Poruba nestačila na Prostějov. Jestřábi zvítězili rozdílem 4:1

10.12.2022, Pavlína Vítková

Porubský A-tým ve 29. kole Chance ligy hostil rivaly z Prostějova. A od první třetiny na soupeře ztrácel. Nic na tom nezměnila ani střelecká převaha v poměru 39:32.

CHANCE LIGA - 29.kolo so 10.12.16:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:4(0:2, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Vachovec (TS) – 10. Pěnčík (Novák, Ostřížek), 20. Jansa (Slanina, Valenta), 27. Malák (Burian, Ostřížek), 38. Slanina (Jiránek, Ostřížek). Rozhodčí: Šudoma, Micka - Polák, Bezděk. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 841. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (27. Bláha) – Klimíček, Lemcke, Mlčák, Voráček, Sedlák, Krenželok – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Šlahař, Pšurný, Berisha – Brodek, Střondala, Hrníčko – Häring, Karafiát.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Valenta, Kubeš, Malák, Poledna, Staněk, Pěnčík, Benda – Jiránek, Jáchym, Novák – Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec, Jansa – Jandus, Maruna.

První minuty zápasu sice nabídly vyrovnaný hokej, poté se ovšem začalo dařit Prostějovu. Nejprve v sedmé minutě Tomáš Šoustal vyfasoval trest za podrážení, což znamenalo prostějovský nápor. Po skončení početní výhody ovšem aktivita hostů nepřestávala. A tak v čase 9:54 padla první branka, jejímž autorem byl obránce Martin Pěnčík. Poruba se poté aktivně pokoušela srovnat, pokusy Gřeše ani Pšurného ovšem gólem neskončily. V sedmnácté minutě pak byli postupně vyloučeni Daniel Krenželok za držení a Vilém Burian za podrážení. Tato situace přinesla šance na obou stranách, žádná z nich nicméně nebyla gólová. Asi minutu před koncem periody ale přeci jen RT TORAX Arena ještě jednu úspěšnou trefu viděla. A to opět v porubské síti. Filip Jansa totiž svou tečí zaskočil Dolejše a mohl zvedat ruce nad hlavu. Prostějov při odchodu do kabin vedl 2:0.

Také vstup do prostřední části zvládli lépe hosté. V sedmadvacáté minutě rozhodčí potrestali Daniela Dolejše za podrážení, jmenovec Häring tak místo něj usedl na trestnou lavici. Toho využil dvacetiletý obránce Daniel Malák a zvýšil na 3:0, čímž Dolejše vyhnal z brány. Na led se tedy nově podíval i Ondřej Bláha. Ostravané se posléze snažili snížit, navíc si zahráli i přesilovku. Stav ovšem zůstával beze změn. V sedmatřicáté minutě pak ale Michal Vachovec zužitkoval trestné střílení, čímž alespoň na okamžik vlil naději do žil porubských fanoušků. Tato radost ovšem trvala jen 60 vteřin. Pak se totiž prosadil devatenáctiletý Jan Slanina a upravil na 4:1 pro Prostějov.

Na začátku třetí třetiny si RT TORAX mohl vyzkoušet další přesilovou hru, akce Střondaly, Hrníčka, Šlahaře a Sedláka nicméně na skóre nic nezměnily. V polovině periody měli pro změnu početní výhodu hosté, ani oni ale další gól nepřidali. Následně se ještě za Porubu střelecky ukázali Berisha, Střondala či Šlahař, výsledek tím však neovlivnili. Body putují do Prostějova.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Z naší strany to bylo utkání blbec. Do desáté minuty jsme si vytvořili tři stoprocentní gólovky, které jsme ale neproměnili. V první třetině jsme byli jasně lepší, ale bohužel hokej se hraje šedesát minut. Prostějov nám dal z první akce gól, na konci třetiny druhý a celá hra se nám rozsypala. Odskakovaly nám kotouče a zkrátka jsme to už nebyli my. Sice jsme se dostali zpátky do utkání, když Michal Vachovec proměnil trestné střílení, ale už za minutu dostaneme takový hloupý gól. Musíme si k tomu něco říct, protože doma před našimi fanoušky je potřeba vyhrávat. Teď musíme rychle zregenerovat a připravit se na nedělní utkání ve Frýdku-Místku.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): V Kolíně jsme sice zvítězili 6:2, ale víme, že jsme tam hráli pomalu. Přesto jsme nastoupili ve stejném nastavení. Jarda Pavelka a naše obětavost nám daly šanci vyhrát první třetinu. Díky pohotové střele z kruhu a šikovné teči jsme vedli 2:0, ale skóre neodpovídalo průběhu hry. Ve druhé části jsme se zlepšili, šance se střídaly na obou stranách. Poruba se proměněným trestným střílením dostala do zápasu, ale bleskově jsme odpověděli využitou situací tři na jednoho a dál si udržovali tříbrankový náskok. Třetí třetina byla od nás nejlepší, kontrolovali jsme hru a drželi domácí v prostorech, kde jsme chtěli. Je to pro nás výborná výhra u lídra tabulky a povzbuzení do reprezentační přestávky. Kapitán Martin Novák říkal, že možná je škoda, že pauza přijde právě teď. Ale věřím, že tým je natolik inteligentní a charakterní, že bude dál pracovat a pokračovat ve vítězné sérii.