Po nelehkém utkání dokázali dorostenci porazit Karvinou

16.01.2009, Kateřina Juříková

Utkání mezi dorostenci VOKD Poruby a SK Karviné nezačalo zlehka. Oba týmy tvrdě bojovaly a nakonec si kotouč přivlastnili hosté, kteří dali domácím v půli třetiny branku. Porubští ke konci této části dorovnali střelou Tomáše Krále. Druhá třetina už od začátku patřila Porubským. Do půl minuty dali svou druhou branku, kterou vstřelil Petr Chaloupka. Jenže hosté o jedenáct minut později opět vyrovnali a domácí jim to do minuty oplatili dalším gólem z hole Ondřeje Lužného. V poslední periodě hosté znovu dorovnali, ale domácí jim to vrátili hned dvojnásob. Obě branky dal Petr Chaloupka, který si tak krom hattricku připsal také jednu asistenci. Porubští tak po urputném boji vyhráli nad Karvinou 5:3 a další utkání sehrají v neděli 18.1. na ledě Nového Jíčína.

- 32.kolo pá 16.1.17:15
HC Býci Karviná
5:3(1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Král (Lužný), 20. Chaloupka (Král), 33. Lužný (Chaloupka), 50. Chaloupka (Král), 59. Chaloupka (Král) - 11. Hochman (Barnošák), 32. Diviš (Putniorz, Musil), 49. Juhász (Barnošák, Putniorz). Vyloučení: 8:5, navíc Peslar (POR) 10 OT. Využití: 1:2. Diváci: 78. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Kupčík, Pelech, Chaloupka, Svoboda, Peslar, Lužný, Puškár, Král, Kofroň, Vícha, Palkovič, Sochorek, Blahuta, Dominec, Němec, Černín, Maček, Hurník, Ryška, Odsedek.
HC Býci Karviná: Mísař - Juhász, Hochman, Kurovský, Ručka, Peter, Musil, Diviš, Chudoba, Putniorz, Foltyn, Vaclavík, Kasperlík, Majda, Barnošák, Ovčařík.

Utkání začalo přetahováním o puk a boj nakonec vyhráli Porubští, bohužel vzápětí jim jej hosté sebrali. Diviš vypálil prudkou střelu od modré, která skončila v gólmanově lapačce. Karviná se po většinu času držela v útoku a Porubští se ji snažili vytlačit ze svého teritoria. Kotouč létal všemi směry, a tak nebylo divu, že se nahrávky dostaly omylem i na soupeřovu hůl. Putniorz se pokusil dát úvodní gól zápasu, ale puk jen těsně minul odkrytou klec a letěl kolem tyče. Také střela Juhásze neskončila v kleci, když ji Konvička pohotově vyrazil. Domácí se v 10. minutě dostali do ohrožení, když hráli v oslabení. Karvinští jim dávali pořádně zabrat, ale naštěstí Musilovu střelu od modré porubský gólman zachytil. V čase 11:18 se mu již kotouč zachytit nepodařilo a Karvinští vstřelili branku. Tu dal po nahrávce Barnošáka Jan Hochman, který se trefil do odkryté klece. Porubským se stále nedařilo dostat z obranného pásma. V půli první části se to podařilo Blahutovi a Palkovičovi, ale jejich parádní akce neskončila happy endem, neboť byli zablokováni karvinskými hráči, kteří jim nedovolili vystřelit. V 15. minutě se nečekaně ozvala siréna a na malou chvíli se tak přerušila hra, než byla časomíra opět nastavena. Po obnově časomíry se opět hra rozeběhla. Porubským se na chvíli povedlo vyvést kotouč do útočného pásma, ale vzápětí byli o kotouč obráni karvinskými hráči a hra se přesunula před Konvičku. Vzápětí měli ale na svých holích puk domácí a v čase 18:38 dorovnali. Před Mísařovou brankou bylo těsno a po Lužného nahrávce srovnal skóre Tomáš Král. První třetina tak skončila nerozhodným stavem 1:1.

