Poruba bez bodů! Ústí nad Labem rozhodlo dvěma trefami v závěru zápasu

19.02.2022, Lukáš Bajgar

Každý zápas má nyní váhu zlata, sobotní mač Ústí nad Labem s Porubem oddálila kuriózní porucha rolby a poté už následoval vyrovnaný boj dvou tabulkových sousedů. O osudu rozhodl samotný závěr, kdy se dvakrát trefili domácí: Ústí – Poruba 4:2.

CHANCE LIGA - 47.kolo so 19.2.16:00
HC Slovan Ústí nad Labem
4:2(1:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Bernat (Vrdlovec, Havránek), 42. Tůma D. (Trávníček, Drtina), 57. Havránek (Drtina, Urban), 60. Bláha (Milfait) – 22. Guman (Réway, Žovinec), 44. Vachovec (Jenyš, Voráček). Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1285. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – Drtina, Vacík, Havránek, Kottek, Trefný, Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Grim – Bernat, Čermák, Jouza.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Husa, Žovinec, Barinka, Voráček, Urbanec, Kanko – Stloukal, Toman, Hrníčko – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Guman, Réway, Bitten – Pořízek, Carter, Špaček.

Neuplynulo pak ani pět minut hry, když poslal domácí do vedení Tomáš Bernat dorážkou puku do odkryté kasy. Pro hosty naštěstí neskončila ani jedna ze dvou dalších tutovek Ústí první tercie gólově, domácí zase nepřelstil Hrníčko.

Zkraje druhé části vyrovnal bravurním sólem Tomáš Guman a jelikož se gólmani předháněli v excelentních výkonech a jelikož neuspěl napodruhé Guman v samostatném úniku, svítilo po druhé třetině 1:1.

Úvody třetin patřily i nadále brankám, ve 42. minutě rozvlnil síť Martin Tůma ve prospěch Slovanu. Než se vůbec domácí doradovali, Michal Vachovec nespustil puk z očí a opět vyrovnal skóre. Závěr však patřil domácímu týmu, nejdříve ve 57. minutě propálil od modré Brízgalu Štěpán Havránek, aby konečných 4:2 pečetil Ondřej Bláha. Poruba tak odjíždí ze severu Čech bez bodu.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas byl hodně těžký a Poruba hrála velmi dobře. První třetina se nám povedla a zaslouženě jsme se dostali do vedení. V druhé třetině jsme tahali nohy a Poruba byla mnohem lepším týmem. Třetí třetina pak už byla hodně vyrovnaná a my jsme to naštěstí vybojovali, když nás také podržel brankář a vstřelili jsme dvě branky v závěru.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnes jsme začali na čtyři útoky, což se nám moc nevyplatilo a první třetina byla od nás velice vlažná. V druhé třetině jsme to stáhli na tři a naše hra se markantně zlepšila. Vypracovali jsme si mnoho šancí za stavu 1:1, ale bohužel jsme je nedokázali využít, což nás pravděpodobně stálo celý zápas. Ústí naopak skórovalo ze dvou dorážek a v závěru přidalo další branku a díky tomu urvalo vítězství.