Páté vítězství v řadě! Ligoví mladší dorostenci na svém ledě smetli Orlovou

10.03.2018, David Kubatík

V rámci patnáctého kola nástavbové skupiny S Regionální ligy mladšího dorostu se porubští mladíci střetli na domácím ledě RT TORAX ARENY s výběrem Orlové. Od začátku byli ve hře aktivnější a dokráčeli si k zaslouženému vítězství. Dvěma góly se blýskl Tomáš Elbl.

Regionální liga mladšího dorostu - N15 so 10.3.11:15
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Orlová
6:2(4:1, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Elbl (Luzar, Kubalák), 10. Elze (Elbl, Kubalák), 11. Bukovjan (Elbl, Boguaj), 17. Hlavatý (Grendziok, Sztefek), 43. Elbl (Luzar, Hlavatý), 55. Pohl. Rozhodčí: Klapetek – Baca, Tuizal. Vyloučení: 6:7 + Witásek (ORL) 10 + do konce. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba "B": Calábek – Sztefek, Stehlík, Elbl, Grendziok - Kubalák, Bukovjan, Prokeš, Elze, Pohl, Luzar, Hlavatý, Boguaj
HC Orlová: Vítek – Chod, Moldřík, Valouš, Witásek, Zielinski, Špacír, Blaško, Dubay, Gula, Malicki, Bazgier, Irgl

Hosté sice vstoupili do zápasu aktivněji. Už v úvodní minutě se první střelou zápasu prezentoval Blaško. Petr Calábek se však zaskočit nenechal a dal zaúřadovat svému levému betonu. Od této chvíle se ale role na ledě obrátily a do šancí se začali cpát hráči domácího TORAXU. Ve třetí minutě to střelou od modré zkoušel Velen Hlavatý. Brankář Patrik Vítek však trajektorii jeho střely dobře viděl a letící puk vyrazil do ochranné sítě. Co se nepovedlo hned, podařilo se později. V čase 5:21 se po přihrávkách Kubaláka a Luzara střelou těsně nad ledem prosadil Tomáš Elbl - 1:0. Potom ale musel jít za napadení pykat Přemysl Pohl a hosté nabízenou početní převahu rychle využili. V čase 7:04 se po Moldříkově přihrávce ranou z levého kruhu prosadil Václav Chod - 1:1. Za třiačtyřicet vteřin šli do čtyř i hosté. Dlouho to ale vypadalo, že to budou oni, kdo dá v zápase třetí gól. Celou polovinu oslabení totiž odehráli ve svém útočném pásmu. Porubští se však nakonec vzchopili a těsně před vypršením početní výhody udeřili. V čase 9:39 se po přihrávkách Kubaláka s Elblem prosadil střelou z levého kruhu nad lapačku Daniel Elze - 2:1! A Porubané neměli dost! Už v čase 10:48 se po přihrávkách Boguaje a Elbla na modré čáře napřáhl Vojtěch Bukovjan a s tečí orlovského obránce zvýšil náskok svého týmu už na 3:1. Porubští následně zvládli další oslabení a udeřili ještě jednou. V čase 16:45 se po přihrávkách Sztefka a Grendzioka ke střele z mezikruží dostal Velen Hlavatý a zvýšil náskok svého týmu na tříbrankový. Jelikož už se pak do konce úvodní části nic zvláštního neudálo, odešly oba týmy do kabin za zaslouženého porubského vedení v poměru 4:1.