Druhá perioda utkání začala obrovským náporem domácích, kterým se to vyplatilo. Mísař měl plno práce, protože se před ním objevili domácí hráči, ale nápor Porubských dlouho nevydržel, když v čase 20:27 dostal další branku. Branku do odkryté klece dal Petr Chaloupka. Domácí přitvrdili a hostům se zřídkakdy podařilo dostat ke kotouči. Když se tak přece jen stalo, domácí si jej vzali zpět. Ve 23. minutě byl Konvička ve vážném ohrožení. Putniorz nahrál Juhászovi, který stál před klecí a ten pálil. Naštěstí pro VOKD byla jeho střela pohotovým gólmanem odražena. Ze strany domácích ohrozil Mísaře Peslar. Puk se ale odrazil a přistál těsně vedle ležícího gólmana, který odkryl částečně svou klec. Nikdo z domácích se však k osamocenému puku nedostal rychle, a tak stačil karvinský strážce zakrýt svou bránu. Opět se na pár minut přerušila hra, když si karvinská lavice všimla, že na světelné tabuli svítil čas o 3 minuty popředu. Po opravě času se pokračovalo ve hře. Blahuta nahrál Sochorkovi, kterému kotouč sjel z hole, a tak nebyla akce dokončena. Také pokus Krále nevyšel. Gólman včas sevřel své betony, do nichž puk zachytil. V čase 31:56 byl stav vyrovnán. Do Konvičkovy klece zavěsil po nahrávkách Musila a Putniorze Jan Diviš. Neuvěřitelný gól padl v čase 32:50 ze strany Porubských. Po buly dostal rychlou nahrávku od Chaloupky Ondřej Lužný, který neváhal a rychle pálil. Jeho prudká střela proletěla překvapenému Mísařovi mezi betony a skončila v kleci. Hodně šancí měli Sochorek s Blahutou, ale jejich akce neskončily brankou. Ani Mačkova střela neskončila za gólmanovými zády, nýbrž v lapačce. Třetina tedy skončila stavem 2:1 pro Porubské, kteří tak vedli po čtyřiceti minutách hry 3:2.

Závěrečnou část utkání opět začali lépe domácí, kteří se i v oslabení dokázali prodrat do útoku a Lužného střela málem skončila v bráně. Kotouč se jen odrazil od padajícího karvinského gólmana, který ho poslal do ochranné sítě. Hosté se nehodlali vzdát a jejich důrazná hra před porubským strážcem mohla skončit brankou. Avšak Divišova střela ani následná Majdova dorážka brankáře nepřekonala. Odsedek prokličkoval přes celé kluziště až ke gólmanovi Karviné, ale gólu se nedočkal, neboť byl kotouč Mísařem odražen. V čase 48:53 hosté znovu dorovnali. Konvičkovi se nepodařilo zadržet hopsající puk, a to se mu stalo osudným. Kotouče se zmocnil Jakub Juhász a zavěsil do odkrytého prostoru v bráně. Domácí brankář se ocital stále v nebezpečí, a tak se puku snažil zbavit třeba i odkopnutím. V čase 50:28 Poruba zvýšila stav na 4:3. Petr Chaloupka, kterého nikdo neatakoval, se trefil od pravého kruhu přímo pod víko. Hosté se znova a znova snažili dorovnat. Bohužel se jim to nedařilo. Střela Ovčaříka ani dorážka Barnošáka brankou neskončily. Po vzoru Porubských se snažil překvapit Branošák Konvičku střelou vypálenou hned po buly, ale porubského gólmana jeho postřeh nezradil a včas nastavil beton, od kterého se puk odrazil. Dalším domácím uprchlíkem byl Kofroň, který si i s pukem najel před Mísaře. Gól ale nepadl. V 58. minutě si vzali hosté oddechový čas. Oba týmy bojovaly o kotouč i o každý kousek ledu a osobních soubojů u mantinelů přibývalo. Hosté ke konci utkání odvolali svého brankáře, a když se k puku dostal Král, vyvezl jej ze svého obranného pásma. O rozhodující trefu se v čase 59:26 postaral Petr Chaloupka, který tak završil svůj hattrick. Porubští tak po tvrdém boji zvítězili nad Karvinou 5:3 a připsali si tak cenné dva body.