Bláha zapsal čisté konto. Poruba porazila Horáckou Slavii rozdílem 2:0

dnes, Pavlína Vítková

V 6. kole MAXA ligy Poruba na své půdě hostila hráče Horácké Slavie. A ačkoli se oba týmy pohybují v první půlce tabulky, moc velká hokejová hitparáda tentokrát k vidění nebyla.

MAXA LIGA - 6.kolo so 28.9.16:00
SK Horácká Slavia Třebíč
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Střondala (Šoustal, Razgals), 51. Nilsson (Berisha, Krenželok). Rozhodčí: Skopal, Hucl – Mikšík, Vašíček. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 923. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 2:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Nilsson, Doudera, Gutwald, Westlund, Bartko, Ježek, Voráček – Šedivý, Roman, Kotala – Razgals, Šoustal, Střondala – Berisha, Krenželok, Christov – Klímek, Vachovec, Gřeš.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Stehlík, Kroupa, Vandas, Bořuta, Furch, Mareš, Vodička – Brož, Michálek, Ferda – Psota, Bittner, Dočekal – T. Svoboda, Vodný, Michalčuk – M. Svoboda, Lichanec, Jaša.

Úvodní třetina příliš hokejové parády nenabídla. Ani jedna strana totiž nenaskočila na led ve zrovna svižném tempu. V porubském dresu se o vstřelení gólu pokoušeli postupně Daniel Klímek, Jakub Kotala, Frenks Razgals, Wilhelm Westlund či Michal Vachovec, Mičán ale v třebíčské bráně zůstaval klidný. Za Horáckou Slavii to v útoku zkusili třeba Tomáš Svoboda a David Michálek, ani jejich akce však na skóre nic nezměnily. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Do prostřední části už ovšem oba týmy vlétly o něco ostřeji. Ostravané se navíc po necelých třech minutách dočkali přesilové hry, neboť se Vítězslav Brož dopustil podrážení. Před Mičánem tak bylo živo. Poruba se snažila zamknout soupeře v pásmu a ostřelovala klec ze všech stran, ke gólu to ale stejně nevedlo. Nakonec se domácí fanoušci mohli radovat až v čase 34:15, když se po Šoustalově nahrávce dostal ke kotouči Vojtěch Střondala. Druhou branku chtěl vzápětí přidat Tomáš Gřeš, Mičán si ale s jeho pokusy poradil. Před koncem periody se však Ondrej Šedivý provinil podrážením, Třebíč tedy měla šanci ke srovnání.

Po přestávce se proto hosté začali tlačit před gólmana Bláhu. Dařila se jim kombinace před bránou, jejich střelba ale zaostávala. Poruba tak nadále držela své těsné vedení. Po konci oslabení se pak RT TORAX vydal do akce. Slušnou šanci měl opět Vojtěch Střondala, jeho bekhendová klička nicméně úspěšná nebyla. Útočník David Michálek si poté vysloužil dvě minuty za sekání. Ani to však na skóre nic nezměnilo. A tak se pro změnu na přesilovku těšila Třebíč, na trestnou lavici totiž musel zamířit August Nilsson. Bláhu tudíž prověřili Dočekal a Svoboda, porubská opora však stále držela čisté konto.

Naopak Mičán musel v čase 50:46 lovit ze své klece další puk. August Nilsson skvěle odčinil své předchozí vyloučení a dělovou ránou z mezikruží navýšil na 2:0. Navázat na něj chtěl jen o pár chvil později i Razgals, Mičán už ale tentokrát nezaváhal. Lukáš Doudera si ještě před koncem utkání vykoledoval trest za krosček, Tomáš Šoustal zase za zdržování. Porubané už si ovšem výsledek pohlídali. Na jejich konto proto putují další tři body.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Šesté utkání sezóny mělo tempo a bylo parádní z obou stran. Brankáři byli výborní, a kdyby Střondala na konci druhé třetiny nedal šťastný gól, mohlo se utkání vyvíjet jinak. Trochu jsme jej pro diváky, kteří byli i dnes skvělí a děkujeme jim za podporu, zdramatizovali na konci třetí třetiny. Nakonec se povedlo neinkasovat. Budu se opakovat, bylo to skvělé utkání, na jehož konci jsme spokojenější.

David Dolníček (SK Horácká Slavia Třebíč): Věděli jsme, že jedeme na led silného týmu, který se pohybuje na předních příčkách tabulky a má nejvyšší ambice. Dlouho se nám dařilo držet stav 0:0, nepouštěli jsme Porubu do nějakých větších šancí, přestože byla lepší. Pak přišla dorážka Střondaly a puk procedil mezírkou. Když jsme se ve třetí třetině nadechovali k náporu, byli jsme hned spraženi z brejku a bylo to 2:0 pro domácí. K tomu, abychom byli dnes úspěšní, nám chyběla kvalita na holi a nebyli jsme prakticky schopni si vytvořit šanci. A pokud jsme měli přečíslení, zastavilo nás technické provinění. A ani jsme si nedokázali pomoct přesilovkami.