Odplata za playoff nevyšla. Poruba se znovu střelecky trápila, padla počtvrté v řadě

včera, Adam Bagar

Porubským hokejistům to momentálně nelepí. Ve šlágru 10. kola Maxa ligy podlehli přes střeleckou převahu 37:25 Jihlavě 2:4 a zapsali už čtvrtou porážku za sebou. O jejich branky se postarali Vojtěch Střondala a Frenks Razgals.

MAXA LIGA - 10.kolo st 9.10.18:00
HC Dukla Jihlava
2:4(1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Střondala (Ježek), 57. Razgals (Střondala, Šoustal) – 6. Dundáček (Ozols, Menšík), 7. Jungwirth (Havránek), 28. Harkabus (Cachnín, Havránek), 59. Kulda (Harkabus, Štefančík). Rozhodčí: Skopal, Rapák – Hanzlík, Mikšík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 890. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Doudera, Nilsson, Westlund, Gutwald, Ježek, Bartko, Voráček – Šedivý, Roman, Herrman – Razgals, Šoustal, Střondala – Gřeš, Vachovec, Berisha – Hašek, Krenželok, Christov.
HC Dukla Jihlava: Beran – Dundáček, Ozols, Bilčík, Strejček, Mareš, Jansons – Vrhel, Toman, Cachnín – Harkabus, Kulda, Štefančík – Jungwirth, Menšík, Havránek – Vovsík, Pořízek, Chvátal.

RT TORAX měl soupeři co vracet. Právě Dukla v minulé sezoně vystavila suverénnímu vítězi dlouhodobé části stopku už ve čtvrtfinále, které ovládla poměrem 3:1 na zápasy. Touha po odplatě ale v úvodu příliš patrná nebyla, v čase 6:50 to bylo už 0:2!

Hosté nejdříve udeřili ve vlastním oslabení, kdy to v signalizované výhodě udělal parádně Ozols, zůstal trpělivý a naservíroval před prázdnou klec tutovku pro Filipa Dundáčka, jenž se proti svému bývalému klubu nemýlil. Za dalších 67 sekund si pro odraženou střelu dojel Jonáš Jungwirth a ze vzduchu poslal kotouč za Dolejše. Rozhodčí si ještě situaci prohlédli na videu, aby jeho premiérovou trefu v ročníku posvětili.

Poruba se za nepříznivého stavu zvedla a dočkala se poměrně brzy snížení. Po střele Ježka se v nepřehledné situaci před Beranem nejlépe zorientoval Vojtěch Střondala, jenž vyšťoural puk, potáhl si jej a poslal za dezorientovaného jihlavského gólmana.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky mohli domácí vyrovnat, jenže Beran před dorážejícím Razgalsem ukryl kus černé pryže pod lapačku a zanedlouho vychytal i Christova. Na druhé straně se v přesilovce trestalo, Cachnín skrz pásmo našel číhajícího Tomáše Harkabuse a nejlepší střelec posledního play off z první vrátil Dukle dvougólové vedení.

Porubští ve třetím dějství dlouho marně dobývali jihlavskou bránu. Čtyři minuty před jejím koncem však dostali šanci zahrát si přesilovku, odvolali gólmana a při hře šest na čtyři se dočkali snížení. Střondalovu střelu šikovně tečoval Frenks Razgals a Beran byl bez šance, lotyšský útočník vstřelil už pátý gól v sezoně a ještě vykřesal naději, kterou ale 65 sekund před koncem trefou do odkryté klece utnul jeho krajan Edgars Kulda.

Svěřenci kouče Jiřího Režnara přes střeleckou převahu 37:25 zapsali porážku 2:4. Byl to pro ně už čtvrtý nezdar v řadě, po němž klesli na osmou příčku tabulky. Zlomit nepříznivou sérii mohou v sobotu na ledě Sokolova, další domácí duel pak sehrají ve středu 16. října od 18 hodin proti pardubické rezervě.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Utekl nám začátek první třetiny, kdy jsme inkasovali gól v naší přesilové hře a minutu na to jsme dostali další na 0:2. Ještě jsme se v první třetině vrátili do utkání, když jsme snížili na 1:2. Ve druhé třetině jsme měli šance, jenže neproměnili je a potřetí inkasovali. Ve třetí třetině jsme se na rozdíl jedné branky dostali až v závěru i díky power play. Měli jsme tlak i v druhé power play, jenže naše koncovka je žalostná, naopak jsme zase nechali soupeře skórovat. Děkujeme divákům, že chodí na hokej, přestože nejsme v ofenzivě tolik produktivní.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Po dvou nepovedených zápasech, ve kterých jsme dominovali, ale nebrali ani bod, jsme dnes v globále nesmírně spokojeni.
Věděli jsme, co má Poruba za hráče, z loňska je známe, jenže ani ona nemá nejjednodušší výsledkové období, takže jsme se připravovali na těžký zápas. Hodně nám pomohl začátek utkání, který nám vyšel skvěle, a brzy jsme vedli 2:0. I když soupeř snížil, dokázali jsme zase odskočit na 3:1. Škoda faulu v závěru zápasu, kdy Poruba ještě snížila, ale kluky chválíme za odbojované utkání, dokázali dostávat puky ven z pásma a čas utíkal v náš prospěch. Samozřejmě výborný gólman, na druhé straně byl ale také skvělý brankář, který nám pochytal samostatné úniky.