Poruba bodovala popáté v řadě, poslednímu místu se již nevyhne

11.02.2012, Adam Bagar

Ještě s nadějí, že by se porubští hokejisté mohli vyhnout baráži, zajížděli na led nedalekého Frýdku - Místku. Ten měl v první třetině velký tlak, který však RT TORAX dokázal ustát. Ve druhé třetině navíc hosté přidali a dostali se dokonce zásluhou Tomáše Mládenky do vedení. Frýdečtí ještě v téže periodě srovnali a ve třetí navíc přidali vedoucí branku. Porubští srovnali krok a v závěru byli aktivnějším celkem, přesto došlo až na prodloužení. To trvalo jen pětadvacet vteřin, když domácí v přesilové hře rozhodli o svém vítězství. Kolo před koncem je tak jisté, že už se RT TORAX z posledního místa tabulky neodpoutá. Ve středu zajíždí do Ostravy hokejisté Havířova.

2. liga - skupina Východ - 43.kolo so 11.2.17:00
HC Frýdek-Místek
3:2p(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Diviš (Rozum), 47. Škatula (Rozum, Hrubý), 61. Gajda (Rozum, Hrubý) – 32. Mládenka (Prokop, Zdráhal), 49. Seidler (Chajretdinov, Pavlačka). Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:9, navíc Krayzel (POR) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 302. Střely na branku: 32:25 (12:2, 11:12, 8:11 - 1:0). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Frýdek-Místek: Láníček – Kudláček, Krutil, Podešva, Diviš, Kabeláč, Mach, Gogolka, Gajda, Jindřich, Škatula, Hrubý, Matysz, Rozum, Měkýš, Majling, Gančarčík, Sluštík O., Sluštík J.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Wolf, Vajda, Chajretdinov, Mládenka, Prokop – Ďurica, Krayzel, Vaněk – Seidler, Pavlačka, Chaloupka – Zuber, Zdráhal, Matějný - Kotásek.

Domácí hráči vstoupili do utkání velmi aktivně. Hned v úvodu navíc měli k dispozici dlouhou přesilovku čtyři na tři, ale tu dokázala obrana RT TORAXu v čele s výborným Gleichem ustát. V přečíslení dva na jednoho našel starší z bratrů Sluštíků Matysze a ten zamířil jen do připraveného Gleicha. Frýdečtí měli nadále velkou územní převahu, ale do vyložených šancí se nedostávali. Naopak hosté spoléhali jen na dobrou defenzívu, o čemž svědčí i první střela na branku až v osmnácté minutě hry.

Druhá tercie již nabídla zajímavější hokej. Nejprve Hrubý neuspěl při svém úniku a na druhé straně neotevřel skóre ani Vaněk, jenž ztroskotal na lapačce Láníčka. Poruba se dostávala stále více a více do hry. V přesilovce nedokázal po Chaloupkově střele zasunout touš za brankovou čáru Seidler. Aktivní RT TORAX se nakonec dočkal vedoucí branky.

Obránce Tomáš Mládenka napřáhl na modré a i s pomocí nějaké teče překonal Láníčka. V další velké šanci byl před domácím gólmanem zcela nehlídaný Vaněk, ten měl dostatek prostoru a času, ale proti skórování byla mrštná Láníčkova lapačka. Frýdek-Místek se nakonec dočkal vyrovnání. Rozumovu střelu ještě před Gleichem stačil tečovat Martin Diviš a začínalo se prakticky odznova.

Ve třetí třetině se jako první prosadili domácí hráči a převážili tím pomyslné misky vah na svou stranu. V přesilovce Gleich stačil vyrazit Rozumův pokus, ale na dorážku Petra Škatuly do poloprázdné svatyně již byl krátký. Poruba vzápětí srovnala krok při hře čtyři na čtyři. Chajretdinov tentokrát střílel od modré a Petr Seidler jen lehce změnil směr střely.

Od té doby byli Ostravané lepším celkem. Wolf našel na útočné modré najetého Vaňka, kterému dnes jakoby nebylo přáno. O chvíli později operoval nebezpečně na brankovišti Zdráhal, ale Láníček touš udržel před brankovou čárou. Když pak v závěru napálil Vajda pouze tyč, muselo střetnutí dospět až do prodloužení. V něm Frýdek bleskově udeřil. V přesilovce se přesně trefil Milan Gajda. Frýdek-Místek tak zdolal Porubu 3:2 po prodloužení.

Výsledky ostatních utkání 43. kola II. ligy - Východ:

HC Uherské Hradiště – HC Nový Jičín 4 : 1
HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 4 : 1
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC AZ Havířov 2010 1 : 3
VHK Vsetín – HC Karviná hráno v neděli 12. února

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): V první třetině jsme měli územní převahu, ale byli jsme jaloví, nedokázali jsme si vytvořit vyložené šance, když soupeř velmi dobře bránil obranné pásmo. Ve druhé třetině se hra začala vyrovnávat. Poruba vstřelila úvodní branku, na kterou se nám naštěstí podařilo odpovědět. V poslední části už bylo vidět, že Porubě jde o všechno a zatlačila nás, ale i díky gólmanovi jsme udrželi potřebný bod.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Kluci chtěli vyhrát, bojovali. První třetinu byl Frýdek jasně lepší a dostával nás pod tlak. Ve druhé části se hra obrátila a dostávali jsme soupeře pod tlak my. Vstřelili jsme vedoucí gól, ale soupeř rychle vyrovnal. Ve třetí třetině jsme měli navrch, ale zápas došel až do prodloužení, kdy jsme hráli ve třech a inkasovali rozhodující branku.