O účast v extralize: Poslední domácí utkání deváťáci s Šumperkem prohráli

07.04.2023, Gabriela Juříková

Velký pátek byl pro deváťáky herním dnem. V malé hale RT TORAX ARENY přivítali k odvetnému utkání Mladé Draky. V posledním domácím utkání drželi bezbrankový stav do druhého dějství. Gólové manko se svěřencům trenérů Trojana a Dreslera nezdařilo smazat a hostující brankář si zapsal čisté konto.

Žákovská liga ČR - 9. třída - OP3 pá 7.4.16:45
HK Mladí Draci Šumperk
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Slováček (Leier), 53. Pejcha (Slováček, Holub). Rozhodčí: Onderka – Vojtášek, Kotliar. Diváci: 70. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 0:2. Průběh utkání: 0:2.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Šima, Planka, Sobolová, Pelikán, Schoffer, Ondruš, Šterba – Stryczek, Kubečka, Centkowski – Kolebáč, Žídek, Šebesta – Lýsek, Poloch. Myšík
HK Mladí Draci Šumperk: Zavoral – Pejcha, Petržela, Kupčík, Veselý, V. Novák, Holub – Karafiát, Leier, Březinová, Slováček, Zahálka, Pospíšil, M. Novák, Reichl.

Týmy bruslily od brány k bráně a vyložené šance si nevytvářely. Až v osmé minutě kryl Láryš několik střel a přerušoval hru. Porubané zahrozili Plankovou střelou od modré, kterou před brankou protečoval Kubečka. Dělovku Reichla porubský gólman vyrazil a na druhé straně se štěstím Zavoral vytečoval puk hokejkou, když z pravé strany střílel Šebesta. Tlačenici před brankou po střele Pospíšila přerušil Láryš. Střela Ondruše skončila Zavoralovi v lapačce a po mnoha přebruslení kluziště Matěj Novák prokličkoval středním pásmem i útočným a zakončil na pravou Láryšovu tyč. Puk se svezl po boční síti a na zteč mohl jít Poloch se spoluhráči. Dvě minuty před koncem první třetiny se dostal RT TORAX pod tlak, který ukončil Schoffer, když skákavý kotouč dostal pod kontrolu.

Po třech odehraných minutách druhé třetiny se poprvé měnilo skóre. Plynoucí hrou se puk najednou objevil za zády domácího gólmana. Autorství gólu bylo připsáno Jakubu Slováčkovi. Vyrovnání měl na holi Michal Šebesta, jeho forhendový pokus Zavoral vytěsnil vyrážečkou do pravého rohu. Centkowski se Stryczkem dotírali v brankovišti do té doby, než sudí přerušil hru. Zavoral uhlídal svou levou tyč. V dalším střídání Centkowski mířil na druhou tyč, hostující gólman nastavil vyrážečku včas. Mladí Draci se i po vstřelené brance více tlačili do brány, ale ani v přesilové hře vedení nepojistili.

Domácí ustáli oslabení, které poměrnou část třetí třetiny dohrávali a následně si vypracovali slibnou šanci na skórování. Kubečka se Stryczkem nedokázali puk přes změť hokejek a bruslí dotlačit za brankovou čáru. Když se hosté dostali do útočné třetiny, všechny puku posílali hráči na bránu. I z otočky mezi kruhy. Pospíšilova rána skončila vysoko nad branou. V přesilovce byl RT TORAX usazen v pásmu, ale soupeřv mu narušoval kombinační nahrávky a na krosové si hráči netroufali. Zavoral zasahoval dvakrát. V plném počtu se Mladí Draci nastěhovali před Láryše a tak dlouho dobývali bránu, až puk prošel po dorážce Dennise Pejchy. Změna stavu z pohledu Poruby nenastala ani při Lýskově dělovce byla odražena do rohu a další porubský pokus v podání Polocha končil v lapačce. Další početní výhodu si domácí znepříjemnili zakázaným uvolněním, ale brzy se dostali do pásma, kde Zavorala přinutili přerušit hru. Před branku se probruslila Březinová a zakončila po ledě. Láryš si spodní část dobře ubránil. Jenže při vyhazování kotouče napálil puk hokejkou tak, že ho namířil do ochranné sítě a dostal na poslední minuty tým do oslabení. To odehráli domácí brorci aktivní hrou a dostali se i na dostřel šumperské brány. Nulu Adamu Zavoralovi ale nesmazali.