomohla ani přesilovka. Vše ovšem nakonec mohl paradoxně rozhodnout domácí výběr, když Lukáš Horváth nahrával Petru Wolfovi, ten však branku bohužel pro domácí netrefil.

Tyč Haase a samostatné nájezdy

Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém mohl ihned rozhodnout Marek Haas, jeho rána ale orazítkovala pouze tyč, Jan Dresler se k následné případné dorážce nedostal. Utkání rozhodly až nájezdy, ve kterých domácí za Kubáně neprocpali ani jediný puk, Porubští se pak prosadili třikrát, přičemž střela Tomáše Káni nad Šafránkův beton rozuzlila nečekanou zápletku – 3:4.

Ostatní zápasy 25. kola

Val.Meziříčívs.Kopřivnice5:2
Hodonínvs.Šumperk9:3

Zdeněk Pavelek (Hokejový klub Opava): Je to škoda, ale mužstvo nyní šlape dobře. Kluci hráli dobře, plnili úkoly i taktiku. Podle mě jsme tentokrát byli lepší a měli jsme vyhrát. Jsme rádi, že se mužstvo trochu zvedlo. Bodově je to nic moc, ale herně je to velký zlom. Hráči vidí, že se mohou odrazit. Ztráta na šesté místo je velká, ale chceme vyhrávat.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to hodně těžké utkání. Vždycky, když se vymění trenéři, tak je to pro tým taková vzpruha. Opava hrála velmi dobře ze zajištěné obrany, Dušan Šafránek chytal výborně a soupeře dlouho držel. Nás trošku srazily smolné branky v oslabení, které jsme dostali zkraje utkání. Zlomovým momentem bylo, že jsme zvládli konec prostřední části. Tam nám to deset sekund před koncem vyšlo, postavili jsme čtyři hráče, kteří srovnali. Byl to hodně těžký zápas. Vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že Opava je poslední. Za dva body jsme rádi, mohli jsme mít taky nulu. I když možná bude na naši stranu kritika, ale kdo to viděl, tak musí usoudit, že soupeř hrál opravdu velmi dobře.