Opožděná tříkrálová nadílka

07.01.2006, Pavel Petr, Jan Škarpa

Sareza se nestačila na mladoboleslavském ledě ani rozkoukat a již po 29 sekundách prohrávala 1:0 po střele Jeslínka. Domácí rychlý gól nabudil. Po brankách Řezníčka, Nouzy, Vyhlídala, Kocáka a Fadrného narostlo skóre v prvních 16 minutách zápasu na hrozivých 6:0. V 18. minutě se na straně Sarezy trefil Květoň. Po něm se střelecky vedlo také Poláškovi s Holušou, avšak poslední slovo měla opět Mladá Boleslav, na konečných 7:3 zvýšil v závěru utkání Jaroš.

- 37.kolo so 7.1.17:30
BK Mladá Boleslav
7:3(6:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Jeslínek, 7. Řezníček, 10. Nouza (Fadrný), 11. Vyhlídal (Nouza), 14. Kocák (Šrek), 16. Fadrný (Beck), 55. Jaroš - 18. Květoň (Baranyk), 30. Polášek (Baranyk), 43 Holuša (Květoň, Heřman). Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:8, navíc Polášek 5 + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1800. Střely na branku: 44:24.
BK Mladá Boleslav: Mařík - Klimeš, Kolda, Vyhlídal, Všetečka, Šrek, Řezníček - Beck, Fadrný, Hradecký, Jaroš, Jeslínek, Kadlec, Kocák, Krupka, Nedorost, Nouza, Pospíšil
HC Sareza Ostrava: Čech (11.-14. Picek) - Augusta, Buček, Chatrnúch, Holík, Mocek, Ovšák, Pazdera, Vnenk - Badžo, Baranyk, Bokroš, Heřman, Holuša, Janeček, Květoň, Polášek, Sochorek, Valko, Šebesta

Kanonádu domácího celku odstartovala chyba hostující obrany a rychlý gól Jeslínka už po devětadvaceti vteřinách hry. Jeslínek se doslova vřítil do útočného pásma a Čech na jeho dělovku snad ani nemohl reagovat – 1:0. V 7. minutě přišla druhá radost boleslavského týmu. Těsně po skončení přesilové hry pálil od modré Řezníček a puk se od brusle bránícího hráče odrazil do ostravské sítě - 2:0. Potřetí se červené světlo rozsvítilo za zády Čecha v 10. minutě. Fadrný zachytil puk v obranné třetině, ve finále našel volného Nouzu a ten do odkryté branky zvýšil na 3:0. Neuplynula ještě ani minuta a skóre se měnilo znovu. To si Hradecký pohrál s pukem a Vyhlídal vyhnal čtvrtou trefou Čecha z ostravské branky – 4:0. jeho místo zaujal náhradník Picek a ten na ledě vydržel necelé tři minuty. Stačil sice ještě vyrazit střelu Šreka, jenže dorážka Kocáka znovu skončila v síti – 5:0. A ostravští trenéři opět poslali do btranky Čecha… Až v 18. minutě se pak dočkali i hosté, to když Maříka prostřelil Květoň – 6:1.

Ve druhé třetině už nasazení domácích hokejistů pod dojmem vysokého vedení přeci jen polevilo a stále více začali zlobit hosté. Výtečný Mařík mužstvo několikrát svými spolehlivými zákroky podržel a na nedostatek práce si tak rozhodně nemohl stěžovat. V polovině zápasu však už nestačil na Poláškovu střelu a podruhé kapituloval – 6:2.Druhá část však byla vinou vyloučení rozkouskovaná. Až v jejím závěru se pak domácí znovu dostali k vážnějšímu ataku Čechovi branky. Nejprve dal o sobě vědět tvrdou střelou Fadrný a do koncovky se tlačil také Nouza. Leč na gól v této fázi domácí fanoušci čekali marně.

Vstup do závěrečné části patřil hostům a po střele Květoně úspěšně dorážel Holuša – 6:3. Nicméně výkon boleslavského celku se ve třetí třetině přeci jen opět o poznání zlepšil a v 55. minutě padl poslední gól sobotního zápasu. Puk vybojoval M. Krupka, po jeho přihrávce Jaroš pálil nekompromisně nad Čechovu vyrážečku a stanovil konečné skóre na 7:3.V samém závěru ještě u mantinelu udeřil hostující Polášek do hlavy Všetečku a rozhodčí Ondřej pro jeho zákrok neměl slitování. Polášek „vyfasoval“ pětiminutový trest a k němu návdavkem pochopitelně také trest do konce utkání.