Odveta s Havířovem už opravdu ukončila přípravu! Junioři vyhráli

10.09.2024, Gabriela Juříková

Než v pátek 13. září junioři roztočí kolo soutěžních ligových zápasů stihli ještě v úterý 10. září odehrát odvetu s AZ Havířovem a vyhráli. Do sezóny jsou svěřenci trenérů Bahníka a Foltýna připraveni výborně. Z dvanácti přípravných utkání, včetně turnaje v Přerově, deset vyhráli a jednou remizovali. Prohru zažili jen doma s Přerovem.

Přípravné zápasy juniorů - Přát.  út 10.9.18:30
2:1(1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Zapletal (Dietrich, Foltýn), 45. Bodnár (Koida) – 53. Sedlák (Zálesňák). Rozhodčí: L. Janda – Vojtášek, Vengřín. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Telnov, Kalužík, Ševčuk, Bodnár, Korbel Dragon, Cabadaj – Valouch, Koida, Khromyshyn, Vehovský, Hansel, Šrubař, Indrst, Bobok, Foltýn, Dietrich, Granečný, Veselý, Zapletal.
AZ Heimstaden Havířov: Turoň – Čmiel, Kozák, Kisza, Maršálek, Burček, Bortoli, Fojtík, Vítek, Middleton, Sajdok, Toma, Ščerba, Barnošák, Lipka, Apolenář, Kubečka, Zachariasz, Quitt, Sedlák, Zálesňák.

Na domácí tým se junioři AZtu připravili poctivě. Doma prohráli 0:5, takže chtěli porážku vrátit. Což ale Porubané rozhodně odmítali aktivní přímočarou hrou do brány. Gólově herní převahu zúročili ve 14. minutě gólem Marka Zapletala poté, co ubránili oslabení. To se juniorům povedlo také mezi šestnáctou a osmnáctou minutou, kdy měli dokonce možnost vedení navýšit. Únik havířovský gólman David Turoň pozičně pokryl.

Druhá třetina byla bezbranková, diváci se ale vůbec nenudili. Hráči pořád drželi vysoké tempo, nedávali si centimetr ledu jen tak a klidné střelecké příležitosti byly ojedinělé. Což bylo svízelné pro gólmany, kteří dostali pořádnou průpravu postřehu.

V páté minutě třetího dějství do poloviny odkryté brány poslal odražený puk Mykyta Bodnár a porubští junioři po neproměněné přesilovce přeci jen vsítili uklidňující gól. Martin Mareček v porubském brankovišti ale moc klidu neměl. Havířovští byli s ubývajícím časem nepříjemní a nebezpeční, když se dostali do útočné třetiny. Snížit se jim povedlo sedm minut před koncem základní hrací doby po křižné nahrávce přes brankoviště a Tomáš Sedlák dostal kotouč do odkrytého prostoru brány. V závěru třetiny získal Havířov přesilovku, před kterou si vybral trenér Pavlačka oddechový čas a v polovině početní výhody odvolal Turoně z brány. Vyrovnání se nekonalo i proto, že Porubané dokázali kotouče vyhazovat.