Nejdřív ztracený náskok, pak vítězné nájezdy. Drama se Zlínem znovu rozhodl Šedivý

21.10.2023, Pavlína Vítková

Ve 14. kole Chance ligy zavítali na kravařský led hráči Zlína. A zaplněná tribuna Buly Arény mohla sledovat napínavý duel. O výsledku se totiž muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech, které opět rozsekl Ondrej Šedivý.

CHANCE LIGA - 14.kolo so 21.10.17:00
PSG Berani Zlín
3:2sn(1:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Vachovec (Gřeš, Gutwald), 33. Šedivý (Střondala), rozh. náj. Šedivý – 58. Süss, 60. Keränen (Salonen, Köhler). Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík – Štofa, Dědek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 864. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Doudera, Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Adamec – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Mrázek.
PSG Berani Zlín: Huf – Salonen, Talafa, Čáp, Hrbas, Zbořil, Novotný, Suhrada – Keränen, Kindl, Šlahař – Novák, Werbik, Paukku – Pospíšil, Vlach, Süss – Köhler, Gago, Sedláček.

Vstup do zápasu zvládla lépe Poruba. Od prvních minut byla aktivnější a hnala se do ofenzivy. Ve čtvrté minutě navíc Bedřich Köhler vyfasoval trest za sekání, Huf se tedy ve zlínské bráně nenudil. Gól ale nepřipustil. Poté se role obrátily a na trestnou lavici putoval Michal Vachovec, jenž se provinil nedovoleným bráněním. Ostravané nicméně oslabení zvládli bez újmy. Dalším hříšníkem byl obránce Martin Novotný, ale ani tato situace změnu stavu nepřinesla. Na první branku došlo až v čase 14:37, když se ke kotouči dostal Michal Vachovec a přesnou střelou odčinil své předchozí vyloučení. Hra se poté vyrovnala, na žádnou vyloženě gólovou šanci už nedošlo.

Také start prostřední části znamenal pro Porubu přesilovku. Tentokrát dvě minuty putovaly na konto Michaela Keränena. Berani ovšem oslabení dokázali přežít bez inkasování gólu. Posléze sudí potrestali i Andreje Adamce, porubská obrana ale fungovala dobře a se všemi akcemi Zlína si poradila. V polovině utkání pak nicméně rozhodčí vyloučili Zdeňka Čápa, což už RT TORAX využil. Na 2:0 zvýšil nejlepší kanonýr týmu Ondrej Šedivý a zapsal již devátý gól v tomto ligovém ročníku.

I koncovka započala v podobném duchu, zlínský výběr totiž hrál další oslabení. Ostravané to ovšem nezužitkovali. A tak se opět vylučovalo na druhé straně, dalším porubským provinilcem byl Petr Mrázek. I on ovšem zůstal na trestné lavici sedět celé dvě minuty. Za hosty se potom pokoušel snížit Jesse Paukku, Bláha byl ale ostražitý a pohotově zasáhl. Následně se hra přelévala po celé ploše kluziště, ani jedna strana ovšem nepřišla s ničím převratným. V samotném závěru ale hosté ještě zabojovali. A v čase 57:49 z toho byla branka. Jejím autorem byl Jan Süss. A to Zlín očividně navnadilo. Šest vteřin před koncem totiž dokázal vyrovnat. Zlínskou radost měl tentokrát na svědomí finský útočník Michael Keränen, který přesně trefil odkrytou branku.

Zápas tedy musel jít do prodloužení. V tom to za Porubu zkoušeli Šedivý, Gřeš či Vachovec, Hufa ale nepřekonali. Došlo tedy i na nájezdy. Domácí výhru nakonec vystřelil Ondrej Šedivý.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Dneska jsme ztratili lepší výsledek v závěru utkání. Vedli jsme 2:0, průběh jsme kontrolovali. Ale soupeři se pak podařilo nemožné. Byly tam nějaké hrubky, i když se nám povedlo vyhrát buly. Ale v nájezdech jsme si to potom vzali zpátky, alespoň jsme tedy získali ten druhý bodík. Zlín je ovšem dobré, kvalitní mužstvo, ten hokej byl z obou stran dobrý. Je opravdu škoda, že jsme ztratili bod, když jsme dostali dvě branky v samotném závěru. Ale je to sport a musí se hrát až do posledního písknutí rozhodčího. Až pak se můžete radovat. No a ještě musíme poděkovat fanouškům, podpora byla opět skvělá.

Miloš Říha (PSG Berani Zlín): Já si myslím, že kromě začátku, kdy jsme byli nervózní, jsme se do toho dostali, kluci odmakali 65 minut, hráli naplno, nadoraz. I díky tomu se nám v power play podařilo dát ty dva góly, osud zápasu sice nešel v náš prospěch, ale za tu práci jsme vyrovnali zaslouženě. V prvním střídání prodloužení jsme měli dvě šance, tam jsme měli rozhodnout. Další příležitost už jsme neměli, závěr jsme bránili ve třech. Kluci padali po hlavě, ubojovali to. Bohužel víme, jak jsme na tom v nájezdech. Ale věřili jsme, že to prolomíme, že zvítězíme. Soupeř v nich ale byl efektivnější.