Poruba končí ve čtvrtfinále. Zlínský postup vystřelil Mrázek

13.03.2023, Pavlína Vítková

Čtvrtý zápas emotivní čtvrtfinálové série Poruba opět sehrála na zlínském ledě. A nebylo už na co čekat. Beranům totiž chyběl poslední krok k postupu.

CHANCE LIGA - ČF4 po 13.3.17:30
PSG Berani Zlín
2:1(0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 46. Mrázek (Kratochvíl, Kindl), 49. Mrázek (Gazda, Kindl) – 29. Šoustal (Urbanec, Vachovec). Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Hanzlík, Dědek. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4283. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
PSG Berani Zlín: Huf – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Sedlák – Kubiš, Hejcman, Pospíšil – Lang, Gago, Mrázek – Sedláček, Sadovikov, Köhler.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Urbanec, Doudera, Klimíček, Lemcke, Sedlák, Krenželok – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Šlahař, Pšurný, Dufek – Berisha, Střondala, Bernovský – Karafiát, Brodek.

První třetina vyšla o něco lépe Zlínu. Domácí byli střelecky aktivnější a Dolejš se tak nejednou v bráně zapotil. V šesté minutě se (jak už je ostatně v této sérii zvykem) museli činit i rozhodčí. Trest vyfasovali Gago, Pšurný a Brodek. Tato situace ovšem na průběžném výsledku nic nezměnila. V deváté minutě se pak Adam Sedlák provinil sekáním, které sudí potrestali trestným střílením. Denis Kindl ovšem svůj pokus příliš nezvládl a stav tedy i nadále zůstával 0:0. Následně byl vyloučen ještě Lukáš Doudera a nedlouho po něm i zlínský Pavel Sedláček. Ani jedna strana však svou přesilovku nezužitkovala.

Start prostřední části vypadal lépe pro domácí. Poruba totiž hned v úvodu periody musela hrát v dalším oslabení. To ovšem přečkala a poté se začala tlačit před Hufa. A v čase 28:46 se dočkala. Ke kotouči se dostal Tomáš Šoustal, pohotově doklepl puk do odkryté branky, zapsal třetí gól v sérii a poslal tak RT TORAX do vedení. Další šance měli na holi Berisha, Krenželok, Doudera či Dufek, jejich rány ovšem do vytouženého cíle nezamířily. Oba celky si pak znovu otestovaly přesilovou hru, nejprve byl vyloučen Šoustal a po něm ještě Köhler. Do kabin se ale stejně odcházelo za stavu 0:1.

Také koncovka odstartovala lépe pro hráče PSG. Justin Lemcke si totiž vykoledoval dvě minuty za krosček. Berani však nabídnuté výhody nevyužili a srovnat nedokázali. Ostravané tak opět mohli zaměstnávat Hufa. V zajímavé akci se objevili například Vachovec a Gřeš, byla z toho ale pouze menší šarvátka u zlínské brány.

Pak nicméně následoval další porubský trest, tentokrát po hákování Jakuba Šlahaře. A to už domácí přeci jen v gól proměnili. Autorem vyrovnávací branky byl Petr Mrázek. Poté navíc na trestnou lavici opět zamířil Tomáš Šoustal. Zlín byl tedy na koni a rychle otočil stav utkání. V čase 48:08 znovu uspěl Mrázek. Dalším hříšníkem byl domácí Bedřich Köhler, to však ke změně výsledku nevedlo. A asi tři minuty před koncem si šel znovu posedět i Jakub Šlahař. RT TORAX to pak ještě zkusil bez gólmana. To už ovšem bylo vše. Zlín zvítězil rozdílem 2:1 a zajistil si postup do semifinále.

Miloš Říha (PSG Berani Zlín): V neděli jsme odehráli hodně těžký zápas, který jsme urvali srdcem. Tentokrát nám to jezdilo lépe. V první třetině jsme si vytvořili tlak a mohli utkání rozhodnout, ale bohužel jsme neproměnili šance včetně trestného střílení. Pak se náš tlak utlumil a ještě jsme inkasovali gól. Ten nás dost zmrazil, kluci byli opaření a museli jsme si k tomu v kabině hodně říct. Chtěli jsme soupeře ve třetí třetině zmáčknout a věřili jsme tomu, že otočíme. Podařilo se a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Musíme poděkovat hráčům do kabiny, ale také fanouškům. Vytvořili vynikající atmosféru, už jen kvůli nim stálo za to doma urvat postup. Podle mě rozhodly dvě využité přesilové hry ve třetí třetině druhého zápasu. Jet domů za stavu 0:2 by už bylo strašně těžké. Myslím, že Poruba byla nejsilnějším týmem v soutěži. O to více si cením toho, že jsme ji vyřadili. Ale tím nechci shazovat soupeře, kteří s námi postoupili do semifinále. Kdybychom to brali podle předsezónních předpokladů, tak by tahle série byla možná finále. Poruba má vynikající mančaft i hráče, výborné přesilovky, oslabení, pohyb a organizaci hry. Jsem strašně rád, že se nám povedlo přes ni postoupit.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím, že to bylo důstojné utkání, stejně tak i celá čtvrtfinálová série. Bohužel v prosinci jsme měli nějaká zranění lídrů a sami jste viděli, že potom už mužstvo nebylo tak silné, ale klobouk dolů před tím, co kluci ve čtyřech utkáních proti Zlínu předvedli. Za mě rozhodl druhý zápas u nás doma, neměli jsme ho prohrát. Mohli jsme jet na led soupeře za stavu 2:0 a teď by se ve středu hrál u nás rozhodující duel na krev. V celé dlouhodobé části jsme byli nejlepším týmem v oslabení, ale teď nás Berani vyškolili v přesilovkách. To byla alfa a omega jejich postupu. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří na nás chodili celou sezonu. Věřím, že zůstanou klubu věrní i v příštím ročníku.