Odveta patřila domácím, starší dorostenci i podruhé na Havířov nestačili

13.08.2013, Gabriela Juříková

Před šesti dny podlehli porubští dorostenci doma AZetu 5:2. Porážku hodlali Havířovu na jeho půdě oplatit, jenže soupeř byl rezolutně proti. Již v druhé minutě vedli domácí gólem Kurowského. Hosté do dvou minut odpověděli vyrovnávací brankou z hole Jakuba Bialoně. Jenže domácí si do přestávky vzali vedení zpět a ve druhém dějství si dvěma brankami v jedné minutě vedení pojistili, navzdory častých vyloučení. V poslední tercii měly oba týmy možnost skórovat z trestného střílení, ale až v závěru třetiny Lukáš Bednář pečetil výhru AZetu Havířov 5:1. K dalšímu přípravnému zápasu zajíždějí starší dorostenci Poruby, spolu s juniory, ve čtvrtek 15. srpna do Žiliny.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. út 13.8.15:20
5:1(2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Kurowski (Ďurkáč), 15. Polak E. (Fejko), 38. Kurowski, 38. Polak E.(Pořízek), 59. Bednář – 4. Bialoň. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
AZ Heimstaden Havířov: Šimeček (31. Turšner) – Chrobeček, Dudek, Ďurkáč, Šteffko, Kiss, Heinzl, Trombik, Procházka, Fejko, Pořízek, Polak E., Bednář, Henrych, Orság, Pacas, Kurowski, Moravčík, Dudkiewicz, Polak R., Holeš.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka – Ščurek, Šípek, Štěpán, Olšr, Široký, Sikora, Hranoš, Šustala – Bartoň, Mládek, Gřeš, Csomor, Gola, Václavík, Kurnik, Hill, Boleslavský Bialoň, Nardelli, Němec.