Prostřední část začala poměrně brzkým vyloučením hostujícího Moldříka, který si šel sednout za faul loktem. Domácí v nabídnuté početní výhodě nezaháleli a snažili se vstřelit pátý gól. Nadvakrát ale Vítka nepřekonal Elbl a následně ani Kubalák. Po vyrovnání početního stavu se pak z ledu nějakým způsobem vytratila hokejovost. Oba celky začaly dělat chyby a hra tak probíhala hlavně ve středu kluziště a v jeho rozích. Tento stav věcí narušil až v devětadvacáté minutě Oliver Špacír, jehož střelu z bezprostřední blízkosti dokázal krásným zákrokem zneškodnit Calábek. Od té doby začal lehce narůstat tlak orlovského týmu, který se snažil nepříznivý stav alespoň lehce přikrášlit ve svůj prospěch. Jejich šance však nebyly něčím, s čím by si ať už porubští obránci či gólman Calábek neporadili. Zvýšit domácí vedení mohl z ojedinělého útoku domácího týmu kapitán Hlavatý. Nedokázal však přesně trefit odkrytou orlovskou branku. Od této chvíle zase začal narůstat tlak domácího týmu. Ale bohužel, bez střel se gól dát nedá. V následné orlovské přesilovce se znovu vyznamenal Calábek, který lapil bombu Jiřího Malického z bezprostřední blízkosti. Druhou periodu pak symbolicky ukončil znovu Malicki, který minutu a půl před sirénou napálil puk od modré čáry do břevna. V této třetině tedy gól nepadl a za trvajícího třígólového vedení domácích se hráči rozjeli vstříc druhé přestávce.

I poslední část začala Orlová rychlým vyloučením. Už po minutě a čtyřiceti vteřinách si šel na trestnou lavici sednout Dubay. A domácí trestali. V čase 42:25 se po přihrávkách Hlavatého a Luzara ke střele zpoza kruhů dostal Tomáš Elbl a zvýšil už na velmi luxusních 5:1. Za půl minuty dal ale svým vyloučením hostům možnost ke korigování Pohl. A Orlovští ji využili. V čase 43:25 vystřelil po Blaškově přihrávce Špacír. Po Calábkově zákroku vznikla v porubském brankovišti skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Petr Zielinski a snížil znovu na rozdíl tří branek. A mohlo to být o dvě. To by ale v domácí brance nesměl stát skvělý Petr Calábek, který během pár vteřin vychytal asi pět střel hostujícího týmu. Ve čtyřicáté osmé minutě, při vyloučení hostujícího Bazgiera, se k dalšímu ohrožení orlí klece dostal Hlavatý. V cestě za šestým gólem svého týmu mu však stála levá tyč Vítkovy branky. V padesáté druhé minutě se potom znovu zaskvěl Calábek, když vychytal pokus Malickiho. V čase 52:53 dostal orlovský Witásek trest 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku. A to domácí náležitě potrestali. V čase 54:20 nedal Přemysl Pohl střelou z jízdy z mezikruží Vítkovi sebemenší šanci - 6:2! V padesáté osmé minutě pak Petr Calábek znovu všem připomněl, proč je zrovna on číslem jedna v porubské brance. Nádherně totiž vychytal Dubaye, který ujížděl úplně sám na jeho branku. Zachoval chladnou hlavu a puku nastavil svou vyrážečku. Ke konci ještě domácí hráli chvíli ve třech. Orlovským však už ani tato dvojnásobná (chvílemi i trojnásobná) přesilovka nepomohla, a tak se Porubští mohli radovat ze zasloužené výhry v poměru 6:2.

Svěřenci Petra Trojana si tak na své konto připsali už páté vítězství v řadě. Další utkání je čeká příští neděli, kdy od 10:00 přivítají znovu na svém domácím ledě znojemské Orly.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Soupeře jsme znali a věděli, co od něj můžeme čekat. Myslím, že zápas rozhodla první třetina. Během dvanácti minut jsme dali čtyři góly. V té druhé jsme ale začali dělat všechno špatně a soupeře jsme dostali zpátky do hry. Jen díky Petru Calábkovi ta třetina skončila 0:0. Třetí třetina pak přinesla malinké zlepšení a výsledek jsme si už pohlídali. Hra moc pěkná nebyla, těší mě jenom ty tři body.

Petr Tomis (HC Orlová): Měli jsme špatný vstup do zápasu. Neměli jsme dobrý pohyb a prohrávali jsme souboje. V druhé třetině se to zlepšilo. Byli jsme schopni přitlačit soupeře a z toho jsme měli šance. Kdyby nám tam něco spadlo, mohlo to vypadat jinak. Dobrá potom byla i třetí třetina, ale na obrat už to prostě nestačilo. Gratuluji soupeři.